Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is idegesítenek a...

Titeket is idegesítenek a "csodaemberek"?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik elvileg 12 óra munka után is még elvileg hatféle helyre elmennek, és utána még elvileg szabadidejük is marad. Nem azért idegesítenek, mert irigykednék rájuk, hanem azért, mert úgy vettem észre, hogy az ilyen emberek úgy gondolkodnak, hogy ha ők ezt meg tudják csinálni, akkor mindenki más is meg tudná (mintha mindenkinek ugyanolyan képességei lennének), sőt, azt gondolják, hogy mindenkinek kötelessége lenne ugyanezt megcsinálni. Szóval ők látástól Mikulásig dolgoznak, és elvárják, hogy mindenki más is látástól Mikulásig dolgozzon, mert aki nem így tesz, az egy utolsó sz*rdarab szerintük. Azzal nincs bajom, ha valaki önként áll rabszolgának, de ne várja már ezt el mindenki mástól is...

2017. szept. 20. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Minden újságcikk ezzel kezdődik, ilyen szuper anya, feleség, dolgozó nő, ja és még élsportoló is ...

Megjegyzem ma a fiam pizsamafelsőbe ment suliba amin persze nem.látszott hogy az.

Mi ilyen szeleburdi család vagyunk.

2017. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mondok egy tök egyszerű tènyt. Csak az van rád hatással amivel foglalkozol. Beveszed a le**a*om tablettát ès kèsz.
2017. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

1, Sokuknak nincs családja, remélem a következő kérdés nem az lesz, hogy "Nekik miért nincs családjuk?";

2, Sokkal többen vannak az olyanok, akik azért b×-ják a másikat, hogy "Miért nincs gyerek?", "Miért nincs párod?".

3, Mindenkinek saját joga, hogyan ossza be az idejét. Más is lehet 7/24/168-as.

2017. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3/3:

1. Ne félj, ne lesz az a következő kérdés

2. Ne félj, ez sem lesz a következő kérdés.

3. Rendben van.

2017. szept. 20. 20:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Én azért az ilyen kérdést teljes kontextusában vizsgálnám. Nem csak azokat akik ilyenek, hanem a kérdező oldalát is, hogy miért mondhatják neki amit.


Már csak azért, mert sokan pont panaszkodni szeretnek. Szar a munka, de nem keresi a lehetőségeit hogy jobb legyen. Nincs pénz, nincs előléptetés, de nem is próbál semmit felmutatni ennek érdekében. Aztán meg jön a nincs idő, nincs energia szöveg és döglik otthon a TV előtt, szidva azokat akik nem így tesznek hogy "nekik van rá idejük".

2017. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 Egyetértek!


Én nem értem ezt az általánosítást, és a kérdés is furcsán lett megfogalmazva. Akkor most az zavar téged, ha valaki "csodaember", vagy az ha elvárásai vannak irántad. Mert a kettő nem egy. Az ilyen "csodaemberek" gyakran nem foglalkoznak senki mással, jól el vannak a saját életükkel. Ellenben a kérdésből az érződik, mintha te foglalkoznál velük, vagy te várnád el magadtól a puszta létezésük miatt.


"azt gondolják..", "úgy gondolkodnak.."

Ez miből is jött le? Gondolom nem szóltak be neked, és nem tettek rád megjegyzéseket, hanem csak itt gondolat-olvasósdit játszol. Nem vagy gondolat-olvasó, így nem tudhatod. Ha nem ostromoznak kritikákkal téged, akkor nincs okod arra, hogy idegesítsenek.

2017. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Én itt egyszer egy kérdés alatt vitattam, hogy helyes, ha az ember napokig nem alszik, mert iskolai feladatot kell határidőre elkészítenie. És akkor valaki meg azt mondta, hogy az normális, mert ő is kibírta. De attól , hogy el lehet viselni, túl lehet élni, attól még automatikusan normális? Amúgy bátyám, volt, hogy középiskolában két napig nem aludt, mert valami nagyon rövid határidőre adott fel a tanár egy 40 oldalas gyűjtőmunkát. És ez komoly. És akkor talán erre is írta itt az az ember, hogy normális, mert neki is volt ilyen, és ő is kibírta. De most attól még minden belefér a normális kategóriába, mert túl lehet élni, és másnak is volt olyan sanyarú a sorsa? De komolyan
2017. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszeld magad ezzel előző nagyon sok minden van ami nem normális ès mègis annak van elfogadva ès pont azèrt amièrt írtad. (Mert túl lehet èlni.) Ez hibás felfogás. Nem azèrt èlünk, hogy túlèljünk mindent. Annak nincs èrtelme.
2017. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#5:

Volt már, hogy egy ilyen ember úgy beszóltt nekem, mert én nem vagyok ilyen, hogy a sírás kerülgetett.

2017. szept. 25. 17:55
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 "normális, mert neki is volt ilyen"


Itt azért a 'normálisat' két értelemben is lehet venni, tehát számomra nem egyértelmű a válasz

1. normális, amit mindenki csinál, és elvárás szinten fennáll

2. normális, amit nem mindenki csinál, de azért nem elítélendő, és nem fogják abnormálisnak vagy problémásnak nézni az illetőt emiatt.

Valaki bíztatást kért arra, hogy eltudja végezni időben a feladatait, és megkapta. Nincs ezzel semmi probléma, attól még nem általános elvárás

2017. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!