Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem idegesitőek a...

Szerintetek nem idegesitőek a mostani rajzfilmek, illetve inkább élőszereplős mese sorozatok az ilyen Disney tévéken?

Figyelt kérdés

Mivel, hogy rajzfilmsorozat már nincs is jóformán.


Csak ezek a nagyon kicsi gyerekeknek készített, szörnyű grafikájú a mikiegerek... Valamint a kicsit nagyobbaknak és sokkal nagyobbaknak (bármi más híjján) az ilyen nyálasfejű kisgyermekekkel leutánozott latin szappanoperák.


Pl. Violetta. Mi a véleményetek ezekről?


Illetve Ti min nőttetek fel és most mennyi idősek vagytok? (Most a rajzfilm sorozat adókon vetített dolgokra gondolok, nem egész estés rajzfilmekre, melyeken azért művelődni is lehetett)


Én 20 vagyok, s ezeken nőttem fel (többnyire nickelodeon, cartoon network, fox kids és jetix mesék):


Animaniacs


Bárány a nagyvárosban


Bátor a gyáva kutya (örök kedvenc, de még sokszor angol volt ami szintén egy + hangulati faktor volt)


Billy és Mandy Kalandjai a Kaszással


Bunkó és Vész


Boci és Pipi (Ha jól emlékszem ez akkoriban amikor kicsi voltam csak angolul ment)


Dexter


Én vagyok menyus


Hóditó hódok


Jack a kalóz


Jaj a szörnyek


Jhonny Bravo


Két buta kutya


Kimba (najó ez szörnyű volt, elismerem, de akkoriban jónak láttam :D)


Macseb


Nyekk a macska


Nyomi Szerencsétlen Utazásai (Itt már sokkal nagyobb voltam, mondjuk nem emlékszem pontosan mikor volt, de talán még 10 éve se... De hasonlóan zseniálisnak találtam a Bátor a gyáva kutyához)


Pokémon


Ren és Stimpy (istenem, hogy az milyen zseniálisan beteg volt. Minden esetre ez nem tudom hol futott és milyen nyelven, pár dologra emlékszem csak az internet előtt)


Sailor Moon


Még a Batman és Pókember, valamint X-men (nem, nem az evulució) sorozatokat is néztem...

Meg persze még sok mindent, de ennyi jutott eszembe most hirtelen.



2017. aug. 30. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Vannak még jó rajzfilmek. Pl a Kalandra fel sem véletlenül felkapott. Nagyon jó témákat boncolgat és a karakterek árnyaltabbak mint egy holywoodi filmben. A Kerítésen túl is jó volt, meg a mostanában népszerű Rick and Morty is nagyon élvezhető.

Az igények meg mindig megkövetelték az olyasmit mint a Violetta. Ezekből lett később a Maricsuj.

Yeyy

2017. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A rick and mortyt nézem és valóban jó, de én azt inkább olyasmi kategóriáva sorolnám mint a family guy.

Amúgy fogalmam sincs, hogy eredetileg milyen csatornán megy, adult swim nem?


A kalandra fel, vagy azt már hallottam hogy jó, s az CN, nem?... De azért nagyon kevés az ilyen és rengeteg az élőszereplős gagyiság.

2017. aug. 30. 18:39
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Óóh istenem megis van a hétvégi programom!!

Én is ezeken nőttem fel

Lány vagyok ezért a Sharon naplója és a született kémek kihagyhatatlan számomra,de ott van még az ed edd edy,három jó barát és jerry, Andy a vagány,Lui élete, gógyi felügyelő,kölykök a 402-es tanteremből,wunspuncs(nemtudomhogykellirni).

Ami pedig már a disney nyálon ment egyedül a Phinias és Pherb amit a mai napig szivesen megnézek persze a fentiekkel együtt.

Néha oda tévedek ezekre a csatornákra de fejemet fogom hogy WTF?!? Erre van igényük a mai gyerekeknek? Vagy direkt butának akarja őket a média nem tudom...

23N

2017. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Én is hasonlóan ezeket néztem mint te (+pindúr pandúrok) meg persze a magyar meséket, Mézga család,Mazsola és Tádé,Mekk mester.Aztán úgy kb. 11-12 évesen minimax vette át a helyét a cartoon networknak (egyik ok hogy már nem volt ez a csatornánk költözés miatt a másik hogy addigra már kezdődött ez az eligénytelenedés). Minimax sem volt sokkal jobb, de volt pár mese ami nézhető volt, Benjámin rejtélyes világa, Arthur, meg ilyen lovas mesék (akkoriban lovagoltam még) és persze az állatos mesék. Nagyon sokáig néztem meséket még (manapság is, bár már nem tv-zek) mert babysitterkedtem, érdekes volt látni hogy mennyire változik ez az egész mese világ ez alatt a tényleg rövid idő alatt.

