Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki a...

Létezik olyan, hogy valaki a depresszióra függő?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy valaki mindig kétségbeesetten, szomorúan, depressziósan akarja érezni magát? Akár tudatosan tesz vagy nem tesz dolgokat annak érdekében, hogy ne legyen boldog, ne leljen örömöt soha? Saját magának bebeszéli, hogy ő nem érdemli meg a szeretetet és hasonlók, csak, hogy rosszabbul érezze magát? Mi lehet ennek az oka? Hogyan alakulhat ki?

2017. szept. 6. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ötletem sincs hogy alakult ki, de nálam is fennállt 1 éve kb., és kezd újra előjönni, szóval ezaz. Ilyenkor realizálom, hogy nem jó dolog, de nap közben fel sem tűnik milyen baromságokon gondolkodom...
2017. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rossz hangulattól, tartósan visszatérő negatív gondolatoktól, illetve ezekre történő gondolás indukálja a rossz hangulatot, valamint egy lelkiállapot ami tartósan fennáll, képes lehet fogva tartani az embert és nehéz váltztatni...
2017. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában az ember akkor ilyen, mikor kap pár pofont az élettől, majd úgy érzi nehéz felállni. Szerintem olyan ember nincs, aki nem akarna boldog lenni, mindazonáltal olyan sincs, aki tudatosan vágná maga alatt a fát, azért, hogy boldogtalan legyen.
2017. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Saját tapaszatlatom nincs,de van egy jó ismerősöm ő depressziós,bár nagyon sokat fejlődött annak leküzdésében,de néha vannak rosszabb időszakai és azt mondta ilyenkor a depresszió hivogatja és ő késztetést érez elmerülni benne,azt is mondta látja mi ezt nem tudjuk megérteni, sajnos tényleg nem tudjuk mire gondolt.
2017. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelen.
2017. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Léteznek olyanok, akik büntetni akarják magukat, ez nem depresszió, hanem vmi feldolgozatlan trauma.

Én depresszióval kűzdök évek óta. Egyszer találtunk az orvosommal egy tök jó gyógyszerkombinációt, amitől normálisnak és kiegyensúlyozottnak éreztem magam kb 3 hétig. Aztán egyik nap rámtört az érzés, hogy "jézusom, ez nem én vagyok" és nagyon beparáztam, elkezdett hiányozni a depressziós énem. Rögtön kiszórtam a szemetesbe az összes gyógyszerem. Azóta csak akkor megyek orvoshoz, ha tényleg nagyon rosszul vagyok. Valamiért, akármilyen rossz depisnek lenni, még mindig jobb, mintha nem lennék önmagam.

2017. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy igen. Én magam azért váltam az érzés függőjévé, mert amikor nem érzem úgy magam, nem érzek semmi mást. Csak ürességet. Ha nem vagyok depreszziós teljesen üres vagyok belül. Ezt az ürességet betömi a fájdalom és az a mentális állapot
2018. dec. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!