Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen igénytelen a...

Miért ilyen igénytelen a fogmosással sok ember?

Figyelt kérdés
Rendszeresen látom fb profilképeknél, hogy van egy fogkefetartó pohár, és a család összes fogkeféje abban van benne. A fogkefefejek összeérnek egymással, sőt jónéhány képen láttam olyat, ahol a fogkefe sörtéi már teljesen szét voltak állva, azaz a kefe már rég el van használódva. Namármost... kézmosás nélkül nekiáll fogat mosni, utána pedig a kez3be enged csapvizet amivel kiöblíti a száját. Bevíve ezzel egy rakatnyi bacit a szájba mivel előtte sokan kezet se mosnak.. láttam már ezt baráti összejövetelen stb.. és akkor csodálkozik a sok ember ha majdnem havonta jár fogászatra mert még arra se hajlandó, hogy vegyen egy új kefét az elhasznált helyett.
2017. okt. 8. 22:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nekem külön fogkefetartó poharam van, és abba engedek vizet szájöblítéshez. Az egész családom így csinálja saját magának.
2017. okt. 8. 22:11
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintünk így a normális.
2017. okt. 8. 22:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szívinfarktust ne kapj, de gondolj bele. az is lehet, hogy valakinek csak dísznek van ott, és valójában nem is mossa a fogát.
2017. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

És ők legalább mossák a fogukat...

Volt itt egy kérdés GyK-n vagy egy éve, a kérdező az ínyéről akart valamit kérdezni, csatolt képet. Az a száj a mai napig előjön rémálmaimban. Abban még fogkefe, fogkrém nem volt. Hadd ne részletezzem.


Rengetegen nőnek fel úgy, hogy nem szoknak hozzá ahhoz, hogy egyáltalán mossák, és HOGYAN mossák jól a fogukat. Rengetegszer hallottam már fogorvosi váróban panaszkodni a várakozókat, hogy igaz, hogy ő nem igazán mosta soha a fogát, na de most az hogy lehet, hogy egyszerre 4-et kell húzni?! Hát hogy fogja ő azt kibírni? Ő sajnos ilyen szerencsétlen, hogy eleve rosszak a fogai. Én meg ülök ott leforrázva, hogy bakker, hogy nem ismeri fel az összefüggést a kettő közt...

Én elaludni se bírok, ha nem mostam meg normálisan a fogam. Havonta cserélem a fogkefém. Évente megyek dokihoz akkor is, ha nincs semmi panaszom. Nincs is szétrohadva a pofám.

2017. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nincs jobb dolgod, mint facebookon kémkedni a fogkefetartó poharak után? :DD
2017. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

A mi fogkeféink is egy pohárban vannak, mondjuk én úgy rakom be az enyémet, hogy ne árjen hozzá a többiekéhez. De még élek és a fogaim is egészségesek..

Egyébként ez még semmi, amiket te írtál, van egy ismerősöm, aki azt hiszi, a szájvíz HELYETTESÍTI a rendes fogmosást. Szóval ő egyáltalán nem is mos soha fogat, csak kiöblíti szájvízzel a száját és annyi. De van olyan barátnőm is, aki reggelente nem mos fogat, mert úgy van vele, éjszaka úgysem eszik, szóval mitől lenne reggelre koszos a szája? Meg mikor elindul suliba, úgyis bekap egy rágót, szóval azt hiszi, észre se lehet venni, hogy nem mos fogat..Pedig de :ss

2017. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Egy kanál étellel legalább 100x annyi baci megy a szádba, mint egy tenyérnyi víztől, de mindegy. Milyen finnyás mindenki manapság.
2017. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Ahh hagyjad rengeteg ember még azt sem tudja, hogyan mosson normálisan kezet, vagy szarás után sem mos kezet.

Van szakács rokonom, akinél pl. nincsen szappan otthon, meg nem is mos kezet.

2017. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8%

ezt csekkold

én mindig új fogkefével mosom a fogam így elfogy éves szinten 2-3 db


azért a jó szájvíz az mégis ér vmit mert egész jó állapotú a rágóm


de gondold el vki 2x annyit fog élni mint te miközben fogkefe nem éri a szájüregét...mekkora gáz.. mi?

2017. okt. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Attól nem kapsz frász mikor pasid/csajod megcsókolod?:D Végül is akkor a nyelve ott a te szádba és fordítva, de végül is ideje felhagyni ezzel a szokással, mert jujj de bacis. :D
2017. okt. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!