Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki az aki a mai vilagban meg...

Ki az aki a mai vilagban meg azt gondolja, hogy koplalassal lefogyhat?

Figyelt kérdés

Tele van az internet azzal, hogy a koplalassal az ellenkezojet erhetjuk el, es inkabb tobbszor keveset kellene ennunk egy nap. Egy ismerosom panaszkodik, hogy honapok ota nem fogyott semmit pedig alig eszik. A napi etkezesei koze tartozik pl eleg sok banan, tejeskave, tej, natur joghurt, wellness kenyer, zabkasa.

Csak azert mert menon hangzik par egeszsegesnek velt dolog, szerintem nagyon nem illik bele egy fogyni vagyo etrendjebe (banan, zabkasa). Ezek mellett pedig mindenki tudja a mai vilagban, hogy a sok cukor hizlal, es a tejtermek sem jo.

En vagyok csak ennyire tulinformalt (eleg sok ilyet olvasok, pedig nem szandekozom fogyni), vagy tenyleg sokan meg hisznek ebben? Talan probalnek neki tanacsot adni, de eleg bekepzelt szemelyisegu ahhoz hogy, nem szivesen beszelnek vele ilyenrol, vagy hogy egyaltalan elfogadja amit mondok


2017. szept. 30. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha tényleg komolyan kell válaszolnom, akkor te sem tudsz olyan sokat.


Kezdjük a szimpla matekkal, ha kevesebbet viszel be, mint ami szükséges, akkor nincs az az Isten, hogy te ne fogyj.

Szóval koplalással is lehet fogyni, amennyiben a koplalás nem azt jelenti, hogy a 3 oldal szalonna helyett, most csak egyet eszik, ami még mindig 5x-öse annak, amire szüksége volna.


Az persze már nagyon más kérdés, hogy ez EGÉSZSÉGES-e vagy nem?!

Nem egészséges, illetve nagyon könnyű a koplalás után visszatérni a régi életmódhoz vagy előjöhetnek a falási rohamok, amik végül a hírhedt yo-yo effektushoz vezethetnek.


Amúgy a bevitt termékek esetében, kinek mi..

Nem mondanám rá a banánra, sem a kenyérre, zabkására meg nagyon nem!!!!!, hogy rossz volna.

Vannak, akik túlságosan szeretik az ízeket és néha ugyanúgy belefér egy szelet csokitorta vagy akármi.

Nem mindenki szeretne testépítő lenni vagy tökéletes alakkal kinézni, nekik nem kell egy szigorú, előre meghatározott alapanyagokból felépült étrendet követni, hiszen ha azt tennék, akkor lehet, hogy a teste egészséges lenne... azonban a pszichéje nem biztos..


Célokhoz/személyiséghez kell kötni ezt az étrend dolgot.

Egy tejeskávé imádótól, aki már 20-30 éve azzal kezdi a napot, biztos nem venném el.

Csak feszült lenne és növelné annak az esélyét, hogy idő előtt abbahagyja az egészet.

Fokozatosság kell azoknál, akik nem elég erősek szellemileg.


A zabkásás dolgot meg mégis honnan vetted? :D Nem tudok felette elmenni...

2017. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos a mentalitást nehéz megváltoztatni , több evtizedes félreinformálódás áll a hátunk mögött ahol az ételipar hazugságokat terjesztett es milliárdokat keresett , margarin , mindenféle lightos termék ami zsirtalan de agyoncukrozott stb , 20 év kellett mire mindenki rátért ezekre az egeszsegtelen ételekre és számüzték a tojást , csak tojásfehérje volt szabad fogyókúra alatt stb most meg kiderult h mindennek jóformán az ellenkezöje az igaz es nem szabad koplalni sem stb
2017. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

"Ki az aki a mai vilagban meg azt gondolja, hogy koplalassal lefogyhat?"


Ööö mindenki. Ugyanis ha nem eszel, akkor le fogsz fogyni. Ez tény, nem vélemény.

Az más tészta, hogy baromira nem így kéne fogyni, és rámegy az ember egészsége. De van akiknek fontosabb a külső, mint hogy egészségesek legyenek. Az ő életük, az ő döntésük.

2017. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem koplaltam, de szimplán azzal hogy odafigyeltem rá miből mennyit eszek, sikerült félév alatt 15kg-t fogynom. Meg még annyi hogy naponta sétáltam 4km-t kb. (ez mondjuk nem olyan sok).
2017. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyre többen böjtölnek :)


Felütötte magát egy trend, miszerint a csökkentett kalória bevitellel rosszabb fogyni, mint böjtöléssel, vagy időszakos böjtöléssel. Egész komoly szakemberek foglalkoznak a témával!


