Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hiába a 21. század miért...

Hiába a 21. század miért tartja a többség igénytelennek a szakállt még ma is?

Figyelt kérdés

Ilyesmi hosszú most, a fazon ugyanaz

[link]


Talán 2 éve már hogy változtatni akartam magamon kicsit, addig hetente kétszer-háromszor is lehúztam az arcom, elgondolkodtam akkor 23 évesen hogy milyen lenne a szakáll, mert másnaposan már kicsit kiserkenve is láttam hogy szép telítetten nő, folt mentesen.

Akkor nyár eleje volt, amikor az arcom utoljára teljesen le volt borotválva, és elkezdődött a dolog. Először a család jegyezte meg két hét után hogy nem borotválkoztál, mondom növeszteni fogom és megnézem milyen lesz.

A környezetem sose foglalkozott a másik külsejével, ebből nem is volt téma, de 1 hónap után amikor már javában úgy mutatkoztam hogy nőtt a borosta megkérdezték kollégák is.


Most 25 évesen ilyen amilyen a képen, de észrevettem hogy megosztó lettem így, akkoriban már ebédszünet előtt 1 órával kérdezték jössz majd ebédelni, ma már nem kérdezik, emiatt g***re haragszom rájuk, én sose voltam más seggéhez nőve.

Lehet elfordultak tőlem kitudja, de nem is járok közösségbe enni, öltözőben szoktam ebédelni, meg szünetet tartani.


Ettől függetlenül van olyan is aki megmaradt ugyanolyannak, megjegyezte hogy menő így, talán jobb is hisz mindig igazítom, krémet használok rá, fésülöm.


Nőkkel nem igazán foglalkozom magamtól, mindig is olyan voltam hogy ha valaki kereste a társaságom akkor dönthettem arról hogy haverkodjunk-e vagy sem. Ez azóta sem változott, így szakállal meg amúgy is le korlátozom magam, ergo nem jön be 5-ből 5nek.


2017. szept. 30. 17:02
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem azért megosztó, mert nagyon karakteres lett az arcod, és ez mindig is olyan dolog, ami valamilyen érzést kivált abból, aki látja.

És hát olyanok vagyunk, hogy külcsín alapján gyakran ítélkezünk. Látják a szakállad, és azt gondolják, te biztosan igénytelen/agresszív/akármi vagy, és ez alapján beskatulyáznak. Azt is gondolhatják, hogy ez egy "olyan" szakáll (tudod, terroristás-fanatikus-muszlim szakáll).

A nők nem látják az arcodat, biztosan szúr, evéskor cafatokban lóg róla a káposzta és csöpög belőle a vörösbor, és miegyéb.

Neked tetszik? Akkor ne foglalkozz velük.

2017. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez jól néz ki. Én se kedvelem a hajléktalan, alkesz formájú szakállakat, de ennek jó formája van szóval nem értem...
2017. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
A divat kezd túl korlátozott formákban megmutatkozni, ez a baj. De akkora hülyeségre hajlamosak. De a szakáll szexi, nyugodj meg. És az a legfontosabb hogy ha jól érzed magad, bár eléggé csodálkozom hogy még az idősebb emberek (nem csak a tinédzserek) is egyre inkább tartózkodnak a szakáll gondolatától. Mi van az emberiséggel...
2017. okt. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valakinek jól áll, és a bőre is bírja, akkor hajrá!
2022. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet valamelyik jó kecskeszagú krém az oka.
2022. okt. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!