Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lány divatosan öltözik...

Ha egy lány divatosan öltözik akkor miért lesz rögtön tömeg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a külső az, amiről az embereknek kialakul az első benyomásuk, de sokan az ilyen lányokat elkönyvelik tucat embereknek, akiknek semmi véleményük és csak a külsejük érdeklik. Nem, nem vagyok vérig sértődve, de kissé idegesít, mert sok lányra a környezetemben ezt mondják, miközben nagyon is értelmesek. Miért olvadt ennyire össze a divatos öltözet a tucatsággal?

2017. okt. 8. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ mi diktálja a divatot... Meg más a divat és más a stílus
2017. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy valaki divatosan öltözik, még lehet saját stílusa, egyénisége. Inkább az a gáz, amikor valaki minden szart felvesz, ami nem is áll jól neki, és nem is illik hozzá, csak azért, mert az divatos. Én nem vagyok tömegbirka, de még mindig jobbnak tartom a divatos öltözködést, mint amikor valaki egyediség címén mindenféle nevetséges szart magára húz.
2017. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert mindenki olyan fene egyéni akar lenni hogy az aktuális divatot követve csak beáll a sorba.
2017. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert az ilyen erövel nem értem miért nem tanárnénitöl kérnek tanácsot 30 évesen mitt vegyen fel.Meg a divat egy vicc minden embernek más az izlése van néhány hangadó akki szerint ez a jó ennyi és kaptak hirverést.Ez olyan mintha csak disznek lenne a koponyája a fején soha nem értetem az ilyen csorda embereket.
2017. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mikor valaki követi a divatot, akkor hajlamos felvenni olyan darabokat is amik nem passzolnak az alkatához, habitusához, egyéniségéhez, nem is tudja őket hordani, csak látta az instán meg divattal foglalkozó oldalakon:D Ráadásul ennyire másokhoz kötni, hogy mit hordatsz s mit nem, na az birkaság. Inspirálódni lehet az új/aktuális irányzatokból, sőt, ez nagyon pozitív hatást tud kelteni.

Ellenben rengeteg kérdést látok itt is, hogy „még felvehetem idén ősszel a bőrhatású leggingst?" „Sulikezdéshez még divatos ez a kabát?"

Miért, ha nem az akkor soha többet nem veszi fel?:DD

Ez nem önálló gondolkodás, hanem robot módi.

És ha valaki ilyen komolyan bizonyos szabályokat (amiket az aktuális divat diktál) követ, akkor az tucat lesz. Viszont ezt a külsőre értik a legtöbben:D Nem pedig úgy kompletten a személyiségre. De ugye azt te is érzed, hogy ha valaki ennyire birka tud lenni valamiben, akkor nem lehet valami nagy egyéniség úgy általánosságban sem? Persze ez így sarkítás, de azért van benne valami.

Nekem ez a véleményem.


25F

2017. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül kell felvennie olyan darabokat ami nem illik hozzá, hanem kiragadja azokat, amik tetszenek neki és jól is áll.

A divat alatt értem pl a szakadt, koptatott farmert Converse, vagy Nike cipővel és egy New York feliratú felsővel. Sokan hordanak ilyet, ez igaz, de van akinek ez tetszik, felhúzza (jól is áll), de nem képzeli magát egyedinek, simán csak jól érzi magát benne. Az ilyen szettekre jön az említett általánosítás.

2017. okt. 8. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a divat a tucatságról szól, az a lényege. Legyél olyan, mint a többi, és akkor szeretni fognak.
2017. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!