Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam 17 évesen...

Miért érzem magam 17 évesen öregnek?

Figyelt kérdés
Kicsit amolyan kapuzárási pánik érzésem van egy ideje, mert most leszek végzős gimiben és mivel nem tervezek továbbtanulni, ezért, ha a jövőmre tekintek már csak munkát és megöregedést látok. Tehát minden már csak rosszabb lesz innentől kezdve. Ráadásul ijesztő belegondolni, hogy felnőttesen fog kellenem viselkednem és nem tehetem meg azokat a dolgokat, amiket most igen (pl bulikban hülyéskedés, egésznapos alvás.. stb).
2017. aug. 30. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Bulikba azután is járhatsz, egész nap aludni viszont csak akkor tudsz, ha nyersz a lottón. Ez nem öregség, ez a felnőtt élet.
2017. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Átmeneti állapot. Majd elmúlik.

Miért ne hülyéskedhetnél, bulizhatnál???

30-asok, 40-sek is járnak bulizni.

Lustálkodhatsz is egész nap, ha épp nem dolgozol és nincs családod.

Most is jársz suliba, szóval nem azt csinálod teljesen, amit akarsz. Nem vagy önálló.

Nem lesz rosszabb, hanem jobb. Ha már a magad ura vagy, akkor csinálsz igazán azt, amit akarsz.

2017. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
49%

Nem akarok okoskodni, de gimnáziumból nem nagyon ajánlanám,hogy abbahagyd a tanulást,mert szimpla érettségi semmire sem jó. (Persze,ha mondjuk jól beszélsz legalább 1 idegennyelvet,akkor nincs probléma,egyéb esetben nem lesz olyan könnyű az élet..)


Szokj hozzá a gondolathoz,hogy egész nap csak hétvégén,vagyis pihenő/szabadnapokon fogsz csak,bulizni eljárhatsz, én is szoktam, akár hétköznap is.. Éjfélre hazamegyek,reggelig kialszom magam, pár kávéval kibekkelem a napot és másnap korábban fekszem le. Boldog,teljes életem van,pedig elmegyek 8-ra dolgozni és 5-re érek csak haza. Persze ha sima gimivel csak szar munkát kapsz,vagy olyat,amit nem szeretsz,vagy keveset fizetsz,akkor tényleg szarul fogod magad érezni. (Bár nem ismerlek, van akit nem zavar,ha jó a munkája de szarul fizet)


De igazából érettségi után menj el dolgozni és kitapasztalod,hogy akarsz-e még tanulni picit,vagy sem. Tanuláshoz sose késő.


Tudom,nem mondtam semmi megnyugtatót,hogy tiéd lesz a világ, hülyére keresed magad semmi munkával,bulizhatsz és aludhatsz ezerrel.. De nem lesz olyan szar,mint gimnazistaként képzeled. Sőt,én jobban szeretem a munkát,annak ellenére,hogy sulit is becsülettel végigtoltam (2 nyelv,1 diploma), de ott többet "melóztam",mint most. Ott nem ért véget délután 5-kor..

2017. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj hozzá Andy Vajnához... ja várjunk neki már asszony!
2017. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Igen sokan erzik azt a tinedzserek kozul hogy 20 felett mar oregek, vagy hogy akkor megall az elet. Kesobb masok 35-re vagy 40-re erzik ugyanezt. De az elet nem all meg sehol, es mikor betoltod a 18-at, 20-at, 30-at, 40-et vagy eppen az 50-et, akkor sem fogod magad attol meg mashogy erezni. Csak radobbensz hogy a vilag nem dolt ossze, es hogy akarhany evesen lehet akarmit csinalni.
2017. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Nagy tévhit, hogy a naptár szabályozza a felnőttséget. Jogilag érthetően meg kell húzni egy vonalat, így a 18. év egy határszám lett. A 18 évvel annyit érsz, hogy nemhogy nem teheted meg amit eddig, hanem sokkal több mindent megtehetsz majd, igaz, felelősséggel is tartozol ezekért.

Hogy kit tartasz öregnek, az évek előrehaladtával egyre inkább kitolódik - az ugyanis a saját aktuális korodtól függ.

2017. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én jelenleg ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te voltál(remélem is hogy csak voltál) jelenleg én is nemrég töltöttem a 17.et, nyár eleje óta járok diákmunkát válalni egy gyárban ott szinte folyton ez jár az eszembe ha jövőmbe gondolok úgy látom ebből fog álni az életem semmi másból szórakozás, haverkodás, csajozás stb. röviden egy robotnak érzem magam aki semmi mást se végez élete során csak a munkát...

Sajnos nagyon erős szociális szorongásom van és ez váltja ki nálam ezt az érzést nagyrész, mert nem tudom legyőzni az szorongást..

Egybként azóta mennyit változott a helyzeted így 22-3 évesen hogy érzed magad a bőrödben a 5 évvel fiatalabb énedhez képest?

2022. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!