Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Mo. -n lenne nagysebességű...

Ha Mo. -n lenne nagysebességű vasúthálózat, akkor az emberek körében népszerűbb lenne a vasúti közlekedés?

Figyelt kérdés
Megnéztem most ezt a videót ( https://www.youtube.com/watch?v=VdFD2hy7kFM ) majd eszembe jutott a tipikus magyar autópályán jampiskodó lízingautós, levedlett BMW-s/Mercis bunkó felszínes látszatjóléti társadalom és belegondoltam, hogy milyen óriási mentalitásbeli különbségek vannak japán és magyar között. De mondhatnám akár a németeket is, ahol ugyanúgy van létjogosultsága a vasúti közlekedésnek a híres Autobahn dacára. Persze tudom, hogy csak ebből kiindulni felesleges, de nem hiszem el, hogyha Mo.-n hirtelen lenne ilyen vasúthálózat, akkor az emberek hozzáállása megváltozna és a továbbiakban nem az autópályán jutnának el mondjuk Bp.-re. Ha a MÁV vonalain hirtelen +200-as sebességű vonatok jelennének meg, akkor szerintetek mennyivel lenne népszerűbb a vonattal való közlekedés? Ti ebben az esetben használnátok-e és ha igen, milyen célból (ingázás vagy egyszeri utazás), ami miatt jobban megérné vonattal közlekednetek, mint kocsival? Én úgy gondolom, hogy semmivel nem lenne népszerűbb a vasútközlekedés, mert Mo.-n ma presztízsdolognak számít, ha valaki autóval mehet bárhova.

2017. szept. 30. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem népszerűsítené. Ugyanúgy, ugyanakkor utaznának vonattal az emberek amikor messze van dolgok. Például nyaralás vagy látogató a rokonokhoz, stb.

Viszont az átadás után valamennyivel nőne az utasok száma, hiszen biztos páran csakúgy kipróbálnák szabadidejükben vagy úgy terveznék az útjukat, hogy igénybe vehessék.

De ha azt tekintjük, hogy valaki külföldre szeretne utazni akkor viszont szerintem többen is a távolsági buszok helyett a vasútat választanák.

2017. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy többen járnának fel dolgozni/tanulni Pestre vidékről, és albérlet/kollégium helyett inkább a havi vonatbérletet választanák.

Pl. Szolnokról (ha mondjuk csak fél óra lenne az út) többen járnának fel - ezzel a vidéki munkaerőt jobban vonzaná Pest.


Én el tudom képzelni, hogy a főbb vonalainkon a japán sinkanszen, vagy a francia TGV közlekedne.

2017. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Az szómorú hogy, még nem ilyen rengetegen használnák munka miatt.Albérletek megszünének gazdasági felendülés is lenne mert ez adozot bevétel lenne az albérletel szemben.Ha lenne ilyen elezéki párt már kormányon lenne .
2017. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én akkor használnám, ha olcsóbb lenne, és lenne RENDES P+R.

Sokkolt, amikor először kiszámoltam, hogy az autópályadíjat leszámítva, EGYEDÜL utazva sem olcsóbb egy Budapest-Debrecen út, mintha vonattal mennék:( És akkor még be kell menni az agglomerációból a pályaudvarra (a legtöbbnél parkolni sem lehet) meg vissza... Ha mindezt BKV-val + csomagok, akkor még rosszabb:( Tulajdonképp szinte dupla olyan hosszú lenne az út, mint autóval:((

2017. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg értelmes sebességgel mennének a vonatok, mondjuk min. 180 km/h, én biztosan azzal közlekednék. De így, hogy lassabbak, mint egy volán buszjárat, hát ez nevetséges, soha nem ülnék vonatra.
2017. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsaság egy dolog. A megbízhatóság és pontosság egy másik dolog, abban is a béka segge alatt van a MÁV.

Tehát nem csak az a baj, hogy az elmúlt 50 évben lassabbak lettek a vonatok (van pár cikk, ahol összehasonlították), de még kiszámíthatatlanok is, és sokat késnek.

És akkor még rakjuk oda mellé a környezetet, minőséget, és eljutsz oda, hogy a MÁV egy trágyadomb, minden szempontból.


"belegondoltam, hogy milyen óriási mentalitásbeli különbségek vannak japán és magyar között"

Ahogy írod, és ez legjobban a MÁV és az ottani vasúti körülmények között látható.

2017. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már az is elég lenne, ha pontos lenne, tiszta, és nem lenne különféle kedvezményekkel féláron meg ingyen a fél országnak, miközben a dolgozó ember teljes árat fizet.
2017. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A japán csak annyi a különbség ott munkásokat nem nézik le mint itt.Meg jól megvernék a politikúsokat ha alap dolgokat mint a közlekedés nem biztositanának.A 2 hábruban is a végsökig küzdöttek nem lehet megvásárolni úgy mint a magyart.Akki ott dolgozik azt tisztelik nagyon itt lenézik meg idotának tartják.Meg ott kutatások mennek nem gázszerelés mint itt.Ha valami újat látnak azt már tanitják is iskolában itt tanárok még hidegháborunál tartanakm
2017. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Én , ha egyedül utazom akkor most is a vonatot, választom. DE!!!

Mosonmagyaróvár-BP a retúr jegy max 10000 Ft BKV jegyekkel együtt. DE !!! 2 felnőtt esetén az ár már több, mint autóval és az autó gyorsabb is. Családdal 2 db. 33%-os és 2 db. 50%-os jeggyel is drágább a vonat, mint az autó! Az árakkal és a megbízhatatlan, sokszor színvonaltalan szolgáltatással van nagy gond.

2017. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Le kellene szállni a magyar valóságba. Tudomásul kell venni hogy Magyarországon nincsenek olyan távolságok, amelyek a 200+-os vonatokat indokolnák. A vasúti közlekedés akkor lenne népszerűbb, ha 1./ legalább a fővonalakon a jelenlegi 60-85 km helyett 100-120 km/h ÁTLAG sebességgel járnának a vonatok, 2./ a szolgáltatás színvonala és megbízhatósága érzékelhetően növekedne 3./ Tarifareform. Az ugyanis tarthatatlan, hogy az utasok túlnyomó része ingyen vagy iszonyatos mértékű kedvezménnyel utazik, a teljes árat fizető meg -a jövedelmi viszonyokhoz képest- horror árat fizet.
2017. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!