Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudok annak érdekében...

Mit tudok annak érdekében tenni, hogy jobb legyen a memóriám?

Figyelt kérdés
Van ugy, hogy órán vagyok, figyelek a tanárra amit mond, de kb a nap végére már nem emlékszem teljesen rá.

2017. okt. 12. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltetlenul biztos hogy a memoriaddal van a gond, lehet hogy csak nem tudsz kellokeppen koncentralni. Mert ebben az esetben a figyelmeddel van a baj.

Nos ha a memoria, akkor azt lehet fejleszteni sokfele keppen, mondjuk ugy hogy verseket megtanulsz, memoria jatekokat jatszol, es persze ha tudsz szedjel halolaj kapszulat.

Figyelem es koncentracio fejlesztesere vannak meditacios gyakorlatok, illetve heti ketszer intenziv sport ami sok oxigenhez juttatja az agyad.

2017. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1#-es tökéletes választ adott ! Ennél többet, csak csűréssel csavarással lehetne még mondani.
2017. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2017. okt. 13. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, aki megjegyzi, amit a tanár mond?:D


Kérdésre válaszolva, én naplót írok. Lejegyzetelem a napjaim legjelentősebb történéseit címszavakban, este pedig felidézem és megfogalmazom. Szerintem azóta javult a memóriám.

2017. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4. Ez egy jó ötlet, köszönöm :) csak annyi a bibi, hogy én ehhez lusta vagyok :D
2017. okt. 13. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem :D. Nagyon nehezen vettem rá magam, nem is sikerült, csak pár naponta (de hónapos kihagyások is voltak), és akkor is csak 1-2 sor, hogy mégis legyen valami.

A tavalyi naplóm mindössze 14 oldalas, de kitartottam, a szokásommá tettem, és ma már élvezettel szánok időt rá.

Idén jelenleg az 56.oldalnál tartok, és még messze az év vége :D

2017. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!