Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyszerre több oldalról...

Ha egyszerre több oldalról bántalmaznak (lelkileg) és minden apróbb szivatást csak támadásként bírok értelmezni, illetve forrófejű vagyok nagyon, érdemes lenne felkeresnem egy pszichológust?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok. A régi sulimban gúnyoltak néhányan a semmiért, aztán elkezdtem fociedzésekre járni, ott a csapattársaim gúnyoltak (most már nem annyira, mert az egyiket bevártam és majdnem agyonütöttem és ennek híre ment) emellett az u19-es 5-6 évvel idősebb játékosok is előszeretettel csesztetnek, illetve az új sulimban a felsőbbévesek gúnyolnak, ennek hatására az újdonsült osztályomban is néhányan elkezdték.

Ez nekem egyszerre túl sok, érzem hogy egyre inkább nem vagyok önmagam. Mit tegyek?



2017. szept. 24. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Az a válasz hogy "ignoráljam őket", nem fog sikerülni, már próbáltam, de akkor csak úgy érzem hogy ezzel behódolok nekik és nem szólok nekik vissza...
2017. szept. 24. 19:13
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egyszer elmehetnél pshichológushoz, az nem azt jelenti, hogy bolond vagy! Lehet, hogy segítene másképp gondolkodni. Tudod a legtöbb gyerek ilyen, de még a felnőttek is, a barátok is szekálják, szivatják egymást és szívják egymás vérét. Ez akkor tök jó, ha kölcsönös a dolog. Ha csak kapod és nem szólsz vissza akkor bántásnak értelmezheted, pedig biztos hogy nem rosszindulatból csinálják..Csak megy az arcoskodás..Tanulj meg frappánsan visszabeszélni :)
2017. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy érdemes! Segít mozgósítani a benned lévő erőket, hogy milyen módszerrel tudnád a legeredményesebben ennek elejét venni. Fontos, hogy higgy a saját értékeiben, mert másoktól is csak ebben az esetben tudod ezt visszakapni.
2017. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az meg már csak egy másik dolog, hogyan mondanám el anyának hogy el kéne vinnie..? :D
2017. szept. 24. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Uh, tipikus bunkó kis iskolások, akik kipécéznek valakit és szekálják. Sajnállak kérdező, anno olyan voltma mint te.

Ezzel nem neked kell dokihoz menned. Azokat is üsd agyon akik cseszegetnek még és leszállnak rólad. Ezek sajna csak ebből értenek.

Neveletlen, öntelt kis csírák, de majd a fagyi egyszer visszanyal, mert ez a típus nem sokra viszi az életben.

2017. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A legtöbbel elbírnék, viszont az u19-esek túl erősek nekem.
2017. szept. 24. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:

5ös nagy böszme vagy, ha szerinted ez a megoldás és ilyeneket javasolsz egy 14 évesnek?

Kérdező, meg ne fogadd a tanácsát..hiába bántanak szavakkal, ha megütsz valakit, téged vesznek elő, őket senki nem fogja megbüntetni, mert lelki fájdalmat okoznak neked. ilyen az élet..sajnos

2017. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából az erőszak ilyenkor tényleg megoldás, mondjuk az emberek nagy része megfutamodik ha kihívom verekedni (volt már rá példa, nem egyszer)
2017. szept. 24. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!