Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok egy fekália...

Miért vagyok egy fekália ember a birka átlag szemében csak azért, mert más életet szánok magamnak?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt pl., hogy nem kívánom az életemet egy gyárban/üvegházban 12 órázva elcseszni. A legnagyobb gondom az, hogy anyám és az élettársa is ilyen ,,csakafizikaimunkaamunka"-szemléletűek, és állandóan szekálnak, mert nekem inkább művészi ambícióim vannak. Ráadásul egyre inkább rám vannak szállva azért is, mert még itthon lakom... Mintha olyan könnyű lenne elköltözni manapság, pláne úgy, hogy SEMMI támogatást sem kapok ebben (éppenséggel el lehet így is költözni, de az 5x annyi időbe telik, csak sajnos a szocializmusban ragadt anyámék ezt nem látják be).


Miért tűri a sok hülye birka módon a megalázást? Azt már most, 21 évesen tudom, hogy nekem nem fog dirigálni senki (a fikacunamit megelőzendő, van munkatapasztalatom, és kösz, de nem kérek belőle a továbbiakban). Lelkileg így is egy nagy roncs vagyok, miért kéne magam a halálba hajszolnom magam, miért kéne mókuskerékben leélni az életem? Elég szomorú, hogy a (magyar) társadalom 95%-a ilyen bégetős bari, egyre depressziósabb vagyok, mert köztük kell lennem még egy darabig.


2017. szept. 10. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis itt is csak lecsesznek, igazából jogosan, mert senkinek se könnyű. Szóval szerintem ez megmarad költői kérdésnek.
2017. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

Mert ki akarsz mászni a pokol főzőüstjéből. Ahogy itt az első válaszoló jól megírta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

"Azért mert az ember nem bírja nézni, hogy másnak jó, ha ő maga szenved."

Én is olyan vagyok mint te, például szívesebben dolgoztam a szülői ház gazdaságában mint bárhol másutt akár diplomával. Ha szabad voltam akkor sem anyagi sem más gondom nem volt soha. De ha "munkatáborban" voltam akkor hiába kerestem jól, akkor sem éltem megfelelő életet. De valójában a munkatáborban nekem inkább azt szokták mondani a többiek hogy kezdjek el kimászni a pokol főzőüstjéből.

2017. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog hogy te mit szeretnel kerdes hogy meg lehet e belole elni?? ha tudsz vele sok penzt keresni akkor oke, ha viszont semmit se keresel es otthon eloskodsz es meg pofazol is hogy marpedig en gyarba el nem megyek dolgozni akkor jogosan szidnak anyudek.
2017. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés cseppet sem "költői". Sajnos ma minden embernek dolgozni kell pénzért IS - kevesen engedhetik meg maguknak, hogy csak a művészetükből éljenek. De azért ez nem csak m,ára vonatkozik: Van Gogh - akinek képei ma milliókat érnek - egész életében két képet adott el, azt is a műkereskedő nagybátyja segítségével.A kérdés: hogy napi néhány óra (nem 12, hanem 6-vagy 8) favágás mellett tudod-e fejleszteni a képességeid, technikád (milyen műfaj?), vagy kinyúlsz tőle és keseregsz. Sokan csinálják ám munka mellett,nyomorogva, és nem azért mert "bégetős barik", hanem mert másképp nem megy.
2017. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert beszélsz valamiről, de nem mutatsz fel semmit. Én sem akarom szétmelózni az agyam, hanem szeretnék kreatív és művészi dolgokkal foglalkozni. Na, ha nekiállok pl. verseket írogatni és abból próbálok megélni, akkor éhen halok. Kerestem valamit, ami érdekel és jól lehet vele keresni, nekiálltam arrafelé továbbtanulni. Meló után teszek félre és nekiállok annak, amit tényleg szeretnék. Ha nem vagy egy óriási művész, akkor ezen kívül más lehetőséged nincs.

Nem fog neked senki sem dirigálni? Amíg nincs egy felépített egzisztenciád, addig de, fognak. Jelenleg pl. azok, akiknél laksz.

2017. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Előre is bocsáss meg, ha a véleményemet durván fogalmazom meg, vagy azzal megbántalak. Lehetséges, hogy nem jó következtetésre jutok az általad megosztott információk alapján. Szóval:


Most az a kérdésed, hogy miért nem értik meg az ambícióidat azok, akiket szemmel láthatóan teljes mértékben megvetsz, vagy az, hogy miért olyanok az általad megvetett emberek, amilyenek?


