Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy értelmezitek azt,...

Ti hogy értelmezitek azt, amikor valaki azt mondja a problémátokra, hogy "ne foglalkozz vele"?

Figyelt kérdés

Például ha az ember párja folyamatosan azt mondja mindenre, hogy "ne foglalkozz vele" meg "nem értem, miért érdekel ez", bármi legyen az. Ha az embernek mondjuk folyamatosan visszatérő konfliktusa van a szüleivel, de a párja mindig csak így reagálja ezt le.

Egy-két példa:

- anyám megpróbálta elültetni bennem pár vizsgálat miatt, hogy apám rákos, holott nem volt alapja - párom szerint ne figyeljek rá

- anyám cseszeget, ha épp nincs munkám, szerinte a család szégyene vagyok - párom szerint ne figyeljek rá

- munkatársaim közül 1-2-vel gondom volt, szerinte ne figyeljek rájuk

-a testvérem és a sógorom be akar vonni engem a válásukba és a gyerekelhelyezésbe, párom szerint ne beszéljek senkivel semmiről, ami velük kapcsolatos és kész


Kicsit unom már, hogy szerinte senkivel és semmivel ne foglalkozzak, bárki bármit mond vagy tesz. Más egyszerűen végig sem hallgat, se a saját szüleimet, se a párom szüleit (hasonlóan flegmatikusok, mint a fiuk).


Ti hogy értelmezitek, mikor valaki így áll hozzátok? Mit szűrhet le az ember abból, hogy egy hozzá közel álló mindenre csak vállat rándít (persze az ő apró dolgaival már foglalkozni kell)?


2017. szept. 15. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk nem szeretné hogy hülyeségeken rágd magad? De persze te ezt inkább támadásnak éled meg, nagyon helytelenül. Ne nyavalyogj ilyen dolgokon. :D

Figyelj, én mint idegen, ugyanazt mondom neked mint a párod. Hagyd a fenébe az egészet. Minek ilyen ostoba dolgokkal foglalkozni?

Én egy ilyen után megmondtam volna anyámnak hogy nem állok vele többet szóba, de ennyi.

De ugyanígy reagálok más, rokon, idegen cseszegetésére is. Le kell sz---i. Hát csináljon nyomorúságában a többi ember azt amit akar. Nekem csak az számít amit én tudok magamról, ennyi.

2017. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem igazán érdekli a dolog,terelné a témát.Nem tud belehelyezkedni a helyzetedbe,hogy empátiával átélje azt.
2017. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!