Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elegem van magamból! Hogy...

Elegem van magamból! Hogy álljak talpra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Örülök, hogy rákattintottál a kérdésre. Próbálom rövidre fogni, ami úgysem megy, ha így kezdik... :D


Szóval. 22 éves fiú vagyok. Ebben a félévben végzek a programozó diplomával. (Tudom, programtervező informatikus, de így jobban értik az emberek.)

Kaposváron lakok szüleimnél.


Az életem sosem volt fenékig tejfel, ahogy szokták mondani. Szegénynek születtem és bár értem el pár dolgot az életben.

Már kezdetekben is kihasznált a családom. Volt egy balesetem, aminek során az egyik ujjam elég szépen megsérült, azt hittem le kell vágni. Erre fizetett a biztosító, de szüleim még egy csokit sem vettek belőle. Jó tanuló voltam, ösztöndíjakat kaptam... volna, de szintén nem láttam semmit belőle.

Majd ez ment egyetemig kb.

Nyitottam bankszámlát, arra kértem minden pénzemet, ha tudtam.

Egyetem elején megismertem egy lányt, összejöttünk. Eleinte távkapcsolatban éltünk. Már ekkor vállaltam munkákat. Kezdett minden rendbe jönni. Aztán jött a hideg zuhany. Megcsalt, mikor lebeszéltünk egy talit. Ott vártam a megbeszélt helyen, de ő sehol. Megbocsátottam neki. De ismét megtette mással. Igen, megint megbocsátottam. Ezek közben dolgoztam természetesen, próbáltam nem elhagyni magam.

Majd sok idő után végre összeköltöztünk barátnőmmel. Mivel egy lakást teljesen nem akartunk kibérelni a pénz miatt, így volt egy lakótársunk. Ott laktunk 4 hónapot. Innét mentünk Budapestre. Szintén én fizettem mindent, ő elment diákmunkára, hogy legyen pénze egyetemre. Új város ő meg szép lány, hát akadt neki udvarlója. De ezt tudtam is, mivel mondta, hogy találkozott vele. Nem randi, csak egy diákszövetkezetnél voltak és elkezdtek beszélgetni. Összevesztünk és ő találkozott ezzel a sráccal. Mint utólag kiderült, felhívta magához aludni. De mivel a srácnak dolgoznia kellett menni, így csak 3 órát tudtak volna aludni, de ezt mondta is neki. Mikor felmentek, a srác rámászott, de a barátnőm elhessegette.

Aztán újabb hideg zuhany. Nagyon furcsa volt nekem, mert nagyon a volt lakótársunkról beszélt folyton nekem, így sejtettem, hogy valami nem oké. Majd addig kérdezgettem, míg elárulta, hogy vele is megcsalt.


Egyetemet be kellene már fejeznem, de semmi lényeges tudást nem kaptam. Teljesen felesleges volt. Már csak azért csinálom meg, hogy ne kelljen visszafizetni a képzési díjat... Szerintem ez nagyon nem oké.


Barátnőmmel mai napig együtt vagyunk. Szeretem, de ez nagyon sok nekem...


Nincs kedvem élni sem. Leginkább csak aludnék.

Régen olyan sok kedvem volt mindenhez. Volt pár barátom(2-3 max), de már ők sem foglalkoznak velem.


Barátnőm azt mondja, hogy szeret meg csak én kellek neki, de mindig ezt mondta. Rá nem számíthatok. Most is kértem tőle egy ezrest és nem ad. Én meg kb 1 milliót is költöttem magunkra. Vettem neki telefont, laptopot és csomó pénzt adtam neki...


Programozást is olyan lelkesen csináltam.

Arra gondoltam, hogy megcsinálom a diplomám, gyűjtök pénzt és elmegyek kamionozni. Ez a másik dolog, ami érdekelne.


Na a sírás után a kérdésem, hogy mit csináljak, hogy visszakapjam a régi énem?



2017. szept. 21. 07:41
 1/4 anonim válasza:
100%

Szerintem hagyd el a csajod. Teljesen tönkretesz. Tudom, hogy nehéz. De ennek így semmi értelme. Csak kihasznál téged.

A helyedben én először megpróbálnék itthon elhelyezkedni a szakmámmal. De a kamionozás jó ötlet, amíg nincs család, simán lehet csinálni. Ha esetleg az egyik ismerősöddel vagy barátoddal mennél, még jobb lenne. De persze majd az utak során jó néhány emberrel összebarátkozhatsz.

2017. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts vele. Nem érdemel meg téged, és te jobbat érdemelsz nála. :) És nem, nem elég egy kapcsolathoz az, hogy szereted vagy szeretitek egymást.

Találj újra magadra, lépj ki a komfort zónádból, tanulj meg egyedül is boldog lenni. :)

23/l

2017. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, én is erre jutottam. De érdekes, mert ő is mondta, hogy nem érdemel meg.

Mióta távkapcsolatban vagyunk megint kb 2 hónapja, már nem is tekintek rá úgy.

2017. szept. 21. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már az első megcsalás után szakítottam volna a barátommal, nem hogy száz másik esélyt adjak neki. De mindegy, most itt nem egészen ez a lényeg. Először is, szakíts vele, mert tönkretett már. Nem is értem, miért költöttél rá annyit? Azért vagy fontos neki, mert mindent a segge alá adtál: laptop, telefon, pénz. Miután szakítottál vele, próbálj meg elhelyezkedni ezzel a szakmával. Vannak olyan helyek, ahol a programozásért nagyon szép összegeket fizetnek. Ha már elvégezted az egyetemet, ne dobd a kukába a diplomád. Ha mégse szereted a munkád, akkor szóba jöhet a kamionozás. És mindenáron keress barátokat, kapcsolódj ki, mert egy idő után csak jobban tönkremész a magány miatt.
2017. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!