Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és nem müködik az életem. Nem tudom, mihez lezdjek magammal, van egy végzettségem, amit nem akartam, szülöi ösztönzésre fejeztem be. Mindent csak kipróbálok, de nem fejezek be. Bevállalok olyan dolgokat, amiket egyáltalán nem élvezek és bele se kezdek olyanokba, amik érdekelnének. Középsuli, de föleg egyetem óta otthonücsörgös vagyok. Elvégeztem mindig a kötelességeimet, de semmi mást nem csinálok egy ideje. Egyszerüen nincs kedvem élni. Rengeteget alszom, antidepresszánst szedek, receptre.


Tudom, milyen érzés jól érezni magam. Sok ilyen pillanat volt az életemben. Azt hiszem, legutóbb akkor éreztem így, mikor gólyabálon, meg elötte szalagavatón táncoltam. Meg tudtam mutatni magam,méreztem, hogy valami nagyobb része vagyok. Ezt az érzést keresem, de csak az unalmat találom mindenhol. Valahogy az az általános érzésem, hogy az élet unalmas. Nincs miben hinnem, nincs kinek megmutatnom magam. Nem ragad el a flow.


Sok szakembernél jártam. Kineziológust, iskolapszichológust számolva már vagy tíznél. De nem hosszú terápiákra kell gondolni, hanem ismerösök által ajánlott személyekre, meg egy-két alkalommal meglátogatott emberekre. Terápiára csak egyszer jártam igazán hosszú ideig, de az se segített, mert a terapeuta nagyrészt csak hallgatott. Úgy érzem, rajtam csak olyan segítene, aki nagyon kiismerne, és rájönne, mely gondolatok betegítenek meg és mi az, amire igazán szükségem lenne. Van még remény ezek után szerintetek? Kezdem úgy érezni, hogy én egyszerüen alkalmatlan vagyok az életre.


2017. szept. 18. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
van remény de hosszú út lesz, felkészültél rá?
2017. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért, van választásom?
2017. szept. 18. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
hát valamit kell csinálni, különben éhenhalsz. ez van :/ az emberek néhány %-a az, aki élvezi a munkáját. A többiek csak beletörődtek, és próbálják élvezni több-kevesebb sikerrel :)
2017. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van választásod és sokkal egyszerűbb, mint gondolnád.

Én is éreztem hasonló kiüresedettséget még évekkel ezelőtt, bár abba belejátszott egy hosszú párkapcsolat akaratomon kívüli végetérte és ennek az utólagos szindrómái, de volt némi megmagyarázhatatlan is benne.

Ekkor sodort össze a "véletlen"(???) egy mentorral, aki felvilágosult, spirituális, de egyáltalán nem dogmatikus vagy ilyen "varázsló" típus. Hozzá járok tanácsadói beszélgetésekre immár lassan 3 éve és nagyon sok dolgot megtanított nekem, nagyon sokat segített.


Az első volt az önbecsülés önszeretet visszaszerzése. A többi pedig erre épült.

2017. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a rendszeres sportot, nekem segített kijönni a depresszióból. Nálam kétnaponta 10-12 km futás a recept.
2017. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Végül is sikerült?
2023. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. Még mindig jársz a mentorhoz?


5. Még mindig futsz?

2023. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! 4-es vagyok, aki anno mentorhoz járt. A mentorálás anno elérte célját, egy idő után nem jártam hozzá, csak kapcsolatot tartottam vele. Aztán sajnos ő elhunyt, máshová jártam. Némi kihagyás után megint oda járok. Ez az úgynevezett újratevező csoport, nekem amik miatt mentem, megoldották. Aztán ha újabb dolog előjött, akkor újra megyek. Eddig sikerrel.
2023. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Köszönöm szépen.
2023. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!