Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elítélendő, ha nem...

Miért elítélendő, ha nem szeretnék megfelelni a társadalmi elvárásoknak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egész kicsi korom óta tisztában vagyok vele, hogy soha de soha nem szeretnék gyereket és rokonok/barátok gyerekeire sem szeretnék vigyázni. Ebben biztos vagyok, hiába sorolják nekem, hogy majd úgyis meggondolom magam. A családom nagyon elvakult ezzel kapcsolatban, édesanyámtól, mamámtól nagy szidásokat kaptam, amikor ilyesmiről volt szó és beközöltem, hogy nekem nem kell gyerek, nem bírnám elviselni őket. Nem szeretem a babákat, a kisgyereket, a mai tiniket meg pláne. Ha odajön hozzám egy, kérdez valamit vagy csak vigyorog rám, azzal semmi gond, általában kedvesen szólok hozzájuk, mosolygok. A gyermekbántalmazókat és felelőtlen szülőket mélységesen megvetem, tehát nem arról van szó, hogy elvetemülten gyűlölöm őket. De frászt kapok attól, amikor hanyatt kell vágódni a gyerektől, mert mekkora csoda, egyszerűen elkerülöm inkább az ilyen helyzeteket. Semmi anyai ösztönöm nincs, jobban hajlok afelé, hogy inkább állatokkal foglalkozom, a jövőmet is gyerek nélkül képzelem el állatokkal foglalkozva. Ezt nem úgy kell érteni, hogy a kutyáimat kisbabaként kezelem, attól én is rosszul vagyok, amikor meg a kutyától kell hanyatt vágódni mert milyen kis babuska. Az állatok iránt érzett szeretetem nagyon erős és a felelősségtudatom is velük kapcsolatban, a továbbiakban is ilyen terüeten szeretnék dolgozni, mindigis állatorvos szerettem volna lenni. A családom szerint ez beteges, pedig anyán is mindig csak azt láttam, hogy mekkora nyűg neki a 3 gyerek eltartása, többször utalt is rá. Valamint a karrierje is ezért nem ért a csúcsra, mert teherbe esett velem 19 évesen, pedig már mindene megvolt az egyetem elkezdéséhez. Szerintem jobb lett volna, ha erről nem tudok, vagyis legalább nem ilyen formában. Párom is egyetért velem, ő sem szeretne gyereket, ugyanígy vélekedik a dolgokról. Nagyon sok ember szerint ez önzőség. Kérdem én, mi az, ha nem önzőség, amikor szülnek a nők csak hogy beilleszkedjenek és ne kapják a savat a gyerek hiánya miatt? Esetleg szülnek a CSOK miatt, pedig teljesen alkalmatlanok? Igen, erre konkrét példám is van a családból sajnos, mégis ő az atyaúristen, mert hozza majd a mamának az unokákat. Véleményem szerint, jobban is teszem, ha így vélekedem, megkímélem a világot attól, hogy az alkalmatlan és felelőtlen anyák táborát erősítsem. Miért rontsam el egy ártatlan gyermek életét nyomás miatt? Ígyis annyian szenvednek.

2017. szept. 29. 10:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
98%

Ez a te életed, szóval igazából senkinek nincs beleszólási joga, hogyan élsz mit gondolsz a gyermekvállalásról.

Pároddal is összeillők vagytok ebből a szempontból.

Jó dolog, hogy belátod, hogy nem neked való a gyereknevelés és e szerint cselekedsz. Annak tényleg csak a gyerek látná a kárát, ha ilyen hozzáállással szülnél.


Persze változhat még ez az álláspontod, de nem kell erőltetni a dolgot, úgy ahogy a rokonaid teszik.

2017. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Senkinek nincs ebbe beleszólása. Pont :)
2017. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Az az elítélendő, ha valaki 2 mondatban nem tud egy kérdést megfogalmazni.

A kérdésre válaszolva: a te korodban ez még talán normálisnak is mondható. 10 éven belül szinte biztosan más lesz a véleményed.

2017. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon helyes gondolkodásmód! Nem való mindenkinek gyerek, a szüleimnek se kellettem volna és nekem sem kell majd. Az az önzés meg a határtalan hülyeség aki úgy vállal, hogy igazán a háta közepére se kívánja, de a társadalom, a férj, a család nyomására mégis megszüli, de sose szereti igazán és alig várja, hogy megszabaduljon tőle (lepasszolja szülőknek, vagy elválik és a férjre hagyja, vagy tizenévesen simán hagyja elkallódni) és mindeközben a folyamatos feszültség miatt, hogy ő ezt nem akarta, tönkremegy a kapcsolata, és elrontja minimum 3 ember életét.
2017. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

A társadalmat ez nem annyira érdekli, a szülők nagyszülők érzik az elmúlást és hinni akarnak benne, hogy nem volt hiábavaló, mert az utódaikban tovább élnek.


