Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar sajátosság hogy az...

Magyar sajátosság hogy az ember a munkahelyén nem meri felemelni fel a hangját, az utcán még neki kell átmenni a túloldalra a hajléktalanok elől?

Figyelt kérdés

Néha elszoktam csípni egy-két kérdést itt munkahelyi problémákkal kapcsolatosan vagy hogy valaki nem képes kiállni magáért mással szemben, ezek számomra embernek nem nevezhető felnőttek akik pudingként viselkednek.


-Milyen ember az olyan, akire egy eleve idióta felettes rászól és elsírja magát az öltözőben utána, vagy kifehéredve megszeppenve "igenis főnök" csinálja a dolgát.

Én is nagy létszámú cégnél dolgozom, de 25 évesen, ha valaki nem emberként kezelne legyen a legmagasabb pozícióban a cég élén, az biztos hogy ha ott nem állítanám falhoz, akkor a munkája végeztével kint a parkolóban megbeszéljük.


Hallani olyanokról is hogy "nem fogadnak be a munkahelyen és piszkálnak" az ilyen kötekedőket már csak azért szájba vágnám az öltözőben reggeli kezdésnek, amiért elfelejti hogy közösségben van, és mindenki a pénzért kel fel naponta, nem azért hogy a másikkal kibasszon.


Nekem ilyen problémáim nem voltak soha, mert a kisugárzásom taszítja a szarrágó embereket. Viszont sulis éveim alatt volt akinek jobbá tettem a diák éveit, mert kiközösítették a csendessége miatt, óra előtt piszkálták a teremben a kapucnijánál fogva rángatták a padban, felálltam, az osztály előtt mindkét gyereket fellöktem a székkel együtt mondom gyertek velem kötekedjetek, anyátokkal együtt rátok borítom a padot is, holnaptól azt szeretném látni hogy ezzel a sráccal kezet fogtok amikor bejövünk, ha nem így lesz tesi órára be se gyertek öltözni.


Engem úgy tanítottak álljak ki magamért, segítsek annak akinek kell, számomra annál elfogadhatatlanabb nincs amikor valaki bántja a hasonló társadalmi helyzetű embertársát.

Ha úgy kell példát mutatnom, valakit a saját gyereke előtt ütnék meg, lássa az a gyerek milyen szülő neveli.



Kicsit elvonatkoztatva de ide tartozik részben az is hogy a több millió magyar, hagyta így lecsúszni az országot, ilyenkor hol van a mentalitás, a haza szeretet? Ebből is látszik hogy fél mindenki, féltik a munkahelyüket, sajnálatos hogy valakinek elég az ha békében felnevelheti a gyerekét minimális pénz mellett, nyugodtan letudja a munkát, megissza a kis sörét, jut pénze arra amire szeretné, de az nincs eszében, hogy a kórház az mindenkié és lehet Ő még nem került oda, de lehet ha arra kerül a sor, méltatlan körülmények között kell majd a vizsgálatot elvégezni rajta.


2017. szept. 22. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

"Ha úgy kell példát mutatnom, valakit a saját gyereke előtt ütnék meg, lássa az a gyerek milyen szülő neveli. "

Ez nem példa mutatás. Egy gyereknek a szülője a mindene.

Majd rájössz egyszer, nem lehet mindent ütéssel elintézni.

2017. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, az okos enged mondás egy elég bölcs mondás.


Pl.: Főnököm is egy elég nagy barom, mindenki tisztában van vele, egoista, bunkó és kapzsi. Simán beolvashatnék neki, utána meg kereshetek másik munkahelyet. Megérte? Megéri megmutatni, hogy " ki a Jani " aztán meg éhen dögleni pl.


Vagy hajléktalanos példa... minek kötekedjek a legtöbbször részeg ( már amelyik üvöltözik általában az szokott lenni ) hajléktalannal, csak hogy " példát mutassak ", másnap meg ugyanott folytatják.

