Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan szánalmasnak és idétlennek tartja a legtöbb mai filmet?

Figyelt kérdés

Hacsak ezt a két előzetest vesszük alapul:

https://www.youtube.com/watch?v=AwdvZptV0b4

https://www.youtube.com/watch?v=9PI-p-RrjBI

Biztos én vagyok egy konzervatív begyepesedett hülye, de a legtöbb filmnek annyira sallangos és túlfűtött/erőltetett primitív gyerekes szenzációhajhász hangulata van, hogy mindig azt hiszem ezeket a filmeket debil, hiperaktív tizenéveseknek készítik. Komolyan mondom lassan a videojátékok is komolyabb jelentéstartalommal bírnak, amelyek sokszor valós történeteket vagy napi politikai aktualitásokat dolgoznak fel. Főleg ez az új TC-os film amitől szintén cringy érzésem van: https://www.youtube.com/watch?v=UoPaLprTEYo

Komolyan mondom, minden film ezekből áll. Pajzán idétlen szexista humor (Baywatch, amitől már az előzetes során is rosszul éreztem magam, annyira komolytalan), valami erőltetett drogos/bűnöző körítés (legtöbb akciófilm), nagyfiúk és fa**agyerekek (Feláldozhatóak). Itt külön kiemelném a kopasz Jason Statham-et az no1. alfahímet, aki szétver mindenkit főleg az Expendables híres motoros/kosárlabdás jelenetben, ami érzésem szerint egy óvodai verekedésnek illene be leginkább: https://www.youtube.com/watch?v=7VKAggGisCc

Komolyan, utoljára óvodában volt ilyen jelenet, hogy a felpofozott Juliska szendén elszipogott néhány könnycseppet a f***agyerek kemény Pistikének, aki lement a játszótérre és jól megverte a többi lurkót, miközben a kislánynak imponált, hogy ő milyen kemény kisfiú. Ja meg az autentikus: # aFöldutolsónapjai #mivagyunkazemberiségutolsóreménye #életünkutolsóperceiezértcsókoljukmegegymást

Sz*r drámai, túlcsicsázott, komolytalan kreálmány az összes filmipari "termék". Komolyan mondom utoljára a Tom Hanks-es berlini, kémes film volt az (már nemtom mi a címe), amire azt mondtam, hogy "Na végre egy film, amit át tudok érezni és komolyan lehet venni, mert a valóságban megtörtént és a bőrömön éreztem milyen lehetett a hidegháború!". Áhh, de ezek a Batman-es, Amerika kapitányos, Dwayne Johnson-os mai agyzsibbasztóan erőltetett filmek kiakasztanak. Még egy utolsó megjegyzés: Nemtom mi a címe a mostani Charles Theron-os amazonos, ultrafeminista filmnek, de szinte ordít róla, hogy kiéhezett, fétises, kanos pasiknak készült az egész, főleg az elmaradhatatlan leszbi jelenettel, ami minden női akcióhősnél elmaradhatatlan jelenet. Oké, biztosan találtok benne jó sok hibát, mert a legtöbbnek csak az előzetesét láttam (épp elég volt), de érdekelne, hogy van köztetek olyan, aki hasonló véleménnyel van a legtöbb mai filmről.



2017. szept. 13. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Kinek mi jon be!

Nekem inkabb sorozatok! sajnos pont legtobbszor azok tetszenek amit hamar elkaszalnak :D Pont a jokat kaszaljak el.Es nyomjak a szarokat rank!

2017. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Én se bírom az ilyen filmeket.

De csak a műfajt kell megválasztani. Azokat válaszd, aminek drama a műfaja. Ez nem azt jelenti, hogy szomorú témát dolgoz fel, egyszerűen csak komolyabb film.

2017. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Az akció-, kalandfilmeket hanyagold.

A francia filmek jók szoktak lenni. Néhány művészfilm is.

Én csak dráma műfajúakat nézek, egy-egy vígjátékot, meg mesefilmeket, tehát az animációs filmeket.

2017. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Értem, szóval trailerek alapján mondasz véleményt a filmekről. Innentől már választ sem érdemelne a felvetésed.


Az tény, hogy a mai filmek közül kevés a jó, de azért évente 1-2 jó film mindig kijön. De ez régebben is pont ugyanígy volt. Keress rá pl. imdb-n 1990-ben készült filmekre és kezd el végignézni őket. Mert abban az évben bizony azok közül lehetett csak választani. És meg fogsz lepődni... 90%-uk hulladék kategória, 1-2 jó lesz köztük, pont mi manapság.

2017. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Európai filmeket nézz inkább. Igaz, ezek sokszor feliratosak, de engem nem zavar.

A spanyol filmek se rosszak. De mindenféle náció készít jó filmeket.

A nagy amerikai kasszasikerek nem nekünk valók, úgy tűnik. :)

2017. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

"Áhh, de ezek a Batman-es, Amerika kapitányos, Dwayne Johnson-os mai agyzsibbasztóan erőltetett filmek kiakasztanak."


Talán mert előítéletes vagy a szuperhősök iránt. Ezek a filmek nem azért "rosszak" amiért gondolod, hanem azért mert fix forgatókönyvük van, mégpedig a képregény. Egyszerűen nem térhetnek el tőle, mert azon alapul. Ha ezt figyelembe veszed, akkor máris nem mondható el róluk, hogy rossz lenne, mert igenis kihozták a képregényből a maximumot. Az más kérdés, hogy a történet unalmas, de akkor a képregényt kell okolnod, amire érdekes módon egy rossz szavad sincsen.


