Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem szeret dolgozni,...

Ha valaki nem szeret dolgozni, egyértelműen megvetendő, lusta?

Figyelt kérdés

Diàkmunkàs vagyok egy szupermarketben, mivel valamiből fenn kell tartsam magam.

A kollektíva, munkaidő, fizetés, munkakör rendben, mégsem tudom azt mondani, hogy szeretem a munkàm, szeretek dolgozni.

Monotonnak érzem (4,5 óra csak kassza), hiányzik a szellemi kihívás.

Sokkal szívesebben dolgoznék mondjuk olyan munkakörben, ahol esélyem van létrehozni valamit, ahol làtszata is van annak, hogy dolgozom.

Pl fordítóként, ahol làtom is, hogy van eredménye annak, amit csinàlok, nem pedig egy ismètlődő mozdulatsort végzek, mint egy gép.

De diplomáig sajnos marad a bolt (meg ha pechem lesz, utàna is)


2017. szept. 15. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb ember nem azért dolgozik, mert szereti amit csinál, csak rá van szorulva arra a nyamvadt fizetésre, amivel kiszúrják a szemét. Én se szerettem dolgozni, lusta is vagyok, de a pénzt azt szeretem és nagyok az igényeim. Itthon dolgozok mint vállalkozó, a munkámnak kézzel fogható eredménye van, sokat keresek vele és kevés a munka. Illetve a munkát se munkának fogom fel, mert szeretem csinálni.

Nem baj, ha az ember ilyen formán lusta..az a baj, amikor valaki lusta és igénytelen egyszerre..akkor csak elvan a sarokban mint egy zsák szar. Legyen mit ennie, meg legyen hol aludnia, aztán ennél többért nem akar megdolgozni és nem viszi semmire

2017. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem megvetendo, sot, jo hogy tobbre vagysz es nem csak kenyelmes droid munkara.
2017. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan, hogy ténylegesen lusta ember, nagyon kevés van. Inkább az jellemző, hogy az embereknek kényszerből kell csinálniuk olyan dolgot, amit nem szeretnek, és mivel mondogatják, hogy mennyire nem szeretik csinálni, vagy esetleg fel is mondanak, mert annyira utálják a munkájukat, ezért a többiek elkönyvelik őket lustának. Ha van egy hobbid, abba is kell energiát fektetni és az is tud megterhelő lenni. Az emberekbe valamiért az rögzült, hogy a munkát, amiért fizetést kapsz, utálni kell, a hobbiddal pedig, amit szeretsz csinálni, tilos pénzt keresned.
2017. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki ilyen meg olyan ürüggyel nem akar dolgozni, kibújik alóla azt igen megvetem, elítélem. Főleg ha mások tartják el éveken akár egy életen keresztül. Lusták dolgozni.

Ha valaki pl betegség vagy a kora miatt nem talál és ezért munkanélküli azt megértem.

2017. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
más aki nem szeret és nem dolgozik, ill aki nem szeret és nem is dolgozik. Van egy munkád, végezd el, akkor nem lehet rád egy rossz szó sem. De, ha nyaggadtni kell, nem olyan tempóba csinálod, panaszkodsz, akkor ja, lusta vagy és megvetendő.
2017. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!