Egyébként eléggé fura gyerek voltam, anyukám mesélte hogy 4 éves korom óta folyton az ilyen orvosos filmeket néztem inkább mese helyett, aztán 8 éves korom körül ehhez társult a pszichológia és a filozófia. Sokáig azt hitték, hogy csak megjátszom hogy érdekel :D De mikor 11 évesen a Fiatal szülők könyve c. művet olvastam (mely főképp a gyermek lelke és pszichológiáját taglalja) akkor rájöttek hogy valami nálam nem kóser xD


Egyébként nekem sem kedvemre való ez a Violettás sorozat és a hasonlók, csak azért mert eléggé mű benne magában minden emberi kapcsolat,tett és érzelem. Viszont addig nem panaszkodom míg a kislányok nem kezdenek magukra 5 kg sminket rakni és a korukhoz nem illő ruhákban járni. Egy kislány persze nagyon szeretne felnőtt nő lenni, de én személy szerint örülnék neki, ha lenne legalább egy olyan sorozat ami azt mutatja meg, hogy milyen jó is kisgyereknek lenni. :)

2017. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Én nővéreim révén animéken nőttem fel (pl: Sailor Moon, Slayers), a Pokémont és a Dragon Ballt viszont utáltam. :D

Amiket még néztem:

Szünet

Nyekk a macska

Macseb

Tutenstein

Jack a kalóz

Garfield (még a rendes rajzfilm változatot néztem)

Hupikék Törpikék

Amerikai Sárkány

Gravity Falls

Death Note


Egyébként én már majdnem minden tévécsatornát utálok (legalábbis a műsort, amit adnak), semmi igényesség, semmi munka nincs a műsorokban. Ez az egyik ok, amiért nem nézek tévét már majdnem 3 éve.

2017. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ezek a Disney sorozatok tényleg szörnyűek. Én Scooby Doot néztem, meg Frédi és Bénit, a Spongyabob is jó volt, meg ugye a klasszikus magyar rajzfilmek, pl Frakk, Kukori és Kotkoda... Ja, és az egész estés Disney rajzfilmek, főleg az állatosak, pl Oroszlánkirály. Ezek a régi rajzfilmek olyanok voltak, hogy felnőttek is tudták élvezni, mert volt benne annyi mélység, bonyolultság. De manapság csak a legbugyutábbak mennek. Nekünk nincs tévénk, így szerencsére már nem botlok beléjük, de amíg otthon éltem, húgom miatt pár részt végig kellett szenvednem, mivel a nappaliban volt a tévé.
2017. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem sok olyan animációs sorozatot ismerek, ami manapság megy, de ha odakapcsolok valamelyik gyerekcsatornára, képtelen vagyok ottmaradni (nem mintha szándékomban állna gyerekcsatornákat nézni). Úgy értem, a mostani animációs karakterek többsége rettenetesen igénytelenül van megalkotva, a gyerekeket pedig hülyének nézik. Mindez elég idegesítő számomra. A 2000-es években voltam gyerek, és akkoriban nem voltak ilyen "hülyéknek való" rajzfilmek.


Gyerekkoromban csak három csatornánk volt (MTV, RTL Klub, TV2), tehát nem volt lehetőségem Minimaxot meg ilyeneket nézni. Viszont Cartoon Networkös felvételekről néztem a Tom és Jerryt (a szüleim egyik ismerőse rögzítette kazettán az epizódokat), s hétvégeken reggel hol a TV2, hol az RTL Klub rajzfilmsorozatait néztem. Nem emlékszem, hogy lett volna olyan rajzfilmsorozat, amit utáltam volna, bár nekem a Nyekk, a macska egy kissé bizarr hangulatot árasztott a morbid humora miatt. Bár nem rajzfilm, nagyon szerettem az Állatkert a hátizsákban című ismeretterjesztő sorozatot.

2017. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

1. Én az összeset néztem amit felolvastál..

Régi sorik közül.. Paula és Paulina

2.Violetta:én tőle olyat kaptam amit egyedül csak én kaphattam (ez biztos)

Olyan szinten változtatott meg..😀❤

Lehet túl nyálas de azért a lényegét meg lehet érteni...

2017. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én inkább amit véleményezni kell az a Soy Luna😈😈😈😈😈😈
2017. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
A kérdéssel és a kommentekkel együtt leírtátok az én kedvenc meséim is, emlékszem a CN-en hajnal3kor kezdődött a Boci és pipi :) FoxKIdsen mindent, de a Scooby doo az örök kedvencem. Szerintem kihagytátok a Hey Arnoldot! :)
2017. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!