Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bele szoktatok gondolni,...

Ti bele szoktatok gondolni, hogy tulajdonképpen nem ér semmit az életetek?

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe a kérdés, de már korábban megfogalmazódott bennem.

[link]

Hangsúlyozom semmi provokatív szándékom nincs, csak a dolog komolyságára akarom felhívni a figyelmet ezért az egyeseknek talán erős/nyers megfogalmazásért előre is elnézést.

Ha belegondolsz lehetsz akármilyen gazdag, akármilyen szép és csinos. Lehet akármekkora bréd vagy melled, x évtized után (vagy akár holnap egy autóbalesetben) meghalsz és többet a kutya nem fog rád emlékezni és soha az életben nem fogsz többet élni míg a világegyetem tágul sok-sok milliárd éven keresztül, amíg meg nem fog semmisülni. Szóval lehet azt válaszolod erre, hogy a jelen a fontos és a tapasztalat. De az elvész, ugyanúgy, ha megkapsz egy sportkocsit egy idő után megszokod és nem elégít ki. Amikor meg eljön az utolsó perc, akkor már qrvára nem számít semmi, mert utána megszűnöl létezni és az a sok kellemes emlék - amelyet a barátnőddel/pasiddal/ismerősöddel éltél át - egy pillanat alatt elvész. Őszintén megmondom, ha én ebbe belegondolok, akkor egyáltalán nem vagyok boldogtalan és abszolút nem zavar, hogy huszonévesként csóró/szűz/alacsony/ronda/sikertelen stb. vagyok, mert tudom, hogy mindannyian megfogunk szűnni létezni és az én könyvemnek a lapjai ugyanannyit fognak érni x száz év után, mint bárki másé. Mert semmiről nem fogunk tudomást szerezni és tök mindegy mit értünk el az életben mindannyian atomjaira fogunk bomlani, mielőtt azok is megsemmisülésre kerülnek. Bármi megtörténhet és bármelyik pillanatban meghalhatsz. Ti mit gondoltok erről az egészről?



2017. szept. 23. 18:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%

Rám emlékezni fog a családom. Én már tudom, hogy tettem boldoggá embereket, hogy segítettem másokon, így én már nem éltem hiába és ameddig lehet, addig folytatom is ezt.


"Egyszer élsz kezedben a kulcs.."


Lehet egy fotelban ülni és siránkozni, hogy minek élek, meg várni, hogy rád essen egy zongora.. Meg lehet élni is és ami van abból megpróbálni kihozni a legtöbbet, ameddig még lehet.

2017. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
#1: Csak az egésznek semmi értelme, mert a családod és azok is meg fognak szűnni létezni, akik szerettek téged, akiket szerették vagy akiken segítettél.
2017. szept. 23. 19:01
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Én inkább élem az életem, mint ilyeneken gondolkozzam.

Lehet egyszer meghalok, de addig én, én vagyok. :D

2017. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%
Fogalmazzunk úgy, hogy számodra semmi értelme. Számomra igenis értelemnek számít az, hogy boldognak látom a szeretteim akár csak addig is, amíg én vagy ők élnek.
2017. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%
#1 Pontyosan.
2017. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%
Ó a sírkövemre véssék:-Röhögjetek!
2017. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%
Az enyémre meg: "Én is féltem, amíg éltem"
2017. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

A fizikát/biológiát nem lehet felülírni, ezzel emberként tisztában kell lenni, amiről nem tud az ember az semmisnek veszi.

Viszont amikor megiszol egy energiaitalt a kocsiban, és az úton valamiért szúr a szív, az már egy jel a testtől hogy nem kéne erőltetni.


Aki nem űz extrém sportot ott az ember nem is érzi az élete határait, én a motorozásról tudom hogy milyen az agynak felfogni a 250-290-es sebességet.

Szerintem ilyenekért érdemes élni, és élni a lehetőségekkel, ugrottam már ki repülőből is, igaz tapasztalt ugróhoz voltam bebiztosítva, de az élmény kb ugyanaz, a magasság, zuhanás.


Aki szó szerint unalmasan él, azoknak nem jelent semmit az élet, mert csak eljár dolgozni, otthon meg csinálja a teendőit. De kihívás meg nincs.

2017. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Engem hidegen hagy, hogy ki fog, vagy nem fog emlékezni rám.


Én már közel járok az ötvenhez, és úgy érzem, hogy jó volt élni, és nagyon remélem, hogy még ezután is sok jóban lesz részem. Nem attól ér valamit az életem, hogy ezer év múlva is emlékezzenek rám. Én nem a jövőnek élek, sőt, le is tojom, hogy mi lesz itt akár 50 év múlva is. És az sem érdekel, hogy hány milliárd év múlva semmisülnek meg a hamvaim, vagy meddig bolyongnak a végtelen univerzumban az atomjaim.

Igazából a kérdést se tudom értelmezni. Egyszerűen képtelen vagyok ebből a szemszögből megközelíteni.

2017. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Miért ne érne semmit az életem? Nekem számít, más meg nem fontos. Ha állandóan azon aggódnánk, hogy egyszer mindenki meg fog halni, akkor tulajdonképpen megszületni sem lenne értelme. Egyszer a Föld bolygó is megszűnik, a Naprendszerünk sem lesz örökké. És? Amíg én élek, addig tartalmasan használom ki az időt.
2017. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!