Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a dolog evolúciós maradvány...

Ez a dolog evolúciós maradvány, vagy csak sima szokás?

Figyelt kérdés

Szóval az alaphelyzet-

Megyek haza nem kell vizelni,de amint beérek a lakásba,azonnal vizelési ingerem lesz és el is kell mennem a vécére.

Szerintem ez egy territórium megjelölési maradvány ösztön.

Olyan mint amikor összerándul a gyomor a mennydörgéstől,hiába vagy a meleg lakásban és átkarolod,vagy megérinted a melled lévő ellenkező neműt ilyenkor.

És nem is egyedi ez,mert más másokkal is beszéltem erről és belegondolva ők is így vannak vele amikor beérnek a lakásba.

Szerinted?



2017. szept. 11. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
En is szoktam igy lennj.
2017. szept. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami. Jövök hazafelé, és rámjött a fosás, gondoltam, milyen mázli, hogy pont itton.

Szabin voltam, rámjött a szapora, gondoltam milyen mázli, hogy szabin vagyok.

2017. szept. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem, ez csak pavlovi reflex, megszoktad, hogy ha hazaérsz, pisilsz. Én pl. nem csinálok ilyet. A majmokra amúgy sem jellemző, hogy körbepisálnák a territóriumukat.
2017. szept. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem territórium megjelölés... eleve az, hogy nem tudunk akárhol pisálni azért van, mert a szüleink a tíltással fóbiákat alakítanak ki bennünk... a csecsemő még ha vizelnie kell bevizel minden gond nélkül, még egy jót röhög is rajta... aztán a sok tíltás megteszi a hatását és fóbiáink lesznek... ezért ez egy pavlovi reflex, ahogy már említve is volt... területmegjelöléshez semmi köze.
2017. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pombe ***** válasza:
76%

Kérdező: "Megyek haza nem kell vizelni,de amint beérek a lakásba,azonnal vizelési ingerem lesz"


Nálam nincs ilyen inger (persze lehet, hogy én egy kissé másra sikeredtem, mint az átlag, és ugye az evolúció pont így működik).


Ellenben az utóbbi öt-hat évemben alakulhatott ki bennem az a reflex, hogy a pisilhetnék akkor jön rám, amikor elmegyek a munkahelyemről, de ez is inkább akkor, amikor sokáig túlórázok. De az is lehet, hogy ez inkább azért van, mert úgy belefeledkezem a melóba.


Bárhogyan is, de szerintem is csak beidegződésről van szó, ami személyenként alakul ki valamilyen megszokott szitu hatására.

2017. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pombe ***** válasza:
76%

"Nem territórium megjelölés... eleve az, hogy nem tudunk akárhol pisálni azért van, mert a szüleink a tíltással fóbiákat alakítanak ki bennünk..."


Jó gondolat! :)


De tegyük hozzá, hogy az állatok igen nagy hányadánál is kialakul hamar ilyen fóbia, csak a miénk sokkal erőteljesebbé válik a tapasztalatok és az oktatásunk során, úgy hogy a szülői oktatás ez ügyben csak egy részhalmazt (bár igen meghatározó) képvisel.

2017. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Vizelettel nem jelölnek territóriumot a hozzánk közel álló főemlősök, úgyohogy ez nem lehet atavista jelleg.
2017. szept. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Meggyőző érv,hogy a főemlősök nem jelölnek territóriumot.

Úgyhogy amíg utána nem olvasok ennek bővebben,addig elfogadom a pavlovi reflexet mint magyarázatot.

Köszi a válaszokat!:)

2017. szept. 12. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a társadalmunk nem "tiltaná" akkor az utác bárhol elvégezhetnénk ahol éppen ránkjön a dolog... és akkor a szervezeted sem tartogatná hazáig.
2017. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!