Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik hogy emiatt vagyok...

Létezik hogy emiatt vagyok ilyen teljesítményorientált?

Figyelt kérdés

Kikészülök vizsgaidőszakokban állandóan,mert mindenkinél jobb akarok lenni és nem bírom elviselni ha ez nem így van.

Valamilyen szinten ez jó tulajdonság,viszont totálisan roncs vagyok tőle.

Ezt nem akarattal csinálom, egyszerűen jön belőem.

Anyu most mesélte,hogy valószinüleg ez azért van mert egy évet még vissza kellett volna fogniuk.

Június 18.-án születtem 96-ban és maradnom kellett volna még ey évet, de a doktor úr nem akart visszafogni.

Anyu szerint állandóan sírtam az iskolában ha lemaradtam.

Mindent maximálisan megakartam csinálni és ha nem sikerült akkor rástresszeltem és bőgtem hogy a többiek jobbak, és hogy én lemaradtam tőlük.

Lehetséges hogy ott kezdődött ez nálam?

Dolgozom kórházban ( eü diplomám lesz..) és azt vettem észre hogy nagyon rákoncentrálok, de durván és olyankor kizáródik a világ és csak azt csinálom amit kell, hogy nehogy hibázzak..


21/l


2017. szept. 23. 13:11
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


Most elkezdtem utána olvasni és ott is van lent..


Bekódolt lemaradás


"Hogy mi történik azzal, aki önmagához képest túl korán kerül iskolába, azt Vekerdy Tamás vázolta nekünk: “A gyerek nem úgy működik, hogy bemegy túl korán az iskolába, és egy-két-három évig kicsit nehezebb neki, de aztán belerázódik – mondja a szakember. – Ezt a hátrányt viszi tovább végig a középiskolán keresztül, és mindig valamicskével a szintje alatt teljesít."

2017. szept. 23. 13:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Millio oka lehet, nem valoszinu hogy az ovi miatt van, inkabb a kornyezeted, szuleid osszessegeben ilyen hatassal volt rad. De mindegy is miert volt, ezen lehet valtoztatni anelkul hogy tudnad miert alakult ki pontosan.
2017. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt kevésbé szép szóval úgy hívják, hogy stréber.
2017. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is visszamaradtam egy évet az oviban. Most, a gimiben én is kényszeresen, szinte megszállottan tanulok mindent. Beteges szinten akartam tudni mindent, mert rettegtem, ha valami nem jutott azonnal az eszembe. Vagyis ez már kezd a múlté lenni, belefáradtam, végzős vagyok. Pszichológushoz járok, kezdek jobban lenni.
2017. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh mármint hogy visszafogtak vagy előre engedtek?
2017. szept. 23. 15:20
 6/9 anonim ***** válasza:

nem amiatt az egy év miatt vagy ilyen, hanem mert ilyen a személyiséged.

Általában azért maradnak plusz egy évet a gyerekek óvodában, mert még nem elég fegyelemezettek, nem tudnák végigkoncentrálni az órákat, stb.

Neked szimplán valami fura belső motorod van, aminek van jó és rossz oldala is.

Hogy most miért van ez a megfelelés kényszered, vagy csak önbizalom hiány, lövésem sincs, de szerintem anyádék nevelhettek beléd valamit.

2017. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, aztán rájöttem, hogy így nem lehet élni, mert magamat teszem tönkre.

Az ember, ember. Olykor hibázik és ha ezt nem vagy képes feldolgozni és elfogadni, akkor komoly pszichés problémáid lesznek.

Egy idő után rá fogsz jönni, hogy nem tudsz mindenhol 100%-ot nyújtani az életben. Nem tudsz tökéletes munkaerő lenni, tökéletes anya és tökéletes házastárs (és akkor még nem jött közbe bármi más). Vagy megtanulsz lejjebb adni és elfogadni magad így, vagy kicsinálod magad.

2017. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bánkódj, próbáld elfogadni magad így és kihozni a legjobbat a helyzetből! Legalább igazán sok tudásod lesz, és jó szakemberré válhatsz :)
2017. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: visszafogtak. Anyu szerint azért, mert az óvónő azt mondta, hogy játékos vagyok, abban az értelemben, hogy el tudtam foglalni magam bármivel, de a többiekkel valamiért nem akartam együtt lenni, így féltek attól, hogy talán a suliban sem találnám a helyem. Hát, a plusz egy év után sem találtam, de ez már nem számít.


Egyébként teljesen egyetértek a 7-es válaszolóval, fogadd meg a tanácsait. Nem lehet mindenben 100%-ot nyújtani, ebbe betegedtem bele. El kell tudni engedni a dolgokat, túl kell lépni rajtuk. Nem arról van szó, hogy ne tanulj ugyanolyan lelkiismeretesen, ahogy most, csak kapcsolódj ki, tanuld meg elengedni a stresszt, amíg nem lesz komolyabb (lelki, és esetleg testi) gondod. Tapasztalatból mondom.

2017. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!