Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokszor elgondolkodom az...

Sokszor elgondolkodom az embereken, sokáig nem is tudtam milyenek. De annyi rossz akarat van bennük, egymás alá tesznek, kigúnyolják társaságban, megszégyenitik és jókat kacagnak rajtuk. Miért? Mi emberek miért vagyunk ennyire rosszak?

Figyelt kérdés
miért tesszük ki ember társainkat a megszégyenitésnek? az irigységnek? ez változni fog valaha? olyan kevés a jó ember sajnos.de mindig a jókat bántsák,már sirásig kiszekálják a másikat.Nem számit idős vagy fiatal,ezt teszik

#viselkedés #sírás #fájdalom miéert_?
2017. szept. 12. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ezt kapták kiskorukban és fiatalon. Mindenki azt adja vissza, amit kapott. Lehet ragozni, de ilyen egyszerű.
2017. szept. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de miért idegeneknek? akik megsem érdemlik? :/
2017. szept. 12. 07:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez egy körfolyamat, aminek sosem lesz vége, főleg Mo.-n. Ha egy kisebb afrikai törzs lennénk, akkor nem lenn ekkora cirkusz, meg tudnánk lenni egymással. Amúgy meg fölös ezen agyalni: egyszer mindenki visszakapja, amit adott a másiknak.
2017. szept. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én vajdasági vagyok,éltem nagy városban is,most egy nagyobb faluban élek.. Ha elmegyek egy ember mellett érzem a rossz személyiségét,és sajnos mikor meg ismerem ez bebizonyosid.
2017. szept. 12. 07:27
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell, hogy valtozzon. A rossz altal ertekelodik fel a jo, igy a rossz jo celt szolgal. Tekintsd a megtapasztalas eszkozenek.
2017. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van benne valami amit az első válaszoló irt, mindenki azt adja amit kapott.Sajnos ezen kevesen tudnak felülemelkedni-és nem is tesznek erőfeszitéseket ennek érdekében,hogy ne bántsák a másikat,hanem igyekezzenek jó kapcsolatot kialakitani vele.Függetlenül a gyerekkori sérülésektől az ilyen embertől sokan elfognak fordulni,mert senkinek sem jó ha a másik leuralja,megalázza,cseszegeti.Ha nem lehet őket gyógyitani-márpedig nem lehet ha önmaguktól nem akarnak ezzel szembenézni akkor ignorálni kell őket és keresni olyanok társaságát akik felemelnek nem pedig lehúznak.Ha kevesen is, de vannak ilyenek.
2017. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ka.ka.o ***** válasza:

Ördögi kör ez (kapcsolódva az előzőekhez)

Ha az ember nem próbál tudatosan kiszabadulni belőle, ő is a rosszat teszi. El van terjedve ez jelige: "Ahogy mások velem, úgy én is másokkal".


Ha megváltoztatnánk erre, nem lenne ennyi rosszaság: "Ahogy szeretném, hogy velem tegyenek, úgy én is másokkal". Ez van feljegyezve a Máté 7. fejezet 12. versében (Biblia; Jézus szavai).

2017. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Levan írva miért Ron Hubard könyveiben. Dialektika c. könyvben olvasható. Szcientológia.
2017. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!