Én sem vagyok biztos benne, hogy kéne szülnöm. Elvileg a saját gyerekét mindenki szereti. Majd kiderül.

2017. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Semmi problèma nincs ezzel. Legalább nem támogatod a túlnèpesedèst. Èn se akarok gyereket. Nem is lesz. Őt sajnálnám. Magyarország alkalmatlan arra, hogy egy èletet boldoggá tegyen.
2017. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nemrég olvastam egy ezzel kapcsolatos (nekem tetsző) blogbejegyzést: [link]


A saját véleményem az, hogy a legtöbb embert megrémíti, ha az általa kitalált „helyes” életformától eltérően él valaki. Hogy azért van ez, mert ők boldogok, és féltik az adott embert, hogy rossz döntést hoz, és nem lesz boldog, vagy azért, mert boldogtalanok, és megijednek a lehetőségtől, hogy talán számukra is lehetett volna más út, mint amit járnak, változó.

Egyébként én szinte pont úgy gondolkodtam ilyen idős koromban, mint te (még az állatorvosi pályához vonzódás is stimmel), majd húszas éveim végén véletlenül becsusszant a gyerekem. Mivel mi is egy véleményen voltunk a pasimmal, jó pár hetet gondolkodtunk a döntésig, hogy megtartjuk. Azóta párszor eltöprengtem rajta, vajon az alapvető ellenállásom ellenére a 30-as éveimben nekem is „bekattant” volna, hogy gyerek kell (nem hittem ebben régen, de most igen, látva a 30-as gyerektelen barátnőimet). Ez sose fog már kiderülni.

Viszont azt már látom, hogy a nők méhe „közügy”, ahogy „méhük gyümölcse” is, szóval ha valaki azért szül, mert rádumálják a „jóakarói”, az felkészülhet arra, hogy utána is mindenbe bele fognak szólni a gyerekneveléssel kapcsolatban.

2017. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ebben semmi elitélendő, én is így voltam ezzel a te korodban és 10 év elteltével is ugyanígy látom a dolgokat. 12 éve élek a párommal, minden rendben az életünkkel és egyikünk sem szeretne gyereket. Senkinek semmi köze hozzá.
2017. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%

A hozzád hasonlók gondolkozásával több gond is van. A gyermekvállalás biológiai ösztön és nem társadalmi elvárás. Az egysejtűektől kezdve az emberszabásúkig minden élőlény alapvető evolúciós késztetése,hogy genetikai állományát tovább örökítse. A szexuális ösztöneink is például az utódvállalás köré alakultak ki,lásd nemi szelekció. Még te sem tudsz ezek ellen önszántadból tenni,idővel mikor saját halandóságod nyilvánvalóbbá válik (magyarán öregszel) tudat alatt egyre nagyobb késztetést fogsz érezni arra,hogy saját magad valaki másban "tovább éljen",génállományod öröklődjön. A mai korban ezt a késztetést időben rengeteg dolog kitolhatja,tehát éppen,hogy társadalmi nyomás hatására nem vállalnak gyereket az emberek akkor,amikor evolúciós,biológiai értelemben a leglogikusabb lenne. Háziállatok,karrier,"szingliség",felhőtlen szórakozás,ezek mind kitolják az időt és ideig-óráig elnyomják,pótolják szaporodási ösztöneinket. Érdekes,hogy magát a szexualitást,ami a szaporodást szolgálja,pont,hogy a társadalmi szokás ma már felülértékeli és előtérbe helyezi,de magát a célját és amiért egyáltalán fontos-a gyermekvállalást-már huszadrangú választható életeseménynek tekinti,amit csak bigott konzervatívok hülye szokásának állítanak be.Ne haragudj,de nincs igazad ebben sem,éppen,hogy a társadalmi nyomás nem kedvez a gyermekvállalásnak.


Ettől függetlenül persze azt csinálsz,amit akarsz,csak ha sokat hangoztatod ezt a "minek gyerek" dolgot,ne csodálkozz,hogy lesznek,akik nem értenek veled egyet és ők is szóvá teszik a saját gondolataikat,ahogy te is. Ez nem társadalmi nyomás,véleménycsere,életszemléleti vita esetleg,de ne akard már magad beállítani úgy,mint akit "bántanak".

2017. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem

Emlekszem ra hogy a torvenykonyv elitelne ezt. Tehat nem elitelendo.

2017. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!