Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, hogy valakin egy...

Van olyan, hogy valakin egy pszichológus sem tud segíteni?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt emberről van szó, éveken keresztül járt pszichológushoz, és nem egyhez, többnél is megfordult. Egyik sem tudott segíteni rajta, az egyik szó szerint széttárta a karját, hogy ő nem tud vele mit kezdeni. Még egyszer mondom, évekig járt hozzájuk. Létezik ilyen, hogy valakin egyszerűen nem lehet segíteni? Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm a normális válaszokat, hülyékre nem vagyok kíváncsi, azok ne itt játsszák az eszüket, mert úgyis jelentem!



2017. szept. 23. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Hogyne lenne, ez a leggyakoribb. Mivel a legtöbb pszichológus egy hülye, szakmailag egy nagy nulla, a legtöbb páciens pedig lusta együttműködni és igazán odatenni magát a javulás érdekében.
2017. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Olyan igen hogy más nem tud rajta segíteni.De szerintem fölég ilyen témában igaz hogy igazán csak is magán segíthet az ember.A pszichológus is abban segít hogy hogyan segíthess magadon.
2017. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van olyan, vannak olyan pszichiátriai betegségek, amiket nem is kezelhet pszichológus, csak pszichiáter, illetve van olyan is, ami bár nem annyira súlyos mentális betegség, de általában nem javul a pszichológussal való beszélgetéstől, ilyenkor maximum csak ki lehet próbálni a pszichológust, hátha történik valami javulás.
2017. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy nem a pszichológus oldja meg a problémáinkat, ő inkább csak amolyan utat mutat. Tudom, én is jártam. De ez az ember saját maga ment el, nem más unszolására, tehát ő is akarta a megoldást és együttműködő volt.
2017. szept. 23. 22:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem pszichiátriai gondjai voltak, nem is küldték tovább. Lelki problémák voltak, olyan dolgok, amiket nem tudott feldolgozni, és ebből adódóan volt még pár problémája.
2017. szept. 23. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem egy nagyon mély depresszión nagyon nehéz segíteni, szinte lehetetlen.

de ilyenkor már pszichiáterre van szükség és gyógyszerekre, nyugtatókra, kedélyjavítókra.


sajnos a mély problémáknak mélyen van a gyökere.


azok az emberek, akik boldogan nőnek fel, egészségben és rendezett családi háttérrel, barátokkal, sikerekkel, élményekkel, viszonylag kiegyensúlyozott életben, és akad valami problémájuk és felkeresnek egy pszichomókust, na azoknak könnyen tud a szaki segíteni. mert egy mankót nyújt, de nem a gondok felhőjét fújja el a páciens feje fölül...


de a mélyen gyökerező problémákat igazi doktor - a pszichiáter - kezeli, és főként gyógyszerekkel is "operál"...


de tényleg van, hogy nem lehet segíteni :( sajnos.

én olyan szomorú vagyok, annyi energiát, boldogságot és szeretetet és jó szót mondanék az ilyen nehéz sorsú embereknek, de még a világ összes jószándéka se biztos, hogy tud segíteni.


MERT MINDEN FEJBEN ÉS SZÍVBEN DŐL EL. ha van miből meríteni, ha csak egy halvány pozitívum is van, lehet gyógyulni, mankóval vagy erővel, de ha minden elveszett, előfordul hogy nem.


nem ítélem el a pszichológusokat, van akiknek nincsenek barátaik vagy őszinte ismerőseik, családtagjaik, vagy zárkózottabbak, félnek az ítélkezős megítélésektől - na nekik tényleg a pszichómókus segít.


vagy vannak a fóbiások, szorongók, depressziósok, és más mentális gonddal küszködők, övék az orvosi diplomás szaki, aki ad gyógszert' aztán hajrá...


de az önerőnek belülről kell fakadnia. kell egy kis csírájának lennie a pozitív felé fejlődésnek, sajnos.


vannak technikák is - autogén tréning, vannak más kapaszkodók, - sport - szerintem a JÓGA nagyon jó mindenre, vannak terápiás csoportok, terápiás tevékenységek - pl. gyógylovaglás...


ezeket az irányokat is érdemes felfedezni.


ja, és hát a COACH, a COACHING többet érhet a pszichológusnál, mert a pszichomókus a múltbéli problémákkal van elfoglalva míg a "kócs" a jövőbeniekkel

2017. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!