Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek az életemmel? A...

Mit kezdjek az életemmel? A nővéremnek volt gyerekkoromban egy yógyíthatatlan betegsége és csak vele foglalkoztak a szüleim. Engem teljesen elhanyagoltak, és most 19 évesen iott állok 8 osztállyal és törékeny testalkattal. Mihez kezdjek? F

Figyelt kérdés

Sajnos nem csak a nővéremnek voltak gondjai. Nekem az iskolában nagyon sok gondom volt. kirúgtak sok helyről és nem ment a tanulás bizonbyos tantárgyakból. Matematikából nem tudtam tovább lépni egyről a kettőre. Most derült ki ( a nénikémmel harcoltuk ki, aki eddig külföldön dolgozott most hazajött és segít nekem)hiogy dyscalculiás és digraphiás vagyok, amiken ha időben elkapják egy jó gyógypedagógus tudott volna segíteni. Az értelmi képességeim átlag felettiek emellett, asperger gyanus is vagyok... Senki nem törődött ezekkel gyerekkoromban, mert a nővérem vastagbél gyulladásához volt az egész életünk igazítva. Namost, a nővéremet 2 éve megműtötték és azóta kicsattan az egészségtől. 1x nem volt beteg. Neki nem voltak tanulási nehézségei, az iskolába a szüleim folyamatosan bejártak, hogy a tanároknak nyaljanak és csúszott is aminek kellett, hogy minél jobb jegyeket kaphasson, hisz beteg, nem tud annyit tanulni. Ő az egyetemen van én pedig 8 általábnossal és 130 közeli iq-val mehetek a gyárba. A szüleim azt mondják ők mindent megtettek értem, felneveltek, de már mivel felnőtt vagyok, így az én dolgom hogy csináljak amit szeretnék. Ők már mindent megtettek. Ha szemükre hányom ezeket a dolgokat, akkor azt mondják majd megértem ha nekem lesz beteg gyerekem és a nővérem még mindig nagyon beteg és inkább örüljek hogy él. Mit tegyek? Mit javasol valaki? Én teljesen elcsesztem az életemet. nem csak a szüleim tehetnek erről tudom, nekem is sarkamra kellett volna állni, de annyira kis gyáva gyerek voltam és nem mertem még 10 évesen kinyitni a számat h elmondjam nem megy. Apám bejött egyszer amikor tanulni próbáltam, egész estéket tanultam, szenvedtem a matekkal. A végén sírtam is sokszor, de nem ment. magyarázott egy kicsit, amit nem értettem meg, utána meg mindig azzal jött, hogy biztosan nem figyeltem, pedig ő elmondta és ez az én bajom. Amúgy a tanároknak feltűnt hogy jó vagyok sok tantárgyból de bizonyosakból nem, szóltak is, de a szüleim el bagatelizálták mert egyszerüen nem volt idejük, meert a nővéremmel kellett éjjel nappal lenni ha pl kórházban van mind a 2 szülőm ott volt. Én 10 évesen ha hazajöttem senkit nem találtam itthon csak a cicákat... Aztán egy idő múlva annyira nem is tudom, beletörődtem hogy buta vagyok, hogy már a többi tantárgyat is hanyagoltam és már ott is rossz voltam.


Megkaphatom matematikára a felmentést és írás alól is, így visszamehetek középiskolába, estire, viszont mit kezdek egy olyan érettségivel amiben nincs írás és matek? Valahova olyannal felvesznek egyáltalán? Csak esti jöhet szóba, eleve a szüleim azt akarják és azzal piszkálnak hogy miért nem dolgozok, mert semmittevő vagyok stb.... 173 cm vagyok és 48 kg. nem bírom a fizikai munkát. :( Viszont jó a memóriám, könnyen megjegyzek dolgokat, a vizsgálaton a néni nagyon javasolta hogy menjek vissza az iskolába mert nagyon értelmes vagyok, ez jólesett bevallom. De csak a nénikém van ami segít és ő pedig megy vissza a párjával jövőre Ausztráliába.


2017. szept. 12. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Mi köze a testalkatodnak a növéred betegségéhez?


19 évesen költözz külön (másokkal közös lakásban egy szoba nem drága), keress munkát és mellette estin/levelezön tanulj.

2017. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem tűnsz átlag felettinek, sőt...

"dyscalculiás és digraphiás" gondjaid vannak, lelki betegség, fizikailag sem vagy toppon...

te inkább jóval átlag alatti vagy, ideje lenne összeszedned magadat, talán azért érzed magadról azt, hogy átlag feletti vagy, mert sem fizikailag, sem lelkileg eléggé alul fejlett vagy, de szellemileg úgy ahogy még állsz valahogy, de ott is vannak gondok ahogy írtad


a másik 2 oldalt is fel kellene küzdened legalább az átlagos szintre az intelligenciád mellé!