Miért tűrik az emberek a megalázást? Tanult tehetetlenségnek hívják. Megmagyarázzák maguknak belül, miért lehetetlen, hogy változtassanak az életükön, és ezzel együtt azt is, hogy meg sem szabad próbálniuk. Lehajtott fejjel állnak a főnökük előtt, félnek, hogy kirúgják őket. Aki meghunyászkodik, azt néha ki is rúgják. A nagyszájúakat sokkal ritkábban (saját tapasztalat). Ezt nagyon fullasztó kívülről nézni. Tudod, hogy valaki többre lenne hivatott, de a félelmei megállítják egy bizonyos szinten - ez borzasztó.


Nem hiszem, hogy csak a fizikai munka lenne értékelhető.

Nem hiszem, hogy a művészi munka bármiben is a fizikai munka fölött állna.

Nem hiszem, hogy az, aki bírja a gyűrődést, és nincs baja azzal, hogy egy gyárban dolgozzon, lenézést érdemel.

Nem hiszem, hogy az, aki nem akarja a szülei útját járni, hanem kitaposná a magáét, lenézést (vagy szekálást) érdemel.


Az biztos, hogy az élethez pénz kell. Elköltözni a szülőktől - az szinte a lehetetlennel határos küldetés mostanában, hacsak nem egy menő szakmában dolgozol, és akkor is folyamatosan eszi a pénzedet az albérlet. De az nem megy, hogy neked álmaid vannak, és majd valamikor, a ködös jövőben, kb. 10, 15 vagy 20 év múlva talán le is válsz arról a köldökzsinórról, amit az általad megvetett "hülye birkák" biztosítanak. Ez kimeríti az élősködés fogalmát.


Dühös vagy (megértem),

frusztrált vagy (megértem),

megvető vagy - na ez súlyos gond. Azt sugárzod, hogy magasan fölötte állsz a környezetedben lévőknek. Ha ezt otthon nyíltan kimutatod, és a felsőbbrendűségedet érezteted, nem csoda, hogy nem szívesen látnak, vagy úgy gondolják, ha ennyivel jobban tudsz mindent, akkor oldd meg magad.


Erről az entellektüel világfájdalomról meg jobb, ha leszoksz, mert sehova nem vezet. Ugyanúgy be vagy ragadva egy neked nem tetsző helyzetbe, mint a "bégetős barik", és ugyanúgy nem tudsz belőle kitörni, mint ők. Addig pedig, amíg ezt meg nem oldod, nem is vagy jobb náluk.

2017. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem az elején, hogy már megvalósítottad a szép terveidet, és ezért utálnak, de te még lópikulát se hoztál össze a lelírás alapján, csak az álmaid vannak, és azzal nézed le az átlagmagyarbirkát.

A cégnél, ahol diákmunkán vagyok, vannak Mome-s és képzős diákok. Bemennek órára, bejönnek dolgozni, aztán éjjel gyakorolnak otthon, hétvégén járnak kiállításra, építik a kapcsolataikat. Na ők vinni is fogják valamire jó eséllyel ;)

2017. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ja mert olyan sok mindenre szokták vinni azok, akikről a tvben szívszorítóan is hozzák le a riportokat, hogy egész nap halált megvetve pihenés nélkül dolgoznak, és építik a csodás életüket....ami a valóságban megint a hungárise ember agyi kapacitásán maradva lóf.sz sem lesz végül....jobb csöndben maradva röhögni azokon, akik hozzák a "dolgozzálmertúgyleszelvalakiéshaaztcsinálodamitszeretnélsenkisevagy" sablonokon, és tenni amit az ember akar, ha ügyes az ember egész életére egy tasak cspsz és egy kóla társaságában lesz programja az embernek, amikor ráér, hogy hallgassa a "denehézazélet" filozófiát..... :)
2017. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Fordítok: lusta vagyok, mint a disznó, de az egóm akkora, mint a házunk - léccilécci hadd ne kelljen dolgoznom brühühű
2017. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Bihar Valatonon ***** válasza:
Bírom ezt az átlag megfogalmazásokat, hogy jaj mennyire szemét aki lusta meg aki nem akar naphosszat büdös koszos alpári parasztok közt futószalag mellett kiöregedett alkeszoktól homoszexuális utalású dumákat hallgatni....:D
2017. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!