Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is ilyen szerencsétlen?

Más is ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Nem tudok tájékozódni.

Most kezdtem a sulit szeptemberben, és még mindig nem tudom, mi merre van.

A városban is alig tudok eltalálni valahova, csomószor eltévedek.

Az irányérzékem is noku, nem tudom, hogy a nagy szembeforgalmat(pl folyosón) merről kerüljem ki.



2017. szept. 26. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Idővel jobb lesz, ha már ismerős vagy a környéken. Valakik született tájékozódok, másnak meg kell tanulnia. Van ez így.
2017. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Önbizalomhiányod van.
2017. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De én a még Tesco parkolóba sem tudok, az a baj :D

Az önbizalmam meg so-so, ingadozik a magas és a semmi között.

2017. szept. 26. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Jegyezz meg mindig valami támpontot (pl.: az utcán érdekes boltot, jelzőlámpa helyét, stb.). Menni fog.
2017. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Elméletileg van ilyen fejlődési szakasza az idegrendszernek, amikor olyan 15-20 éves korig az arra hajlamosabbak (tehát nem a született tájékozódók) nehezebben tájékozódnak és/vagy ismernek fel embereket. Ez huszonéves korban jelentősen javul, magam is tapasztaltam. Régen anyám is halálra cikizett, mert egy szimpla boltban is eltévedtem és hiába mentünk gyakran, nem tudtam hogy mi hol szokott lenni. Aztán egyszer csak észrevettem hogy javul a helyzet. Gyakorlás kérdése is, próbálj stratégiát fejleszteni a dolgok megjegyzésére, pl. mi van az utca sarkán, a folyosó végén ahol befordultál. Idővel jobb lesz, no para.
2017. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oké, köszi mindenkinek, főleg neked, utolsó:)

megteszek majd minden tőlem telhetőt, hogy javuljon a helyzet.

2017. szept. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!