Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi baj a középszerűséggel?

Mi baj a középszerűséggel?

Figyelt kérdés

Egész életemben csak arra vágytam, hogy legyen egy normális munkahelyem, egy átlagos fizetésem, amiből kifizetem a lakhatás költségeit, az élelmiszert, a saját apróságaim, illetve félreteszek apránként.

Szóval, nem akartam soha nagy pénzeket, felelős pozíciót, drága holmikat, hanem csak nyugalmat a mindennapokban.

Viszont az összes ismerősöm szinte csak hajtja a pénzt, otthagyja a jó állását egy még jobbért, lecseréli az épphogy tavalayi autóját/telefonját/notebookját, mert ők nem akarnak középszerű átlagéletet folytatni.

Ha van sok, akkor még több kell. Van olyan, akinek most meg van mindene, eltartja a párja, ő meg arra törekszik, hogy híres legyen, más híres embereken keresztül (szóval nem művészet vagy sport által, hanem az által, hogy szép, és híres bloggerek videóiba akar bejutni sztárvendégként)


2017. szept. 27. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

nem tudom

ez igy van

barataim is mondjak hogy kocsit akarnak, de 2-3 milliosat, uj iphone-t, bosch konyhai eszkozoket stb. mert az a legjobb ... nem tudom miert van ez


en havi 70-80e forintot koltok mindennel egyutt, nincs is igenyem tobbre, tokeletesen megvagyok


igenytelensegre vall azt mondjak

2017. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kozepszeruseg, hanem az amit a buddhistak "simple life"-nak hivnak. Vagyis egyszeru eletnek. Amikor van annyid ami feltetlelul szukseges, de neked nem kell tobb, mert nincs benned becsvagy, egyszeruen csak boldog akarsz lenni annak aki vagy, azzal amid van. Azt mondjak a megelegedes kell a boldogsaghoz, tehat aki kevesebbel beeri az hamarabb erzi magat elegedettnek, ebbol kifolyolag boldognak.

Ezzel semmmi baj nincs, amennyiben valoban boldog leszel es nem irigykedsz masra, illetve nem hasonlitod magad masokhoz akiknek jobban megy. Ha ezt el tudod kerulni, akkor egy egyszeru de boldog es szabad elet all elotted. Eld! Ne foglalkozz mas velemenyevel, hanem tarts ki az elveid mellett, es boldog leszel.

2017. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Konzumidiótákat nem kell követni. Persze ők a marketingesek és a milliárdszámra fosott ócskaságokat gyártók álmai ,de a te életfelfogásod nemcsak normálisabb hanem a környezetnek is ez tesz jobbat hosszú távon. Felesleges egész életedben görcsösen hörcsögösködni ,soha nyugalmat nem találni mert mindig csak több és több kell, más kell mint ami van ,mert ebben az állandó feszültségben elvész az élet élvezete a nyugalom az elégedettségre való képesség.
2017. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!