"Nemtom mi a címe a mostani Charles Theron-os amazonos, ultrafeminista filmnek, de szinte ordít róla, hogy kiéhezett, fétises, kanos pasiknak készült az egész, főleg az elmaradhatatlan leszbi jelenettel, ami minden női akcióhősnél elmaradhatatlan jelenet"


Nem, nem nekik készül. Ha nem hiszed el menj el a stúdióba és nézd meg hogyan terveznek meg egy filmet. Még csak fel sem fog merülni, hogy esetleg pasik miatt tegyenek be leszbi jeleneteket... Ez nem így működik. Az alkotók ugyanúgy emberek, van egy elképzelésük, hogy hogyan kellene a filmnek kinéznie és elsősorban az a fontos, hogy magának az alkotóknak tetsszen a film. Hogy most ő egy leszbikus jelenetet képzelt el a film közepén... kit érdekel?! Ez nem tudatosan van így, egyszerűen a belefér a filmbe (esetleg pont kell is bele, hogy meglegyen a kívánt hatása a jelenetnek) és ha már belefér, akkor miért ne éljelenek a lehetőséggel? Sokszor egyébként van, hogy a kigondolt és a megvalósított film köszönőviszonyban sincsenek, mert igazából a teljes stábon múlik, hogy milyen lesz a film. Van jó példa olyan filmekre, amik k. jók lehettek volna, de az operatőr rossz képkivágásokkal dolgozott vagy a vágó rosszul vágta meg a jeleneteket és nem jött ki a hatás, stb. Nem véletlenül kapnak Oscar díjat gyengébbnek látszó filmek is, azzal csak azt ismerik el, hogy a lehetőségekhez képest tényleg elképesztő lett, amit kihoztak az eredeti ötletből.

2017. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

megmondom a frankot de nem er lepontozni, hisz a velemenyunkre voltal kivancsi es nem "hasznossagot" keresel a valaszokban (mint amikor vki pl. utbaigazitast ker) szoval itt a velemenyem:


engem ezek a filmek kifejezetten kikapcsolnak

(Kiveve a Baywatch, mert az szamomra is iszonyat gej, az expendables meg vicc)

DE!

Az eletem eleg porgos, a munkam miatt van eleg drama az eletemben, ezert engem a dramai filmek untatnak, idegesitenek.

A parommal imadjuk egymast, ugyhogy a romantikus filmek sem kotnek le.

Amit szeretek nezni az a vicces filmek (barmi Robin Williamstol - RIP), illetve ezek az agyoncomputerizalt, ordenaris baromsagokkal teli, minel latvanyosabb, minel kevesebbet kell gondolkozni halivudi latvanyfilmek annal inkabb. Abszolut kikacsolodok egy ilyen filmen, es ahogy a betuk lementek, mar vege is es nem foglalkozom vele tobbet, de ha veletlen vegignezek egy dramai/romantikus filmet, utana meg orakig azon bosszankodok, hogy mi a fenenek vesztegettem masfel orat az eletembol erre.


Nekem ezek a muvesz/dramai/romantikus filmek nem nyujtanak semmit. A h.lyegyerekhalivudi szenzaciohajhasz viszont ad egy masfel-2 oras onfeledt kikapcsolodast, amikor nem agyalok a problemakon, csak nezek ki a fejembol es hagyom hogy szorakoztassanak.

2017. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Lehet nézni komoly drámákat is, nem csak ilyen akció vígjáték sci-fi szuperhősöket
2017. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most amiről előzetest linkeltél be, azokat láttad is? Mert trailereket mindig inkább szenzációhajhász módon csinálják meg értelmes filmeknél is, mert az átlag közönség erre vevő. Moziba ugyanúgy jár a 3 műszakban, gyárban dolgozó Józsi is, aki el akar menekülni a kis éltéből arra a másfél óra-két óra hosszára, dráma van az életében elég, izgalom meg hiányzik belőle. Őket ezzel lehet megfogni. A látvánnyal, a hülye viccekkel.


Közben meg egy csomó hollywoodi film is sokkal jobb amúgy, legalábbis olyan embernek, aki értelmet, érzelmeket stb. is keres a filmekben. Pl. egy csomó Jim Carrey filmet nem akartam megnézni trailerek alapján, mert beleteszik ált. az összes gagyi olcsó poént, de közben meg a sztori már sokkal jobb (nyilván nem filmművészeti remek). De pl. hivatásos kritikusoktól hallom, hogy egy csomó szuperhősös filmnek ma már komoly mondanivalója van (pl. Amerika kapitány utolsó részéről kifejezetten hallottam ilyesmit).


Persze nyilván a hollywoodi filmek jelentős része ilyen lájtos, könnyed, semmi hozzáadott értékkel nem bíró dolog, az olyasmit kerülöm is. De pl. a Barry Seal-t a trailer alapján nem írnám le, főleg hogy hát megtörtént esetet dolgoz fel. Úgy évente max. 6-7 hollywoodi filmről gondolom azt, hogy nekem személy szerint érdemes lenne megnéznem: pár az Oscar-os listáról és egyéb drámák, mert azok ált. elgondolkodtatóbbak, és azokat jobban szeretem, normálisnak kinéző pszichológiai thrillerek (a pszichológia érdekel), és 1-2 nem túl alpárinak tűnő vígjáték.

2017. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!