Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon sokat káromkodom, hogy...

Nagyon sokat káromkodom, hogy szokjak le?

Figyelt kérdés

Volt sulimban mindenki káromkodott, csak úgy tudtam beilleszkedni, hogyha nekem is minden 2. szavam b+ és retkes k volt. Rendszeres mondásaim még:fäsz@, dik, a 3,14csába, rák, bäszki, basszus... és még sorolhatnám.


Felvettek egy nagyon jó, színvonalas gimnáziumba, mert jók a jegyeim, és helyén van az eszem, de már többen mondták, hogy nagyon csúnyán beszélek, és én is érzem, hogy kilógok onnan. Próbálok nem káromkodni, de akkor is jön ki a mocsok a számból és mint kiderült olyan szavak is káromkodásnak minősülnek az ottani barátaim között, amiket én szinte minden mondatomba kötőszóként beékelek.:S


Valami tipp, tanács, hasznos módszer ez ellen?

15/L



2017. szept. 30. 14:02
 1/9 anonim válasza:
100%

Nekem is voltak hasonló problémáim és 7.-ben mentem át egy elég jó nevű gimibe és nekem sikerült leszokni.

Szerintem ha az előző sulidban be tudtál illeszkedni a káromkodással akkor egy idő után itt is elhagyod mert itt nem ez a megszokott.

Próbáld meg kitalálni, hogy miért káromkodsz úgy alapból (pl stressz) és az ellen tegyél valamit.

Amúgy meg ha valamit mondani akarsz gyorsan gondold át, hogy mit is akarsz mondani és mit fog gondolni az akinek mondod ha káromkodsz közben.

remélem tudtam segíteni :)

16/L

2017. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, de, ha ott 2 év volt rászokni, akkor ugye nem tart 2 évig leszokni?

Hát lehet stressz miatt is, meg csak a sztorik fokozása színezése miatt is.

Nehezíti a szitut, hogy otthon se beszélnek szépen, tágabb baráti/családi körben meg még többet káromkodnak

pl.: azt üvöltik:,,Mennyé mán ki a kertbe b+ Kati kigazolni a k.bäszott paradicsomot", úgyhogy szinte mindenhonnan ezt hallom.

2017. szept. 30. 14:34
 3/9 anonim válasza:
100%

Hát szerintem először próbáld meg a nagyon csúnyákat elhagyni. Mármint én is szoktam b#megolni néha de azért nem használom kötőszónak.

Amúgy ha otthon ezt hallod megpróbálhatnád megkérni őket hogy kicsit vegyenek vissza ők is mert rádragad és az nem jó.

ha meg sokat stresszelsz akkor sportolj vagy járj el szakkörökbe (esetleg színjátszó ahol tanítanak is "szépen beszélni")

2017. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kussoljál! :D
2017. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az nem menne, utálok csendben lenni.:D

De azért köszi, ha csendben vagyok, tényleg nem csúszik ki semmi a számon.:)

2017. szept. 30. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát b#zdmeg, te k#rvára kész vagy.
2017. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mintha magamat hallanám :D Én is ugyan így beszélek, de engem nem zavar :D :D


16/f

2017. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kis South Parkjaim! :D
2017. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A dik, basszus, rák gyakorlatilag semmi...
2022. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!