A böjt és a koplalás között az a különbség, hogy a böjt rövid ideig tart. Az időszakos böjt és a böjt között az a különbség, hogy napszakokra bontja az étkezést és csökkenti azt az időt, amit az ember emésztéssel tölt. (Délutánonként két étkezés 7 órás intervallumon belül minden nap percre pontosan azonos időszakban). És sok időt tölt a böjt fázisban egy nap (este és reggel). Ez a 17/7, vagy 16/8 módszer. Én 17/7-el ismertem meg, de többen 16/8-at használják. Ám itt nem egész napos koplalás van. Két főétel elfogyasztása egy nap nem koplalás, csak időszakos böjt. Tehát eszik rendesen, csak ritkábban. Írd be YouTube-ba, Google-ba, hogy "fasting" vagy "intermittent fasting" és látni fogod ezeket a trendeket.


Ennek a kiegészítése, hogy heti 1-2 alkalommal 24 órán keresztül nem eszik semmit az illető.


Ezzel az emésztést úgy lehet módosítani, hogy ne alakuljon ki olyan gyakran az éhség érzet (sokan beszámolnak arról, hogy 4. naptól azt mondják már átszokik a rendszer), hatékonyabban dolgozzon az emésztés és több izmom nő és kevesebb zsírt raktározzon.

A reggelizéssel pont azt kerüli el az ember, hogy a zsírégetés elinduljon, hiszen van energia az emésztő rendszerben.


Érdekes trend. Érdemes utána olvasni. 2 héten át kipróbálni nem nagy dolog. Csak délután 2 kaja 7 órán belül. Aztán, ha bejön, lehet a kiegészítőket is kipróbálni.


És persze a fogyasztott étel minősége sem mindegy, de arról többiek írnak :)

2017. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Csak azert mert menon hangzik par egeszsegesnek velt dolog, szerintem nagyon nem illik bele egy fogyni vagyo etrendjebe (banan, zabkasa). Ezek mellett pedig mindenki tudja a mai vilagban, hogy a sok cukor hizlal, es a tejtermek sem jo."


Mértékkel és persze fajtától függően semmi baj nincs se a banánnal, se a zabkásával, se a tejtermékekkel. Az sem mindegy mennyit mozog az ember. Meg az sem ki mit nevez koplalásnak.

2017. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért "fáj" a koplalassal lefogyhat hozzáállás. A cigről és a zabálásról is úgy lehet lejönni, abbahagyod.


A fogyásra cégek épültek, és csak le akarnak húzni bogyókkal, gépekkel. Ott van a kocpgás, nincs jobb az egészség javitásában, megőrzésében.

2017. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oke rosszul fogalmaztam. EGY IDEIG talan fogyhat az ember koplalassal, de egy ido utan mint ahogy az ismerosomon is latszik, ez a dolog megall. Es ennek meg is van az oka. Valamint arra gondootam en is, hogy utana johet egy egy falasi roham, vagy "csalo nap" (amit mondjuk nem vall be), es persze, hogy nem fogy.

Zabkasaval kapcsolatban en is sokaig hittem, hogy karcsusit, de valljuk be, ez is szenhidrat, raadasul sokban gluten is van, es szerintem ezektol nem fog fogyni az ember ha pl vacsorara eszi (vagy napi 2-3szor is). Reggelinek jo, viszont pl nekem elegge megemeli a vercukorszintemet, szoval azert nem egy szent etel :)

Az ismerosom nem bojtol, ugy latom kb azt sem tudja mit csinal, csak aszerint a logika szerint etkezik, hogy minel kevesebbet eszik, annal kevesbe fog hizni, hiszen nincs mitol.

Engem amugy bosszant, hogy ennyire tudatlan ezzel a dologgal kapcsolatban annak ellenere, hogy egy fiatal lanyrol van szo, aki allandoan nyomkodja a telefonjat es netezik, mert erdekea mod en eleg sok ezzel kapcsolatos dolgot olvastam mar. Persze nem azt mondom, hogy en olyan nagy tudasu vagyok, csak hozzam elertek ezek az informaciok, es napi szinten az arcomba van vagva. Nem szemelyeskedek, csak pl az mar gaz, ha az ilyen ember ad majd tanacsot masoknak, sajnos eleg sok dietetikus sem tudja, hogy mi a helyes es mi nem :(

Koszi a valaszokat

2017. szept. 30. 16:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam a 14 napos böjtöt. Napi 2 kaja, 1x jól lakhatok és a 2 étkezés között 7 óra telhet el.

110 kgról indultam. Első 2 nap teljesen könnyű volt. Majd nehezebb lett. A második héten már csak 2 nap volt, ami nehéz volt.

Munkából adódóan (napi 12 óra meló) nem mozogtam.

101 kgre mentem vissza.

A böjt után ugyan úgy táplálkoztam, mint eddig. 2 hét múlva visszaállt 104re és azóta változatlan.

Hasam összement láthatóan, mert gondolom az emésztő rendszer nem volt megterhelve. Kicsit kisebb lett az étvágyam is, ami most jól jön. De semmi más nem változott. A közérzetem sem.


Edzés és normális táplálkozás az, ami hosszútávon is segít fogyni nekem. A koplalást csak átmenetileg gondolom jó megoldásnak. Bár, ha végig nézel egy Survivor sorozatot, akkor látod, hogy mennyit fogynak ott az emberek 35 nap koplalással.

2017. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!