Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy manipulált,...

Lehetséges hogy manipulált, lelkileg bántott a pszichológus?

Figyelt kérdés

Ilyeneket mondott: mondtam neki hogy elég szerencsétlennek érzem magam ő erre "miért hát most is itt van"

eléggé lekezelőnek éreztem: válaszolgatott helyettem, mondtam neki hogy nem mertem közeledni az osztálytársaimhoz, mert voltak akik bántottak erre ő "persze mert nem merte adni magát"

mondtam hogy sokat bántottak az iskolában és csak mosolyog, "oka van annak hogy így elhúzódott ez magánál"

Mintha nem vette volna ezt komolyan.

Mondtam, írtam neki hogy hát ha nem változik semmi az életemben akkor 28 évesen öngyilkos leszek erre ő vigyorog és "hány éves most maga? hát akkor van még 6 éve"

Ilyet is mondott: "bocsánat hogy így fogalmazok de elrontották(szüleim) és emiatt nem tudott alkalmazkodni"

és még sok minden

"hm ismerve magát mindenhez van gondolata"

ilyen gondolat naplót is kellett csinálnom és bebeszélte nekem azzal kapcsolatba az érzéseket, hány százalékosnak érzem a félelmet és mi van mögötte stb.

eléggé lekezelő hangnemben beszél. Jártam hozzá nagyon sokáig mert nem tudtam hogy ennek ilyennek kell e lennie, sok pénz volt nagyon.

máskor otthon hagyta a rólam szóló jegyzeteit.

Mondom neki hogy nem szeretnék többet járni és erre ő: "hát szüksége lenne még vezetésre és ez így nem szokott elmúlni magától"...

utána még visszahívtam később és rögtön küldi az időpontját közben én nem is azért hívtam de írja hogy holnap 17:30-ra várom magát ha megfelelő az időpont.azért kicsiben oda írta hogy ha nem azért hívott akkor ne írjak.

ezeket hogy én lekezelőnek éreztem a hozzászólásait megemlítettem emailban neki tegnap de nem válaszolt rá semmit.

lehet csak én reagálom túl?


2017. szept. 6. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod. Én is egy csomószor dühös voltam a sajátomra és sokszor úgy éreztem bemagyaráz dolgokat, de aztán mikor tiszta fejjel végiggondoltam tulajdonképpen igaza volt..és végülis, ha anyáskodásra vágyom az anyukámhoz fordulok nem pszichológushoz.
2017. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kb. harmadszorra olvasom. Hányszor írtad ki? Úgy látszik, ez egy vicces kedvű pszichológus, és nem veszi észre, hogy nem vagy vevő a poénjaira. Van a másik véglet, aki faarccal hallgat. Na, mindegy. A lényeg, hogy ha nem rokonszenves neked, keress másikat!
2017. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

például mondtam még hogy házibuliban megdobáltak tojással, elszaggatták a ruháimat, lelocsoltak stb. és erre se volt semmi reakciója.

meg ennyi "hm nagyon megtalálták"

mondtam hogy mikkel csúfoltak még és csak mosolyog

"hogy lehet valakit ezzel csúfolni?"

2017. szept. 6. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Pontozzatok le ha úgy érzitek, de én már megértem a pszichológust is, tehát manapság már mindenki pszichológushoz rohangál a jelentéktelen bajaival és akinek meg tényleg segítség kell arra meg már nem marad ereje a sok hisztigép miatt, nem tom mi bajod kérdező de valószínűleg azért nem vesz komolyan mert látja hogy igazából egyáltalán nem vészes a bajod és azért rángatna vissza mert a pénz azért neki is jól jön, szerintem ez itt a helyzet a töke kivan ezzel a sok szomorkodó fiatallal/fiatal felnőttel és ha esetleg neked komoly bajod is van akkor meg már azért ilyen mert a sok hisztis magát vagdosó hülye gyerek kisokkolta. (Meg persze az is lehet hogy szimplán csak szar pszichológust fogtál ki)
2017. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szegény pszihológusok a betegektől/őrültektől/retardáltatól lesznek betegek/őrültek/retardáltak. Gondolom szegény már unja az egészet.
2017. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bizalmad a pszichológusod felé szerintem keress egy másikat. Jártam én is olyanhoz aki kő keményen belemondta az arcomba a "tutit". Igen, elgondolkoztam rajta, de én egy sokkal finomabb ember vagyok ennél és ez nagyon negatívan hatott rám. Konkrétan féltem tőle és úgy éreztem egy termék vagyok számára a futószallagon. Nálad is kicsit ezt érzem az írásodból, hogy hasonlóan gondolod. A túl anyáskodó se jó, de azért nem kell bunkónak lenni az emberrel aki segítséget mert kérni. Egyébként nem gáz szerintem, Amerikában ez teljesen természetes dolog. Keress egy másikat akivel jobban tudsz azonosulni, aki megértő és segíteni akar. Esetleg próbálkozz meg természet gyógyásszal vagy kineziológussal, nekem végül az jött be nagyon. Ő az elején elmondta, hogy sírni a barátnőimhez menjek, ha megakarom oldani a problémát akkor hozzá. Sokkal kellemesebb hangulatban beszélgettünk és a kommunikáció is két oldalú volt. Megmutatott más szemléleteket is, én pedig eldöntöttem melyikre vagyok befogadó képes. Sok sikert!
2017. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed nem ért meg,nem tudto azonosulni egymással tényleg jobb lenne keresni egy másikat,aki empatikusabb,megértőbb.A segitőbeszélgetésekben nem lenne szabad befelelgetni a páciensnek,sok esetben direkt útnutatásokat se adni,hanem rávezetni az együttgondolkodásra,megoldás keresésre a hozzáfordulót.Ami még szintén nagyon jó és sokat tud segiteni a mentálhigiénés szakember.
2017. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szörnyű problémáid vannak,ez nem túl lekezelő?
2017. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!