2017. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Igen, azt hiszem, a létbizonytalanságból fakad, hogy bármit elviselünk, na meg eleve birka nép vagyunk (lásd jelenlegi helyzet). Nem mindenhol ilyenek az emberek.
2017. szept. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Az a hajléktalan ha ittas, ugyanúgy ért egy erélyes hangvételből is, csak sokan még azt sem mondják ki hogy "Eredj, és dolgozzál meg érte" helyette meg a lesütött fej, és sietve távozás.


A munkahelyi főnökkel való vitából pedig általában nem szokott kirúgás lenni, ha magára ismer a munkáltató hogy egy szemétláda, ha jogos a vita annak helye van akár a folyosón, akár más alkalmazottak előtt.

2017. szept. 22. 23:49
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom milyen világban élsz...


Itt nálunk a városban tavasszal egy adag hajléktalan a fél buszmegállót szétverte miután a volános dolgozók szólni mertek nekik... ja végül is érdemes egy beszámíthatatlan emberrel ( vagy többel ) vitába keveredni.


Ez a főnökös dolog is olyan, hogy ameddig joga van akár indoklás nélkül felmondani valakinek, addig szerinted majd ha valaki beolvas neki, akkor azt fogja mondani " Jajj, igazad van " ahelyett, hogy azt mondaná, holnap nem kell jönnöd.... megint csak egy álomvilág.

2017. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Ki kell állni magunkért, alkalomadtán másokért is, de nem ajánlom a direkt hadüzenetet. Nem szokott jól elsülni az erőből való diplomácia.


Ehelyett kifinomultabb módszereket javaslok, például hivatkozás a munkajogi törvényre, egyenlő bánásmódra, arra, hogy bizonyos körülmények akadályoznak a (hatékony) munkavégzésben, stb.


Egyébként egyetértek azzal, hogy nagyon sokan - teljesen indokolatlanul(!) - hagyják feltörölni magukkal a padlót, sokszor olyan emberekkel is, akik nincsenek magasabb pozícióban, mindössze nagyobb a szájuk.

2017. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ehhez csak ezt fűzném hozzá : [link]
2017. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Én az első munkahelyemen mindent benyeltem: a kampóorrú 140 centi mély, meddő, világcsúfja munkatársnőm mindenkinek hazugságokat terjesztett rólam és megkeserítette az életemet. De hiába nyeltem be mindent, csak elérte, hogy kirúgjanak. Na onnantól nem voltam ilyen besz+ri soha többé. Úgy beugattam mindenhol mindenkinek, hogy nem tette zsebre. Volt egy ruhadék főnököm, aki ki akart rúgatni mindenáron, megszívta, mert én rúgattam ki őt. Nem érdemes pudingnak lenni, mert eltaposnak, egyetértek a kérdezővel.
2017. szept. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem magyar sajátosság hanem a modern világ sajátossága.


Az átlag ember egyszerűen korlátok, keretek, törvények közé van szorítva. Csak sajnos pont az a baj, hogy az igazán deviánsakat, bűnözőket, állatként viselkedőket ugyanúgy jogok illetik és itt borul fel az egész civilizáltság rendje, hogy a törvény pont azokkal nem tud mit kezdeni akikkel kellene.


A munka megint másik dolog. Persze lehet jönni a "falhoz állítom a főnököm" keménykedéssel. Csak normális ember látja, hogy ha tetszik, ha nem a pénzed főnöködtől kapod. Lehetsz rosszban vele, "elintézheted" az autója mellett, csak másnaptól garantáltan nem lesz munkád néhány évig, mert a kutya nem fog alkalmazni egy embert akinek nincs önuralma.


Hajléktalanokkal, piásokkal is bele lehet menni meddő vitákba, de minek? Én apám alkoholista volt, tudom hogy ha valaki piás, akkor mondhatsz neki bármit. Néha látok embereket akik leállnak részegekkel vitázni, de egyszerűen értelmetlen időpazarlás. Persze neki is mehetsz, megverheted, de a végén téged visznek el testi sértésért. Annyit meg nem ér egy idegen ember senkinek hogy bemocskolja a saját életét miatta.

2017. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Valahogyan meg kell találni a középutat. A szélsőségesség bármely formája sohasem volt megfelelő vagy jó. Ez van sajna.
2017. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!