Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb embernek valóban...

A legtöbb embernek valóban megvan már a diplomája (MSc) 22-23 évesen?

Figyelt kérdés
Kicsit lemaradva érzem magam, amiért én meg csak ennyi idősen tudom csak elkezdeni az egyetemet...
2017. szept. 22. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Az átlag 19 évesen kezdi az egyetemet (pluszminusz 1 év), a Bsc-je 3.5 év, az Msc 2 év (vagy 1 év). Tehát a többség 22-23 évesen a Bsc-t fejezi be, de simán lehet, hogy van akinek 23 évesen már megvan az MSc-je, ha jól ütemezett.
2017. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

18 + 5 = 23

A többség biztos nem 17 évesen érettségizik (bár én ismerek ilyet), hogy 22 évesen MSc diplomája legyen. Főleg a mai világban, ahol divat ok nélkül is 7-8 éves gyereket oviban tartani sajnos.

2017. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nincs is mindenkinek diplomája. Ez is manapság lett divat, hogy minden hülye egyetemre megy. Szerencsére nem is végzi el, aki nem oda való. Nem hiába 80-90 % a bukási arány mérnöki szakokon.
2017. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

ÉS mit csináltál 5 évig - érettségi és egyetem kezdés között?

Ha nem szakot vagy dolgoztál, az eléggé gáz.

2017. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, máshol hogy van ez, de nálunk 3 év BA (bölcsész voltam :D) volt, 2 év MA. 18 év alatt nem nagyon tud az ember leérettségizni, tehát 22 éves MSc-s ritka, mint a fehér holló (mert pl. olyanról tudok, aki határon túlról vmi pályázat keretében tanult MA-n. Hogy diplomázni tudott-e, vagy csak tanulni jött át, arról nem tudok, mert később kezdett, mint a mi évfolyamunk.


Aztán:

- az emberek jó része nem megy egyetemre

- ebből sokan BA/BSc után elkezdenek dolgozni

- a maradékból meg vannak, akiknek tovább tart a képzés, mint az átlag, van, aki Erasmusra megy és csúszik, vki a szakdoga miatt csúszik, vki amiatt csúszik, mert mellette dolgoznia kell, vki bukás miatt csúszik, vki egészségügyi dolgok miatt csúszik, vki vmi bürokratikus f...ág miatt csúszik...


Nincs annyi 23 évesen MSc-s, mint elsőre gondolnád. Több ismerősöm is van, aki 24-25 éves kora körül ment egyetemre munka után, és MSc-n sem a lehető legfiatalabb volt mindenki.

2017. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!