Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így most mit csináljak?

Így most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hát... Lehet paraszt kijelentés lesz.. De nem szeretek tanulni. Akármikor leülök, nem tudom "befejezni" mert mindig abbahagyom. Valamiért nincs türelmem hozzá, pedig tudom, hogy fontos lenne. Nem értem miért van ez. De tényleg nincs türelmem, nem szeretek tanulni, iskolát se szeretem. Írni viszont szeretek. Nagyon is! Igazából ezt szeretem a legjobban, nagyon leköt, és élvezem ha történeteket írhatok. Már több embert mondta (irodalom tanárom is), hogy nem vagyok rossz benne, érzékem van ehhez. Mindig is az ilyen dolgokban voltam erős. Fantázia, fogalmazás, kreativitás, nyelvek. Úgyhogy én az ilyenekre születtem, nem a matekra, fizikára, stb. Ha most csak ennek szentelném az időmet, sokat olvasnék, sokat írnék, sok filmet néznék, sok forgatókönyvet olvasnék, és anyanyelvi szintre megtanulnék angolul, akkor valami esélyem lehetne arra, hogy a forgatókönyvírás legyen a "munkám"? Tehát ebből élnék meg. Nagyon boldog lennék, de sajnos tudom hogy ez egyáltalán nem könnyű, sőt..! Tarantino se tanult valami sokat, 16 éves korában (azt hiszem) abba is hagyta az iskolát. És mégis nagyon sikeres lett. Én nem azt mondom, hogy ha neki sikerült, akkor szinte mindenkinek fog, de akkor is.. Most ez komoly kérdés! Mit kéne csinálnom, hogy legalább valami esélyem is legyen? Nekem ez nagyon fontos lenne, de nem tudom mit csináljak már.. Mert ha mégse jön be, és sz@r tanuló vagyok, akkor mehetek a gyárban, és én azt NAGYON NEM szeretném! Tudom milyen a gyári munka, már csináltam, borzalmas... Tudnátok valami segítséget esetleg, vagy valami tanácsot? Nekem már ezek is sokat segítenének! Köszönöm!

2017. szept. 26. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Több okból lehet ez.

Lehet a sok másoktól kapott dícsèret aminek nem szabadott volna járnia. A motiváció fordítva is elsülhet.


Lehet az eddig megszergett tudásod túlbecsülöd. Nyugi ez jellemző a mai társadalomra. Itt mindenki azt hiszi, hogy ő már mindent tud, mert ennyi meg ennyi tapasztalata van meg ennyi meg ennyi èves. Ez nem jelent semmit.


Lehet a fent említett kettő ok közösen váltja ki belőled ezt. Szerintem változtasd meg a világról alkotott kèpedet. Keress pontokat amik alapján menni fog. A helytelen nèzőpont olykor olyan akár egy vírus. Terjed elmèről elmère. A használatuk pedig csődbe viszi a hasz álója èletèt ès mindenkièt aki osztozik vele ezeken a nèzőpontokon.

2017. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Először is a matekot meg fizikát első sorban nem tanulni kell, hanem megérteni és utána már gyerekjáték.

Másrészt, nem azon a pár éven fog múlni, amíg gimibe jársz, hogy világhírű fogatókönyv író leszel-e.

Harmadrészt, régen sokkal kevésbé volt fontos, hogy legyen valami magasabb végzettsége az embernek, hiszen akkoriban nagyon kevés ember számára voltak ezek elérhetők.

Negyedrészt, a gyári munka és a forgatókönyv írás mellett nagyon sok alternatíva van. (a gyári munkákat hamarosan úgyis kiváltják a robotok).

Ötödrészt, kevesen szeretnek tanulni. Inkább csak kötelességtudatból, vagy valamilyen céljuk/álmuk elérése miatt tanulnak, szóval az akaraterődön, motivációdon kellene javítani.

2017. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Épp az, hogy nincs a tanulásra akaraterőm és motivációm. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy mi leszek majd, max forgatókönyvíró de ugye ez nem egyszerű..
2017. szept. 26. 14:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már az is elég motiváció lehetne, hogy nem akarsz gyárban dolgozni. Vagy az, hogy, ha végeztél a matekkal, akkor koncentrálhatsz arra, ami a forgatókönyvíráshoz kell.
2017. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A szüleim már elbeszéltek velem erről komolyabban (Hogy tanuljak már végre) de nem ért semmit. Mindig gondolok arra, hogy egyáltalán nem szeretnék dolgozni gyárban, és ha hazamegyek akkor tanulok. De mire hazaérek, semmi kedvem nincs tanulni, az írással foglalkozom. Pedig ott van előttem, hogy nem akarok gyárban dolgozni. Mégse megy a tanulás, nem tudom mi legyen...
2017. szept. 26. 15:02
 6/15 A kérdező kommentje:
De én nem csak a matekra gondolok. Semmit nincs kedvem tanulni, Történelmet se, stb.
2017. szept. 26. 15:04
 7/15 anonim ***** válasza:
Valahogy be kellene látnod, hogy konkrétan miért érné meg tanulnod. Tehát pl nézz utána milyen képzés van ami érdekelne (akár forgatókönyvírós akár, az ELTE film szakja, vagy bármi). Ha ez megvan, akkor már van egy célod. Ezután nézd meg, mi kell, hogy felvegyenek oda és akkor legalább lesz valami, amit szívesen tanulsz, a többiből meg, hát a 2-es csak meglesz.
2017. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hülyeség lenne az, ha csak a forgatókönyvírással foglalkoznék, kifejleszteném egy elég jó szintre, és próbálkoznék filmstúdióknál?
2017. szept. 26. 15:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs se referenciád, se ismeretséged, se végzettséget, akkor olyan nevetséges szerencsére van szükséget, hogy ennyi erővel akár a lottózásra is feltehetnéd az életed (remélem vagy olyan jó matekból, hogy tudd, ez nem lenne túl bölcs dolog).
2017. szept. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!