Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság, ha valaki nem...

Bunkóság, ha valaki nem köszön a portásnak, mondjuk egy iskolában?

Figyelt kérdés
2017. szept. 15. 17:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amikor bejön és amikor megy ki az épületből
2017. szept. 15. 17:16
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Udvariatlan.
2017. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem nagyon szeretek köszöngetni, de muszáj jópofizásból :/


És tényleg udvariatlan, ha nem köszönsz neki, mikor pont a közeledbe van.

2017. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
nem bunkóság, de rendkívül hasznos jóban lenni minden portással, titkárnővel, asszisztenssel stb... ennek része pedig a jóviszony, ami a köszönéssel kezdődik és a barátkozással folytatódik
2017. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
igen bunkoság, tán elfárad a szád vagy mér nem köszönsz?? sose értettem az ilyen embereket, parasztok.
2017. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
én olyan sulikba jártam, ahol rácsos ablak mögött volt a portás, nem is lehetett látni az arcát. Nem tűnt olyan szitunak, hogy köszönhessek. Mások sem köszöntek, ritkán 1-2 ember. Ők lehet alacsonyak voltak és beláttak az arcára is, de nem tudom már így 6+ év távlatából :D
2017. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A köszönés hiánya nem csak portás-látogató szituációban figyelhető meg,ez sajnos teljesen általános lett az elmúlt 10-20 évben, az élet minden területén. Az emberek tojnak másokra, megnőtt az Ego, tartalom nélkül.
2017. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetlenség és neveletlenség, és igen, bunkónak gondolnám az ilyen embert. Ha belépsz valahova, köszönsz ha tartózkodik ott más valaki is, ennek alapnak kéne lennie. Legyen az tanár, diák, portás, takarító, akárki. Engem legalábbis így neveltek, és jómagam is fontos dolognak tartom ezt. A munkahelyemen is köszönök a portásnak, takarítónak, de még az idegen munkásoknak is, és az iskolában is a mai napig köszönök a portástól a takarítóig mindenkinek.
2017. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
93%
Szerintem illik ha a portás olyan helyen ül (nem zárt, beleláthatatlan kalitkában). Az egyetemen mindig köszönök a portásoknak, ha messzebb lévő ajtón megyek ki-be, akkor is odaintek. Mondjuk valamilyen szinten kapcsolatba is kerülök velük, mert naponta megyek kulcsot felvenni-leadni, bunkóság lenne csak akkor észrevenni őket, amikor épp kellenek.
2017. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Amikor gimis voltam, én is csak azoknak köszöntem, akikkel jóban voltam.

Mára dogozó huszonévesként megtanultam, hogy hasznos köszönni a portásoknak, takarítóknak (...) is.

Nem csak azért, mert így udvarias (ez önmagában nem érdekelne), hanem mert érdemes jó kapcsolatban lenni a többi dolgozóval. Így ha bármi szívességet kérsz tőlük, később szó nélkül megteszik.

Mivel ez elég manipulatív, így a válaszom le lesz pontozva :)

2017. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!