Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvesztettem önmagam?

Elvesztettem önmagam?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvastam, rengeteg előadást láttam, és sok világnézetet, vallást ismertem meg személyesen is. Éltem Ázsiában és Amerikában is egy ideig, amik nagy hatással voltak az életemre.


Röviden, egy nagy katyvasz lett a fejemben az egész. Már egyszerűen nem tudom, mit szeretnék az életben, miket tartok fontosnak. Változnak a meglátásaim, hozzáállásom a világ dolgaihoz.


Hétről-hétre változik, hogy családot szeretnék és a társadalom hasznos tagja lenni, vagy egyszerűen sz.rni mindenre és élvezni az életet.


Tényleg kedves, "jófej srác" vagyok, vagy csak önbizalomhiány és megfelelési kényszer miatt viselkedem így? Kedvelem a barátaimat, haverjaimat, rokonaimat vagy csak félek a magánytól és ezért tartom velük a kapcsolatot?


Hogyan tehetnék rendet a fejemben?


29/f



2017. szept. 27. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A mai világban az első eldöntendő kérdés:

1. Milliomos vagy és megtehetsz bármit, amit akarsz, vagy:

2. Kénytelen vagy elmenni dolgozni, ha azt akarod, hogy legyen pénzed.


Amikor ezt eldöntötted, akkor attól kezdve már sokat fog tisztulni a kép a fejedben, mert az anyagiak kérdése dönti el az életünk leglényegesebb dolgait.

2017. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, az a csavar kicsit a történetben, hogy online bárhol végezhető kötetlen munkám van. Nem kell megfelelnem főnöknek, munkatársaknak, mert nincs. Szóval nem vagyok rákényszerítve egyelőre, hogy beálljak a sorba. Ezt nem dicsekvésképpen mondom, mert ahogy látjátok, ez sem a teljes harmónia és boldogság útja.


$ milliomos nem vagyok, de mai viszonylatokhoz képest jól keresek. Bármit azért nem tehetek meg. :)

2017. szept. 27. 15:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. szept. 27. 15:31
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha a menetèt esetleg megosztanád velem, hogy mit kell tennem az online kötetlen munkához, hogy ne legyen főnököm, hajnalban kelès, stb. Azt nagyon megköszönnèm. Persze mindezt privátban.
2017. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a 2. variáció: Dolgozol, hogy pénzed legyen, és szerencsére van is!!


Akkor a rokonokat, barátokat ne hagyd el, tartsd velük a kapcsolatot, mert ők igen fontosak egy ember életében. De ha úgy érzed, hogy rengeteg szabad időd van még ezen túl is, akkor töltsd meg tartalommal.

- egyrészt tanulj tovább valami olyan területen, amely igazán érdekel, még akkor is, ha annak egyelőre nem látszik a konkrét értelme. Minimum nyelveket kezdj el tanulni, később még hasznát veszed, veheted.

- tervezz kirándulásokat, ha teheted, akár a világ különböző részeibe is, és itt nem csak a tengeri fürdőre és hasonlókra gondolok, de elmenni olyan történelmi események helyszínére, amelyek régi korok üzenetét hordozzák...

- és persze anyagi tartalékot gyűjteni, hiszen az élet egy nagy lutri: egyszer fenn, másszor lent, de ha tartalékod van, könnyebb kimászni a lentből, mint tartalék nélkül.

2017. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Az utolsó gondolatjellel elválik vèlemènyeink útja előző. Meg lehet tanulni egyensúlyozni.
2017. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálod magad behatárolni, elképzelni egy személyiséget amire azt mondhatod te ez vagy, és enélkül úgy érzed te nem is vagy önmagad.


Látom, jó kis zűrzavar van a fejedben.


"Már egyszerűen nem tudom, mit szeretnék az életben, miket tartok fontosnak. "

Egyszerűsíts, egyesíts:

Boldog akarsz lenni. Mindent szeretnél, ami boldoggá tesz téged. Tehát akarod a családot is, és az életre sz.rni is szeretnél. Ilyenkor nézd meg, hogy melyik lenne ésszerűbb. Ha családot alapítasz, attól még lehetnek olyan pillanataid amikor szarsz mindenre. Attól hogy van egy nőd, elmehetsz valahova egyedül is a haverokkal.


" és élvezni az életet. "

A családalapítással is élvezed az életet, sőt, az életed egyik legjobb szakasza lehet.


A fejedben elkülöníted a dolgokat, holott elég sok közük van egymáshoz, például amit előbb írtam hogy azt hiszed a családdal nem lehet élvezni az életet, holott rohadtul lehet.


"vagy csak önbizalomhiány és megfelelési kényszer miatt viselkedem így? "

Ez miatt is.


" vagy csak félek a magánytól és ezért tartom velük a kapcsolatot? "

Ez miatt is tartod velük a kapcsolatot. Nem csak 1 okod van rá, hanem végtelen, hogy miért tartod velük a kapcsolatot. Azért is, mert jó velük szórakozni, azért is mert félsz a magánytól, és mert szereted őket.


"Hogyan tehetnék rendet a fejemben? "

Ha akarsz, írj rám.

Úgy tudsz rendet rakni, ha próbálod értelmezni jobban amiket gondolsz.

A te fejedben ez zajlik le:

Látsz egy csokit és egy cukrot.

Enni akarsz egy jót, de nem tudod eldönteni melyiket akarod. Holott a valóságban csak egy torta van előtted, csak te azt hitted hogy két különböző dolgot látsz, pedig egybe lehet őket rakni. Pontosan ezen mész keresztül. :)

2017. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig sem tudtad. Egy vak elme roskadtként éltél, csak nem is láttad. Most nagy behatások értek és ösztönöznek, hogy csinálj valami értelmeset is, ismerd már meg magad jobban, nem csak annyira, tudod a korod, neved, nemed.


Kezdj el gondolkodni, mint egy normális ember s minden helyre jön.

2017. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!