Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki azért tesz valamit,...

Ha valaki azért tesz valamit, hogy jó ember legyen, akkor ő rossz ember?

Figyelt kérdés
Hiszen valahol mélyen önös érdekek vezérlik, a saját boldogsága, hiszen attól ő is boldog, hogy másokat boldoggá tesz.
2017. szept. 9. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze! Viszont ha valaki nem tesz rosszat, pedig szeretne rossz ember lenni, akkor ő jó ember...

Anyám, borogass!

2017. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ilyesmi vagyok. Sokszor csak azért segítek viszonzatlanul hogy fenntartsam magam előtt a látszatot hogy én igen is jó ember vagyok. Régen ez valamennyire tudat alatti volt, de mára belátom.

Ha ez nem lenne nem is segítenék senkin. Minek? Úgyse viszonozzák.

2017. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre a gyakorlati példa, amikor a látássérültet átvezetik a másik oldalra, pedig nem is szeretné.

Vagy az Újfunlandi kutya, aki mindenkit kiment a vízből, pedig csak úszni szeretne mondjuk a gazdája.

Tehát van benne önös érdek, van benne átgondolatlan cselekedet, ami ugyan nemes, jó lenne, de nem éppen abban az esetben.

2017. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem rossz ember, csak képmutató.

Nagyon kevesen vannak tisztában azzal, mi mindent zár magába a kívánalom álláspontja,

az a bizonyos „így kellene lennie, de nem így van” vagy „így kellett volna lennie”: a dolgok egész menetének elítélését. Mert a világ folyásában semmi sem elszigetelten létezik: a legkisebb elemben benne foglaltatik az egész, legkisebb elhibázott cselekedeteden fordul meg az egész jövő, a legkisebb dolog kritikájával egyben a nagy egészt is elítéljük.

2017. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!