Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen sok, erősen negatív hozzáállású ember?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy folyamatosan a panaszt hallom. Soha semmi nem jó. Sokak szerint Magyarország a világ legrosszabb helye, nem lehet megélni. De ez nem igaz. Vannak sokkal de sokkal rosszabb helyek, ahol az emberek mégis boldogok. Nyilván vannak jobbak is, ez tény. Félreértés ne essék, nem a fejlődés ellen vagyok, igenis észre kell venni a hibákat és megpróbálni tenni ellenük. Javítani amin lehet. Az egészséges elégedetlenséggel nem is lenne baj, hisz ez a fejlődés egyik kulcsa. Én csak arról beszélek, hogy mindig a rossz van kiemelve, a jóról még véletlenül sem esik soha szó. Pedig nem igaz, hogy nincs ilyen.

Vegyük például Budapestet. Gyönyörű város, megállja a helyét bármely más európai várossal szemben. A turisták imádják. Mégis, sokan úgy emlegetik hogy ez egy szörnyű hely és még Bukarest is 100-szor szebb, kulturáltabb. Holott össze sem hasonlítható a két várost. Számos külföldi fővárosban voltam, hosszabb-rövidebb időre, de egyik sem tűnt szebbnek, sőt. Vannak gazdagabb és rendezetebb városok, ez igaz. Ezért tenni kell, hogy itt is minden rész rendezett legyen, de miért nem lehet ehhez a kérdéshez építő jelleggel hozzáállni és nem negatív, megkeseredett stílusban?

Van esély rá, hogy az emberek mentalitása javuljon és egy pozitívabb, építőbb légkör alakuljon ki?



2017. szept. 8. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Ez a napi agymosás (tv, sajtó) és az oktatási rendszer eredménye. És ezt ki hozta ránk?
2017. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
69%
Az ország lakosai - akire nem vonatkozik, ne vegye magára - és a mindenkori kormányok együttesen egymás hozzájárulásával alakították ki ezt a közhangulatot. A magyar ember inkább probléma kereső, mintsem probléma megoldó. A gondok megoldásához a legtöbb esetben összefogás kellene, ami több esetben áldozathozatallal, lemondással is járhat, de egy teljesen széthúzó, megosztott lakosság tagjai egyenként küszködnek tovább.
2017. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

MIRE FEL legyenek optimisták? Az elmút évszázaban csak szoptunk.


I.VH-s szereplés, Trianon, vörös terror, fehér terror, Horthy, náci megszállás, II.VH, Rákosi, ruszkik, '56, Kádári hitelekből fentartott recsegő rendszere, módszerváltás, Antall, Boros, Horn, Orbán, Megyó, Fletó kétszer, Bajnai, Orbán kétszer... Mi okunk van örülni?

2017. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Jól mondja az utolsó, ennek történelmi okai vannak.
2017. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen a történelmi okokban látok valóságalapot, ez igaz. Önmagában ez viszont még mindig nem lenne ok, hogy az élet minden területén ilyen negatív irányba menjenek az emberek. Erre hivatkozva akkor örök búskomorságra és megkeseredettségre vagyunk ítélve? Ebből nincs kiút, el kell fogadni és kész? Nem hiszem el, hogy nem lehetne megpróbálni javítani ezen. Csak meg kéne próbálni kicsit máshogy állni a dolgokhoz. Ha máshogy nem megy, akkor akár fokozatosan.
2017. szept. 8. 16:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld csak meg, egyedül talán akkor van esélyed, ha milliárdos vagy. Különben elveszi a kedved a sok-sok áremelés, csaló szolgáltató, bunkó közszolga, nulla színvonalú egészségügy, tahó kocsmatöltelékek, pofádba vigyorgó alamszi politikusok stb.
2017. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle embert látok itthon.

Az egyik csoportnak tényleg rossz, szegénységben van, valóban nélkülöz. Szív minden területen, mert rengeteg helyen lehet szívni és jogosan negatív.

A másik kategória az, amikor tök jól él az illető, de mégis elégedetlen. Vesz egy 10 milliós autót, de panaszkodik, hogy nem telik 12 milliósra.

2017. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, én is így látom. És sajnos az a tapasztalatom, hogy a 10 milliós elégedetlenkedik a legvehemensebben. Elsősorban ezekre a dolgokra gondoltam.
2017. szept. 8. 16:44
 9/13 Bihar Valatonon ***** válasza:

1es bazzeg te tuti beteg vagy...:DDDD

Szóval igen történelmi, és berögzödésre utaló okok, mint pl az amikor valaki nem napi 10en órában dolgozik a gyárban és arra már sokan fintorognak. Vannak olyan megrögzötten hungárise dolgok, amiket nem nagyon tudnak kinőni az emberek....

2017. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: Na, őket én sem értem. Náluk talán valami családi háttér lehet az ok.

A családom nem áll jól anyagilag, elváltak, egyetemre járok, nincs fix melóm, egy kis szobát bérlek. Értelemszerűen nincs sok pénzem, nem tudok bulikra költeni, nem tudok megvenni olyan dolgokat, amiket szeretnék. Mégsem panaszkodom szét az agyam, maximum, ha szóba kerül a dolog, közlöm a helyzetem.

Ahol albérletben lakom, ott egy pár a főbérlő. Ingyen vannak a lakásban, rajtam is keresnek. Mindkettőjüknek van munkája, jóval minimálbér felett, ráadásul mindkét emberke családi háttere is elég jó, támogatják őket. Rendszeresen utaznak, drága dolgokat vesznek (pl. 6 számjegyű elektronikai cuccokat), de panaszkodnak, hogy nincs pénzük. Amikor egy ilyen panaszkodás alkalmával próbáltam rámutatni, hogy mennyivel rosszabbul állok anyagilag, akkor semmit sem ért a dolog, mantrázta, hogy neki nem telik alapvető dolgokra... Szerintem az ilyen emberek egy burokban élnek és észre sem veszik, milyen jó helyzetben vannak.

2017. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!