Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a családi környezetben...

Ha a családi környezetben senkit sem láttam még intenzíven tanulni pedig senki sem gazdag és nem is szorgalmazzák hogy én is így tegyek, akkor hogy vegyem rá magam hogy én mégis kitartóan tanuljak?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor tanulj ha látod értelmét, ezalatt azt értem sokszor biztosabb, és több 2 szakma, mint egy diploma amit mire megszerzel, addig a szakmáidban több éves gyakorlataid lehetnek, a mellé egy nyelv ahol dolgozni szeretnél és ennyi a történet.


Ha nem vagy értesült a munkaerő piacot illetően, akkor hatalmas éveket elpazarolhatsz egy rossz döntés miatt, nem mondom hogy rossz dolog lehet egy mérnökké, orvossá válás de sokszor nem kifizetődő, főleg idehaza.



Saját véleményem pedig, hogy én ha újjá születnék sem ülnék 25 évesen még a tábla előtt, 19 éves koromtól dolgozom, jelentős megtakarítással már, akkor mi lenne velem külföldön. Azt az 500-700ezret kint is megtudnám a saját munkámmal keresni, és ez akármikor aktuális lehet.

2017. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdeést, akarod-e többre vinni mint azok akiket látsz magad körül.


Annyiban igaza van az előzőnek hogy a szakmunkás is jól kereshet, "Azt az 500-700ezret kint is megtudnám a saját munkámmal keresni, és ez akármikor aktuális lehet." hja, a szakmunkás.


Nem értsetek félre, nincs azzal gond hogy ha mondjuk egész életdedben gipszkartonozni akarsz, vagy gázt szerelni, felszolgálni, tökmindegy. De van aki nem elégszik meg ennyivel, van aki esetleg karriert építene, és mondjuk többre vinni az életben. Mert azt azért nem hiszem, hogy szakmunkásként le tud bárki akasztani 100-120ezer eurót évente.

2017. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!