Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem pánikoltok a hírektől?

Ti nem pánikoltok a hírektől?

Figyelt kérdés
Folyamatosan világvége, meg atombombák, háborúk, globális felmelegedés ... stb. Én mindig frászt kapok ezektől. Nem is magam miatt. A gyerekeimet féltem.
2017. szept. 23. 14:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Hát nem tudom..

Én alapból ilyen kettyós vagyok, meg félek a betegségektől és szökőévente nézek híradót de tegnap bementem a nagyszobába és épp azt hallottam hogy egy 23 éves teniszező gyereknek megállt a szíve álmában minden ok nélkül, és senki nem tudja miért.

Na mondom kössz..:D Én is ettől parázok

21/L

2017. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

Én már két világvégét túléltem,s az atom háborúba hülye az aki belekezd. A globális felmelegedéstől nincs mit félni,az természetes folyamat,az hogy gyorsabban történik,mint ahogyan kellene s az élővilág nem képes ilyen ütemben alkalmazkodni,az már más téma.

Ezekről lehetne naphosszat vitatkozni.

Akárhogy is legyen,nincs miért félni,mert nincs befolyásunk ezekre a dolgokra,legalábbis egymagunk nem tehetünk semmit,akkor meg miért stresszelni? Nekem jobb dolgom is van,hogy ilyenek miatt aggódjak.

2017. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
De, nem is tudom mi értelme van ennek a rengeteg pánikkeltésnek, miért csinálják. Már Híradót nem nézek, mert ott is csak szörnyűségek vannak, itt a neten pedig a nagybetűs főcímeket meglátom és már az elég. Éppen most is olvastam atomháború riogatást, és hiába nem olvasom el a cikket, akkor is bennem van a félsz.
2017. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Zárd el előlük, amennyire lehet, elég nekik annyi, amennyibe még úgy is belefutnak majd. Otthon ne nézzetek tévét, lehetőleg adjátok is el, ott kezdődik.
2017. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell híreket nézni, mert a fele kamu, a másik fele meg túlhájpolt szar :)
2017. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

Hosszú ideje ez megy. Annyi világvégét túléltünk már hogy számolni se éri meg, észak kórea is 20+ éve fenyegetőzik. Emellett ha mindenkinek van atomrakétája akkor támadásra nem jó a tied.

Globális felmelegedés egyenlőre vita kérdése hogy hogyan is van pontosan. Az hogy látod a sok kampányt hogy el fog fogyni a víz 2050-re és a nap felperzseli a talajt csak kitaláció. A globális felmelegedésről a "hozzáértő" szakembereknek is megoszlik a véleménye, miért egy gyökér újságíróra hallgatnánk aki egy "elméletben minimális esély" mondatot később úgy fogalmaz meg hogy "Mind meghalunk a g*ecibe!" és ez amúgy is egy olyan téma amit a média jól meg tud lovagolni.

2017. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy ez egy pozitív, vagy negatív tulajdonság, de én úgy vagyok vele, hogy addig a pontig, amíg a baj meg nem történik, úgy vagyok vele, hogy "most minek idegesítsem magam egy olyan dolog miatt, ami vagy megtörténik, vagy nem" aztán meg ha tényleg megtörtént a baj, akkor szintén nagyjából megőrzöm a nyugalmamat, hiszen "ha már eddig nem idegeskedtem a dolog miatt, akkor most már minek elkezdeni...?"


Próbálj meg csak a saját életedre koncentrálni, hiszen ebbe van beleszólásod, abba viszont nincs, hogy Trump meg Kim Jong Un éppen hogy szidják egymás anyját.

2017. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugtattak. Nem nézek híreket, de facen csak csak valaki megossza.Gondolom pánikkeltésnek vagy mert tetszik neki hogy pl.: ma világvége nap van vagy ilyesmit. Még szeretném ha a lányaim felnőnének. Lehet régen volt jobb, mikor a média nem volt ennyire elterjedőben és nem az volt a hobbi, hogyan rémiszgessük az embereket jobban.
2017. szept. 23. 15:03
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Én már régóta nem nézek híradót, a hírportálokat is csak átfutom, elég néhány szalagcím.


Elég félelmetes bele gondolni, hogy milyen világban fognak majd felnőni a gyerekeink és azok gyerekei. Valahogy úgytűnik nem a legjobb irányba halad a világunk.

Biztos vagyok benne ugyanakkor, hogy ezt a "krízist" a mi felmenőink is megélték. Ők is legalább ilyen félelemmel tekintettek a politikai hírekre, a világvége félelem sem újkeletű dolog. Ahogy fejlődik a tudomány, úgy fejlődnek az erre irányuló feltevések is.

Felesleges emiatt aggódni, mert igazából ezek mind olyan dolgok, amelyekre nincs befolyásunk.

A gyerekeink pedig megtanulnak majd alkalmazkodni ahhoz a világhoz, amibe belenőnek/ beleszületnek.

2017. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
ha em is pánikolok, de szorongok tőle, ezért nem hagyom magam. Híreket nem nézek, FB-on pedig átsiklok a baromságok fölött. Körülvettem magam olyan oldalakkal, amiknek tölt, épít a tartalma, lakberendezés kert, kinek mi, és élem boldogan az életem kicsiben. Néha kicsit elbutulónak érzemmagam a régi tájékozott önmagamhoz képest, de sajnos ez az ára, mert vagy egy szűk álomvilágban élek, vagy akkora szart kapok magamra naponta teherként, hogy belerokkanok...
2017. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!