Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a szép emberek intelligensebbek?

Figyelt kérdés

A szép alatt a most felkapott szépségideált értem, pl:


[link]


[link]


Sok kérdést olvastam az oldalon ezt a témát boncolgató fiatal, huszonéves férfiaktól.

A legtöbbjük egyetértett abban, hogy az ilyen külsejű nők egészbiztosan egyetemisták, leginkább pénzügy, marketing, management, és hasonló (tehát nem holmi bölcsész) szakon, mindenbizonnyal átlagfeletti intelligenciával, látásmóddal, érzelemvilággal rendelkeznek, még a hétköznapi, átlagos nők (akik sokszor csak abban térnek el a fentiektől, hogy kevesebb rajtuk a festék), mint pl


[link]


[link]


biztosan csak érettségivel rendelkeznek, bolti eladók, csórók, nagyon maximum valami haszontalan bölcsész szakon tengődnek.


Mi értelme a külsőt alapul venni?

Hiszen ez a legjobban mulandó. Elég egy sajnálatos baleset, betegség, bármi, és máris, ha nem is végleg, de veszít a szépségéből az adott hölgy.


2017. aug. 31. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A linkeket még nem néztem meg, de egy nagy hülyeség véleményem szerint, hogy ránézésre ítélkeznek az emberek többsége. Az igaz, hogy a szép emberek hamarabb kerülnek előnybe sok helyzetben, de hogy intelligensebbnek titulálják őket csak szépség alapján, abban nem hiszek. Az így nem lehet megállapítani, beszélgetni kell az illetővel. Saját vélemény. Kérdeztél, válaszoltam.
2017. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember, -bármennyire is azt hiszi magáról- nem egy racionális élőlény.
2017. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

*ítélkezik*, *Azt*


Bocs, nem jó a klaviatúrám.

2017. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem olvastam el az alatta lévő szöveget. De én személy szerint azt gondolom, hogy az intelligens emberek igényesebbek a saját kinézetükre (is). És ez az összefüggés nem fordítva van.
2017. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
39%
Az intelligens emberek többségének több igénye van magával szemben.
2017. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az egyenideált követő, minden egyéni vonást magán eltüntető ember tehát intelligensebb szolídabb társainál?
2017. aug. 31. 14:23
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért gondolják sokan, hogy akik úgy gondolják, hogy a szép emberek intelligensebbek, azok intelligensebbek?
2017. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 piriiiii ***** válasza:
100%

Alig hiszem el, hogy tényleg van, aki a kérdésben leírtak szerint vélekedik a nőkről és az intelligenciáról. Olyan felületesnek tűnik...

Mondjuk nekem egyik csaj sem szimpatikus, az első kettő különösen nem, számomra nem takar a külsejük intelligenciát, átlagfeletti látásmódot. Hiúságot, képzelt, felületes tökéletességre való törekvés, azt igen.

2017. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6) k4rvára nem ezt mondtuk... Többet sportolnak=>jobb a testük=>vonzóbbak, többet foglalkoznak bőr, haj, intim testrész, testszőrzet ápolásával.
2017. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

És mi van, ha nem?

Aki nem csinál magából viaszbabát, az már biztosan nem is szőrtelenít? Hogy jön ez a kettő egymáshoz?

Lehet, meg lennél lepve

2017. aug. 31. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!