Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mindenkivel mindig kedves...

A mindenkivel mindig kedves emberek csak engem zavarnak?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy most NEM azokról az emberekről lesz szó, akik tényleg, eredendően, ösztönből fakadóan kedvesek, minden hátsó szándék nélkül. Bár ilyen emberekből keveset ismertem, és általában azok is nyugdíjasok voltak.


Biztos ismeritek azt az embertípust, aki mindig, minden körülmények között, mindenkivel kedves, mégha a fogát össze is kell szorítania hozzá. És tudom, a megfelelési kényszer ezt diktálja, mármint, munkahelyen, családban, társas összeröffenésekkor mindig mindenki igyekszik magáról egy olyan képet festeni, hogy ő márpedig igen is egy kedves, figyelmes ember. Hogy mondjak egy apró példát, MINDENKINEK boldog születésnapot kíván frászbúkon, mert ha nem teszi, azt hiszi, megfedik érte. Közben meg totál leszarja a születésnapokat, csak kötelességből kívánja. Tehát, most azokra a túl kedves emberekre gondolok, akik nem ösztönből kedvesek, hanem az előbb említett megfelelési kényszer miatt. Akik a hátad mögött lehet, hogy kibeszélnek, utálnak, vagy csak simán leszarnak, de szemtől szembe, vagy a közösségi médiába mindig nyájasak. Na, engem ez az emberi tulajdonság nagyon zavar. Ez nem más, mint képmutatás. Az ilyen emberekről soha nem fogod tudni eldönteni, hogy téged tényleg bír e, vagy csak azért kedves veled, mert mindenki mással is kedves, hogy fent tartsa magáról ezt a képet. Ez a megfelelési kényszer amúgy azért alakult ki, mert általánosan elfogadott tény, hogy a kedves emberek a jófejek, az őszinte emberek meg bunkó parasztok. De az őszinte emberek legalább korrektek ezen a téren. Én például ilyen vagyok. Aki közel áll hozzám, akit kedvelek, azokkal mindig kedves vagyok. Akiket viszont nem bírok, azokhoz bizony hozzá se kell szólnom, szerintem a bőrükön érzik, hogy a pillantásom is égeti őket. Feleslegesen nem osztogatom a kedvességemet, mert azt ki kell érdemelni. Ha mindenkivel mindig kedves vagyok, azzal elinflálom annak igazi erejét. És nem értem, miért az még mindig az általános felfogás, hogy csak aki kedves, az a jó ember. Pedig a jóságnak semmi köze a kedvességhez... Ahogy mondani szokták, az az igazán jó ember, aki titokban teszi a jó cselekedeteket. Mert ha "kirakatból" kedveskedik, vagy teszi a jót, akkor az csak képmutatás.



2017. szept. 22. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is böki a csőröm a kétszínűség és az álszentség, de néha már inkább sajnálom őket.. Aki nem önmagát adja (legalább részben) és folyton csak szinészkedik, szerinted mit kap vissza?

Egyébként tényleg vannak természetükből eredendően kedves emberek (nem csak nyugdíjasok..), de sajnos sokszor őket bántják a legjobban.

2017. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
engem még azok is zavarnak, akik tényleg kedvesek őszintén mindenkivel. úgy érzem tőle, hogy nem is becsülnek igazán, hiszen ők mindenkit szeretnek.
2017. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább egy őszinte ellenség, mint egy kétszinű barát...
2017. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mondták már, hogy túl kedves vagyok, de szerintem ez nem igaz.

Alapjáraton mindenkivel az vagyok, viszont én a kölcsön kenyér visszajár alapelv szerint működök: ha valaki balfäsz velem, én is balfäsz leszek vele. Ugyanúgy, ha valaki a barátaimat inzultálja, folyton bántja, nem fogok a képébe mosolyogni, mintha mi sem történt volna, bár az alap gesztusokat, mint pl, ha kér zsepit adok neki, megmondom, hogy írunk-e dogát, vele is ugyanúgy megteszem. De szerintem nálam is megvan ez a tekinetem égeti a bőrét dolog.


Egyébként én is utálom ezt. Egyik osztálytársnőm mindig jópofizott nekem, mosolygott meg minden, a hátam mögött(szó szerint 30 cm-re a hátamtól)meg kibeszélt, ennyit a mindig kedves emberekről, szerintem is jobb, ha látják, hogy ki az akit kedvelek és ki az akit nem.

2017. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem is.
2017. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fuh bakker en is utalom oket. Bar en mindenki utalok, szal nem hiszem, hogy az en velemenyem sokat nyomna latba.
2017. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Velük kell a legjobban vigyázni!!!!!
2017. szept. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bihar Valatonon ***** válasza:
Engem olyan zavar, mint ismerősöm aki egyszerűen nem tud úgy élni, hogy ne legyen mindenkivel jóban. Ha valaki nem beszélget vele, vagy úgy érzi neki ő nem szimpatikus akkor jön a "de érdekel mit gondol rólam, nem értem mi ért nem bír " " én nem mondtam semmi olyat neki " "nem értem mi baja velem " ....még olyanoknál is ezt produkálja, akik nem osztanak nem szoroznak senkit, és semmit az életében.
2017. szept. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Örülök hogy vannak akik egyet értenek velem.


Én is úgy vagyok vele, hogy a kedvességet igazából csak akkor tudom értékelni, ha az tényleg NEKEM szól, nem pedig nekem, és amúgy mindenki másnak is. Egy normális ember a párkapcsolatától se nézi el, hogy mindenkivel együtt legyen, csak azért, mert közbe vele is együtt van. Lehet hogy én vagyok hülye, de én a kedvességgel is így vagyok. Nem kell azt mindenkinek feltétel nélkül osztogatni. Barátnak se szívesen fogadok olyat, aki mindenkit a világon a barátjának tart. Egyszerűen, a kedvesség, egy kölcsönös tiszteletnyilvánítás kéne, hogy legyen, a bizalom, és a barátság jele. Nem pedig afféle kötelesség, csak amiatt, hogy jaj, mit fognak rólam gondolni mások...

2017. szept. 23. 03:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!