Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen fogékonyak az...

Miért ilyen fogékonyak az idősek/nyugdíjasok az ezoteriás, jósoltatós TV műsorokra?

Figyelt kérdés

Nem az ezo.tv honlapjáról beszélek, ahol fórumokra is lehet írogatni, mert oda akárki írhat ingyen.

De akárhányszor átkapcsolok az Ezo TV-re vagy a Telejósdára, az átlag életkor a betelefonálóknál szinte kivétel nélkül mindig 60 és 80 között van, a legtöbben 65 és 75 között vannak.

Egyszer az egész műsort végighallgattam a háttérben, mert tényleg kíváncsi voltam rá, hogy lesz-e olyan betelefonáló, aki fiatalabb 55-nél, és nem volt. A legfiatalabb is 59 volt.


A kérdés az egyik ismerősünkről jutott eszembe, aki 62 éves. Szembe szomszédunk, és egyszer ő mesélte, hogy jósoltatott ő is a TV-ben mert mennyire igaz, meg mennyire érdekes, azt meg csak megemlítette, hogy a telefonszámlája 45 ezer FT volt.

Ráadásul volt olyan adás is (youtube telejósda bakiknál is szerepelt), amikor szó szerint hallani lehetett, hogy a "jósnő" fülében lévő fülhallgatóba mit mondanak, hogy mit mondjon a jósnő.


Miért ennyire hihetőek ezek a műsorok a nyugdíjasoknak?

Már olyan hirdetésbe is belebotlottam egyszer a neten, hogy kifejezetten nyugdíjasok számára olcsó csoportos utazás valahova, melynek keretében Tihanyi vagy kicsoda leveszi róluk az átkot meg ilyesmi.


Nektek mi erről a véleményetek?

Én nem tudom megérteni, hogy ez a nyugdíjasoknak miért nem drága, de orvoshoz menni meg sokan nem mennek, mert az orvos csak meggazdagodni akar.....


Nektek van "ezoteriás" vagy "telejósdás" ismerősötök?



2017. szept. 8. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
már megbolondultak, oket konnyu atverni.
2017. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt a GYK-n megnézed az Ezotéria kategóriát, itt meg túlnyomórészt fiatalok vannak. Őket is ugyanúgy be lehet palizni baromságokkal, csak más fórumokra vevők. Ők azt szeretik, ha tudományos kinézete van az átverésnek, mert ők nagyon okos és művelt fiatalok, és végre találtak ilyen tutira igaz és tudományos megközelítést.

Az idősek között sincs több barom, csak az ő érzékszerveik már nem olyan jók, nem veszik észre a nyilvánvaló dolgokat. Meg hát, a tévét úgy alapból is inkább az öregek nézik, nem?

2017. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
#2-essel értek egyet. Nem fogékonyabbak, csak más teret találnak maguknak. Egy fiatal felmegy a netre. Egy idős, aki nem ért a nethez, betelefonál a tévébe.
2017. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Szintén a 2-es válaszoló véleményét adom. Az idősebbek jobban kötődnek a tv-hez, az ő idejükben sokkal több betelefonálós msor volt, számukra ez megszokottabb közeg, mint pl. feljönni a gyakorira az ezotériába. Neten inkább fiatalabbak vannak, így az 50-es korosztály inkább a felső határ a fórumokon. Van fészen egy csoport, valami földünk és világunk titkai, a legaktívabb tagok 30-asok, olyan összeesküvés-elméleteket és áltudományos baromságokat raknak ki, hogy az valami hihetetlen. Nem egynek ez a hobbija. Illumináti, ereklyék valódi lelőhelye, amit a föld vezetősége titkol, de ők rájöttek, minden héten megfejti valaki a piramisok titkát, időnként Atlantiszt is, és a földönkívüliek fajainak tudományos osztályozására is láttam már példát ott.
2017. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kisgyerek voltam (18-20 éve), jóval több betelefonálós műsor ment, és nem csak telejósda, hanem társasjáték, megfejtős meg ilyenek. Emlékszek rá, hogy akkor bőven prezentálva volt a 30-as, 40-es korosztály is. Aztán a következő 30-as, 40-es korosztály már átszokott a számítógépre meg a facebook-on való töménytelen közhelyes szenny meg nyereményjáték megosztására, a nyugdíjasok, idősebbek, akik nem értenek a számtógéphez, meg maradtak a TV-nél. Ezért vannak a jóslásoknál abszolút többségben a nyugdíjasok. A fiatalabb korosztály (55-től lefelé) már tudja kezelni az internetet, a számítógépet, így ők nem nézik már ezeket a műsorokat, és nem telefonálnak be.


Ráadásul a jóslásos baromságok 90%-a délelőtt megy, ekkor meg a nyugdíjasokon kívül az emberek döntő többsége iskolában van vagy a munkahelyén.

2017. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!