Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mindig csak azokat a...

Ti mindig csak azokat a dolgokat veszitek meg, amire feltétlen szükségetek van?

Figyelt kérdés

Én állandóan mérlegelek, ha cipőt, ruhát vásárolok (háztartási gépeket, bútorokat, a párommal közösen választunk, a technika pedig nem hoz lázba), kell-e ez nekem, és ha igen, akkor mennyire sürgős, és biztosan pont ez kell-e, és nem egy hasonló olcsóbb, és így tovább. Ha a közelben van a bolt, előfordul, meg se veszem azonnal, csak másnap megyek vissza érte.

Most pl egy sötétkék farmerről tettem le végleg, mivel van már egy fekete, illetve egy tengerészkék, nincs szükség még egy kettő közti színmélységűre is, csak azért, mert találtam egyet, ami jól néz ki.

De már a párom is nevetett rajtam többször, hogy "Nyuszi, te a marketingesek álma vagy", mivel sokszor nagy komolyan, teljesen elmerülve olvasok valami elemzést egy adott samponról vagy hajápolóról egy beauty blogon. Sajnos ilyen téren néhány varázsszóval, mint például "dús hatás" vagy "egésznapos tartás" meg hasonlók bármit el lehet adni (akinek finom szálú, lelapuló haja van, az tudja, miről beszélek).

Próbálok erről is leszokni, hogy ne fizessek egy jól csengő márkanév miatt egy nullával többet, de mindig ott van bennem a kisördög, mi van, ha egyszer tényleg szerencsém lesz (csak sampont, pakolást és hajvégápoló olajat használok, nem viszem csődbe a családi kasszát)


23l


2017. szept. 20. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én eleve célzottan járok vásárolni, listával. Körül se nézek olyan helyen, ahol olyasmit árulnak, amiről tudom, hogy nincs rá épp szükségem. Csak az időmet fecsérelném vele, meg a pénzemet, ha mégis megvennék valami fölösleges dolgot.
2017. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

mivel a nagy bevásárlást én fizetem, így azt veszek amit akarok, nekem fontos az édesség és bizonyos márkák, de nem a marketing miatt hanem a hatás miatt, mert az vált be

elég jól keresek, de nem szórom 2 kézzel a pénzt, csak arra amire szükségem is van

2017. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem, én nem mindig akkor veszem meg a dolgokat, amikor feltétlen kell, hanem, ha találok egy jó ár/érték arányú terméket, ami azért a közeljövőben kell - és ha kelleni fog, lehet, hogy pont akkor nem találok majd megfelelőt, vagy nem lesz elég jó árban és / vagy nem lesz időm utána mászkálni.

De olyat én is gyakran csinálok, hogy nem aznap veszem meg, hanem visszamegyek vagy előre keresem a neten az akciókat, és előre átgondolom, mennyire is kell / mennyire jó ajánlat az adott termék.

2017. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 piriiiii ***** válasza:

Általában próbálok csak arra szorítkozni, amire valóban szükségem is van (egyetemista vagyok a fővárosban...). De van, hogy megengedem magamnak a luxust és olyat is megveszek, ami nem létszükséglet vagy ami picit drágább. Apró szokásaim akadnak: füstölőzés, édesség, kávé az automatából (nem mindig érzem égető fontosságát a kávéivásnak).

Egyébként én is eléggé mérlegelős vagyok. Pláne, ha olyan helyen járok, ahol tudom, hogy sok pénzt el tudnék költeni (művészellátó, keleti üzletek, édességüzlet, könyvesbolt, turkáló...).

2017. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Célzottan megyek vásárolni, de rugalmas vagyok. Pl. élelmiszerüzletben ha látok valami jó akciót, akkor újratervezem a menüt, vagy bevásárolok belőle és lefagyasztom, ha olyan áru (hús pl.) Ruhával, cipővel hasonlóképp, ha pl. elmegyek nadrágot venni, de találok kellemes áron jó felsőt pl., ami illik a ruhatáramba, akkor többnyire megveszem, de nem feltétlenül. Nagyobb értékű műszaki cuccokat pedig alaposan megnézek, először a neten keresgélek, utánaolvasok (vásárlói véleményeket is), és úgy döntök. A márka különösebben nem érdekel, max a szervizháttér és a garancia miatt.
2017. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Én a másik véglet vagyok. Olyan termékeket vásárolok, amelyekre nincs feltétlenül szükségem, viszont nagyon szeretném a tulajdonomban tartani őket. Ezért inkább a fontos, szükséges dolgokat is hátrányba helyezem egy új ruha miatt vagy egy új parfümért. Viszont már felismertem a hibát, és szeretnék változtatni, valamint megfontoltan vásárolni ezentúl, hiszen a későbbiekre nagyon káros hatással lenne a költekezésem.
2017. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Igyekszem tudatosan vásárolni, de nem mindig sikerül. Lakkokkal voltam úgy, hogy megfogadtam, csak egyet-kettőt veszek egyszerre, aztán ha majd elfogyott, akkor veszek másikat. Hát ahhoz képest, akárhányszor meglátok egy olyan árnyalatot, ami még nincs, és megtetszik, nem tudom otthagyni. Úgyhogy már ott tartok, hogy van olyan lakk, amit még csak egyszer használtam, de már be is száradt, mert többször nem került rá sor. De ugyanez van a rúzsokkal, meg vagyok őrülve a rózsaszín rúzsokért, nem is tudom most hirtelen megszámolni hány féle van, volt, hogy egyszer kettőt vettem ugyanabból, mert elfelejtettem, hogy van már egy olyan.. :D Csizmákból is hiába vettem tavaly kettőt, meg kellett vennem a harmadikat, mert olyan jól nézett ki, és pont olyan sarka volt, amilyet akartam. Ilyen helyzetekben valahogy nem megy a mérlegelés, max utána, miután már megvettem. Szóval nem, sajnos nem sikerül mindig csak azt vennem, amire szükségem van.. :( Talán csak az élelmiszereknél sikerül, mivel az nem okoz különösebb örömöt, ha megveszem, csak muszáj megvenni.
2017. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mindig csak azt veszem meg, amire éppen feltétlenül szükségem van. A legtöbb termékből megvan a bevált, megszokott márkám, ha akciós, akkor van, hogy előbb megveszem, minthogy kifogyott volna a másik.

Ruhákból elég kritikus vagyok, nehezen találok pl. cipőt, szandált, vagy nadrágot magamra, így ha nincs is éppen feltétlenül szükségem rá, de megtetszik valami, azt megveszem, mert tudom, hogyha eljutok odáig, hogy már nagyon kéne egy új nadrág, mert az összes lyukas és kukásítottam, akkor tuti nem találok olyat, ami tetszik. Vagyis nem gondolom, hogy felesleges.

Egyébként a nagyobb kiadásokat természetesen meggondoljuk, sokszor túlságosan is.

Szerencsére viszonylag jól élünk, így nem okoz problémát 10-20 ezerrel többet kiadni pl. egy mosógépre, ha az jobban tetszik, mint a másik.

2017. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!