Itt a kulcsmondat: "Én teljesen elcsesztem az életemet."

Igen a saját életedért te vagy a felelős, a szüleid támogathattak volna, megkönnyíthették volna a dolgokat, de nem tették, rajtad állt, hogy mit hozol ki magadból.

Kifogásokat kereshetsz...


Én depressziósan figyelem zavarral és hiperaktivitással leraktam 3 szakmát, szüleimtől kaptam valamilyen szintű támogatást, de főleg anyagit, elég erős negatív érzéssel indultam, mert már gyerekkorom óta azt kaptam, hogy "nem vagyok jó semmire".

Szintén 173 centim mellé, 58 kilóról felmentem 72-re, összeszedtem magam lelkileg is.

Szóval lehet rinyálni, hogy milyen szar volt neked vagy tehetsz ellene! Első kézből tudom!

A matek régen nekem sem ment, kicsit ironikus, hogy ma informatikusként dolgozom :)

Nekem a memóriám a figyelem zavar miatt eléggé változó, attól függ mire fókuszálok.


Szóval nagyjából átérzem a helyzetedet, de gondolj bele 19 éves vagy! Még rengeteg lehetőséged van!

Simán képes vagy még tanulni, fejlődni testileg-lelkileg-szellemileg!

Eljutottál már arra a szintre, hogy elég volt, ideje lenne cselekedni, akkor cselekedj is!

Kezdésnek például kezd azzal mi az amit szívesen csinálsz, amit élvezel? mit csinálsz szabadidődben?

Az erősségeidre játssz!

2017. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem tűnsz átlag felettinek, sőt...

"dyscalculiás és digraphiás" gondjaid vannak, lelki betegség, fizikailag sem vagy toppon...

te inkább jóval átlag alatti vagy, ideje lenne összeszedned magadat, talán azért érzed magadról azt, hogy átlag feletti vagy, mert sem fizikailag, sem lelkileg eléggé alul fejlett vagy, de szellemileg úgy ahogy még állsz valahogy, de ott is vannak gondok ahogy írtad "


igen, olyan tesztet kellett végezni, ahol ilyen formákat kellett beilleszteni a megfelelő helyre. Egyre bonyolultabb árbák jöttek és meg kellett találni mi a logika és mi az ami mozgatja őket és így rájönni melyik következik és minta alapján. Én nem állítom hogy átlag feletti vagyok, de az IQ-m az 130. ezt pedig nem én, hanem pszichológus állapította meg egy bonyolult tesz alapján. A kommunikációmból lehet más jön le mert vszeg asperger szindrómás is vagyok, ők pedig nehezebben komunikálnak. de ezt csak további vizsgálatok tudják igazolni, de a nébni ezt látta. mellesleg orvos volt...

2017. szept. 12. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

ez egy sima IQ teszt volt, elég sok ilyen van

én többet kitöltöttem volt ahol 140 meg 150+ jött ki mégsem gondolom, hogy az átlagnál intelligensebb lennék

de hiheted ezt magadról ha ettől neked jobb, de nehogy az egód is az önbizalmaddal nőjön :)

de a többire nem válaszoltál

2017. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem HISZEM, rá van írva a papírra b+ xD
2017. szept. 12. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:

egyedül kell boldogulnod. ez van.


próbáld meg úgy megcsinálni az érettségit, hogy kapsz közben diákigazolványt. Diákmunkázni sokkal jobb, mint minimálbéres melózni.

2017. szept. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
látom az egód meg van mellé már :)
2017. szept. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"próbáld meg úgy megcsinálni az érettségit, hogy kapsz közben diákigazolványt. Diákmunkázni sokkal jobb, mint minimálbéres melózni."


Diákot kaphatok estin is?

2017. szept. 12. 11:11
 9/9 anonim ***** válasza:

A nénikéd nem vinne ki magával Ausztráliába? :) Kereshetnél ott munkát, még jobban is járnál, mint itthon.

Én amúgy megértelek, biztosan nehéz volt úgy felnőni, hogy elhanyagoltak, de... a testvérednek sokkal nehezebb volt, hisz nem lehetett normális gyerekkora ezek szerint. Nem volt választása. Egy szülőnek pedig borzalmas, amikor látja, hogy a gyereke szenved és nem tud neki segíteni. :( Inkább próbálj a sarkadra állni, keress segítséget, hogy tanulhass és kezdj el sportolni, hogy rendbehozd a testedet. Ha olyan értelmes vagy, ezek biztos, hogy menni fognak. A szüleidet is boldoggá tenné, ha látnák, hogy boldog vagy. :)

2017. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!