Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezte már más is, mégse...

Érezte már más is, mégse olyan egyszerű felnőttnek lenni?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam (8-10 éves), mindig úgy képzeltem, remek lesz majd felnőttnek lenni, majd lesz házam, meg mindenem, ami anyuéknak. Hogy honnan veszi az ember a házat, azt nem tudtam persze.

Aztán 12 évesen úgy gondoltam, egyetemre fogok járni majd, és utána biztos sok pénzem lesz, azt is elképzeltem, kihez fogok hozzámenni. Szóval, úgy gondoltam, felnőttnek lenni nagyon jó lesz majd, mert lesz pénzem, senki nem fogja megmondani, mit csináljak, sok ruhám lesz, sokat fogok utazni...

Hát, nem pont így lett. Sőt, néha úgy érzem, bár lehetnék megint 12 éves, de a jelenlegi 23 éves eszemmel, annyi mindent máshogy csinálnék...

Úgy érzem, elmegy mellettem a fiatalságom, amiről gyerekként azt hittem, hogy örökké tart majd.


Érzett már más is hasonlóan?

Hogy jutottatok túl rajta?



23n


2017. szept. 21. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
én most kezdek erre rájönni, hogy bekerültem az egyetemre -.-
2017. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lazy Lover ***** válasza:
100%

üdv a klubban.... 1 illés dal jutott eszembe amikor még kissrác voltam Akkor még bámultam a felnőtteket,

Azt hittem, jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek. de sajnos nem így lett ....

2017. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amióta felnőttem ezt érzem,de főleg 30fölött jelentkezik.

Minden elképesztően bonyolúlt lett,soha sincs idő semmire.

Persze mindenki máshogy éli meg. Nekem 30tól most így 40ig ahol tartok,gyakorlatilag nincs semmi érdemleges,csak a meló semmi extra. Sehol az utazás meg a fiatalon megálmodott pompa és csillogás meg móka und kacagás.

A mostani 20onéveseknek talán jobban megy az önmenedzsment,úgyhogy igazából a füt@yi tudja.

Mondom bonyolult. Minden

2017. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagyok . A hétköznapok értelemszerűen munkával telnek. Sőt a szombat is 9-13 óráig. Szóval nincs sok időm magamra. Nem így képzeltem el az életemet. Anyagilag nincs problémám, de nem gondolom, hogy az ember azert születik meg, hogy dolgozzon es csak egy pár órája maradjon magára.
2017. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anyukám szokta anno mondani, hogy dolgozik, ezért nincs ideje pénzt keresni :D

Azt hiszem, kezdem megérteni, mire gondolt.

2017. szept. 21. 12:20
 6/10 Lazy Lover ***** válasza:
12%
szerintem jobb ha ki mész külföldre itt megöregedhetsz akkor se lesz semmid...
2017. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Biztos én vagyok az ufo, de én pont így képzeltem el magamat anno, mint ahogy élek. A házasságom csodás, imádom a férjemet és a kislányunkat, a házon persze mindig van mit javítani és még egy jó ideig fizetjük a hitelt, de alapvetően jól élünk. Én itthon vagyok a kicsivel, háztartást vezetek, a férjem dolgozik, hétvégente mindig van valami programunk. :) Boldogabb vagyok felnőttként, mint gyerekként voltam! 26N
2017. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

én soha nem gondoltam, hogy egyszerűbb lesz, sőt!

20 éves korom óta dolgozom főállásban, akkor elég alacsony bérért kezdtem a lehetőségeimhez képest, mára már elég jól keresek

néha azon gondolkodom, hogy gyerekként olyan jó volt vágyakozni, még amikor elkezdtem dolgozni akkor is jó volt összerakni a pénzt a dolgokra, várni, megvenni...

most, hogy több, mint 1 milkáért veszek gépet (nem anyuci pénzéből :D), már nem érzem ezt

nincs meg az a varázs, hogy "elérted", már természetesnek veszem, elég sokat félretudtam tenni, elég jól beosztom a pénzemet úgy, hogy kényelmesen élek

szeretem a munkámat, elég jó időben végzem munkahelyen, szóval van időm programokra, szórakozni, játékfejlesztés a hobbim, azon a téren is elég jól megindultak a dolgaim

én azt hittem felnőttnek lenni szárazabb lesz, hogy olyan leszek mint oly sokan, beszűkülök, munka otthon alvás, munka otthon alvás, munka otthon alvás...

szerencsére nem így lett, rengeteg dolgot élvezek, főleg a szabadságot, hisz én döntök végre rengeteg dologban, én irányítom az életemet, igaz ezért több, mint 10 évet tanultam, de elég jó lehetőségeim lettek


szerintem 23 évesen még rengeteg lehetőséged van neked is! célokat kell kitűzni, tenni értük! értékelni a sikereket, segíteni másokat


24F

2017. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy az ebéd utáni alvást jobban tudnám értékelni, mint gyerekkoromban, amikor túl sok energiám volt, és nem tudtam aludni. Most bezzeg tudnék a munkahelyen aludni egy jót ebéd után. :-)
2017. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is azt hittem, milyen jó lesz felnőttnek lenni. eddig nem vágytam nagy dolgokra, legyen házam, autóm, családom...most 28 évesen egyik sincs kilátásban.


Igazán mélypont az egyetem volt. Nem is ment jól, meg alapvetően az egész egy korrupt pénzszivattyú ahol szinte csak a hallgató megalázása a cél.


Ilyen szempontból a munka megváltás volt. Igaz hogy reggeltől estig dolgozom, mások parancsait követem, mások zsebét tömöm. De legalább jut egy kevés nekem is, meg tudok élni.


Időm alig van, viszont ami szabad azt végre úgy érzem kedvemre tölthetem el. Túrázok, bringázok, eljárok olyan helyekre amik érdekelnek.


Legnagyobb gondom nekem is az időhiány. Régen pénz nem volt semmire, csak tengtünk, lengtünk. Ma van pénzem de mire megyek vele ha heti 5-6 napon dolgozom reggeltől estig?

2017. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!