Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy úgy érzem,...

Normális, hogy úgy érzem, fizikálisan nem vagyok elég a vezetéshez?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve van jogsim, de egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány alkalommal merészkedtem ki a környékünkre 1-2 km-t vezetni. Elég régi német alsó-középkategóriás kocsink van, amiben nincs klíma és szervó sincs benne. Utóbbi miatt iszonyat nehéz tekernem a kormányt, mivel borzasztóan sovány vagyok (53-55 kg) és amikor vezettem, szó szerint elfáradt a karom. Az egyetemre járhatnék kocsival is, de bele szoktam gondolni, hogy reggel még a buszon is sokszor elbambulok és alig bírok ébren lenni, akkor vajon hogy tudnék a reggeli csúcsban araszolni és levezetni x kilométert. Úgy érzem, hogy fizikálisan nem vagyok elég megbízható a vezetéshez (a jogsit is csak korlátozással kaphattam meg a szemem miatt). Arra lennék kíváncsi, hogy van-e köztetek hozzám hasonló srác (vagy akár csaj), akinek van jogsija, de bizonyos okok miatt - konkrétan írjátok is le mi miatt (meg esetleg az autó típusát)- nem mertek/akartok vezetni. Szerintetek van értelme valaha is vezetnem (pedig szeretnék, mert utálom a tömegközlekedést) vagy inkább adjam fel az egészet, mert úgysem tudnék magamon változtatni? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2017. szept. 23. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Amig nem erzed magad eleg felkesztultnek a roncsderbihez ami az utakon megy, ne menj ki forgalomba mert csak beloknek az arokba. A magyarok nem tudnak autot vezetni, ez valami genetikai problema lehet. Arrol nem is beszelve hogy hetvegente a jozan autos olyan mint a fekete hattyu.


Miert nem gyursz egy kicsit, vagy vesztek egy szervos autot?

2017. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szervos autóra nincs pénzünk. Gyúrni most is járok. De az egész autó alapvetően primitív és nehéz vezetni.
2017. szept. 23. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Régi swiftbe sincs szervó, 47-50 kg közt mozgok, és nem érzem fárasztónak a kanyarok bevételét. :D


Én csak bizonyos helyekre nem merek bemenni kocsival. :D

Ilyen egy hozzám közzel eső bevásárlóközpont. Itt egy izomagyú majdnem megvert, mert elfoglaltam a kinézett 2 parkoló helyéből 1-et. Majdnem rám tolatott a nagy mercivel, mikor észrevette, hogy a kinézett helyének az egyikén már ott állók. Felbaszta az agyát, és gyorsan beállt máshova. Én nyugodtan kiszálltam a kocsiból, ő is kiszállt elkezdett óbégatni, itt bepánikoltam, és annyi csúszott csak ki a számon, hogy "bocsi". Felhúzta magát, és elkezdett jönni felém, azt hajtogatva, hogy "mi az, hogy bocsi!? Mi az, hogy bocsi!?". Már az intim szférámba is belépet. Az volt a szerencse, hogy 1 járókelő odalépet, és elküldte melegebb éghajlatra.

2017. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is korlátozással kaptam meg a jogsit, szintén a szemem miatt. Nincs baj, annyi hogy vezetéshez felveszem a szemüveget. Idővel rendbetetetem majd lézerrel a szemem és ez se lesz. Egy 2005-ös renault megane grandtour kocsink van itthon, olyan könnyű tekerni a kormányt hogy nekem az volt a furcsa. SX4-el tanultam, de vezettem régi skodát szintén szervó nélkül és volt szerencsém ladát is kipróbálni. Na azt nehéz volt tekerni. De én valahogy azokat jobban élveztem mint a mostanit. Ez túl könnyű nekem, nem érzem annyira az autót. Most nézek magamnak. Megengedhetnék jobbat is, de pont emiatt amit fentebb írtam egy régebbi hátsó kerekes modellt szeretnék. E36-osokkal szemezek. Egyszer ültem olyanban és nagyon tetszett.

Ha fizikailag nem megy az a legkevesebb. Kezdj el edzeni. Ilyen súllyal ha minden nap csak lefekvés elött fél órát rászánsz akkor már lesz eredménye. Késöbb meg ha bírod és tetszik lehet komolyabban is csinálni akár. Veszteni valód nincsen.

2017. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!