Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dolgozó nőként kisebbségi...

Dolgozó nőként kisebbségi komplexusom van a háztartásbeliekkel szemben?

Figyelt kérdés

Dolgozom, illetve tanulok mellette, konkrét célom van, milyen pályán szeretnék elhelyezkedni, szóval nem arról van szó, hogy belefásultam volna valami monoton munkakörbe. Csak néha úgy érzem, soká lesz, még valahol tartani is fogok (a sulit most kezdtem, 3 év).

Az egyik fiatal nő az ismerősi körben nem dolgozik, amióta férjhez ment, otthon van, ugyanis a férje keresete elegendő kettejükre is.

Én is férjnél vagyok, zokszó nélkül eltartana, ha kitalálnám, hogy nem akarom tovább csinálni a munkám, egyedül a sulit, de úgy vagyok vele, hogy heti 4 napot járok csak az egyetemre, egy napot azért tudok dolgozni egy héten.

Viszont sokszor azon kapom magam, irigylem azt a lányt.

Mivel én csinálok valamit, mindig ott van bennem, hogy mi van, ha valamit elrontok munkában, és nem tartanak tovább rám igényt (1 éve dolgozom a cégnél), vagy mi van, ha nem sikerül egy vizsga, és bukom a tanulmányaim? Szóval, nekem azon múlik a jólétem, hogy hogyan teljesítek, neki meg semmin, mert nem kell csinálnia soha semmit. Jó, házimunkát, de azt nekem is kell. Neki viszont nem kell attól tartania, hogy hibázhat, vagy hogy kevésnek érzi majd magát valahol, mert nincsenek olyan céljai, hogy egyetem vagy szakma.

Szóval, kevesebbnek érzem magam, mert nekem tenni kell a boldogulásomért, neki meg nem.


23N, 25N


Normális ez valahol?


2017. okt. 13. 13:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Amikor a férjem tanult, én dolgoztam fő állásban, és segítettem ki anyagilag, szóval nem csak diákmunkáim vannak érettségi óta, 2 évig volt rendes is.
2017. okt. 13. 13:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is mindenért magam dolgoztam meg, amit elértem, ez egyébként külön büszkeséggel tölt el, akkor is, ha sok munkával jár. Szerintem fantasztikus dolog az önállóság, a rossz és jó dolgokkal együtt :)


Amikor ilyen gondolataid vannak, akkor gondolj arra is, hogy az ismerősöd 100%-ban ki van szolgáltatva a férjének, szóval ha tönkremegy a kapcsolata, akkor vagy tűrheti a sok rosszat az anyagiak miatt, vagy nagyon pórul járhat, vagy ha majd a férje úgy dönt, nem akar tovább együtt lenni vele, akkor bizony bajban lesz önálló kereset és végzettség nélkül , akkor is, ha kap némi vagyont váláskor.. Esetleg talál egy másik balekot, akinek kiszolgáltathatja magát.. Nekem valahogy nem hiányoznak ezek a prospektusok. Különben is begolyóznék, ha egész nap csak otthon tespednék és nem csinálnék semmit.

2017. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
En ugy vettem eszre hogy ez inkabb forditva szokott lenni. A dolgozo nok szoktak inkabb lenezni az otthon levo haztartasbeliket, illetve azok akik haztartasbelik, szoktak ikabb kisebbsegi komplexusban szenvedni.
2017. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én baromira unatkoznék otthon egésznap. Ha nincs oka, hogy egy dolgozni képes emberke otthon legyen egész nap (pl. kicsi gyerek), akkor nem is értem hogy képes valaki ennyit otthon lenni.

Az én párom is eleget keres kettőnknek, de ketten mégtöbbet keresünk, így közelebb kerülünk a céljainkhoz. Számomra fontos a függetlenség és büszke vagyok a karrieremre, amit a néhány év alatt befutottam. Sajnálom, hogy ezt meg kell szakítanom, ha gyerekre vállalkozunk, ugyanakkor nem fogom bánni, hiszen ez az élet rendje és mindennél jobban vágyom családra.


Nem komplexusokkal rendelkezel, hanem megfelelési kényszerekkel. El kell fogadni, hogy aki tevékenyen él, aki dolgozik, az hibázik. Lehet, hogy elrontasz egy vizsgát, vagy a munkahelyeden bármit és azt hiszed a barátnőd a tökéletes életében ücsörög otthon. Közben ő elrontotta az ebédre szánt tökfőzeléket, ami a kukában landolt és ezért éppen otthon zokog összekuporodva a kanapén. Mindenkinek más az élete, mások a problémái, de egy biztos! MINDENKINEK vannak problémái!!!

2017. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kitartott nők mindig nagyot koppannak a végén. Most még gondolom fiatal és szép. De majd ha 40 éves lesz, és nem lesz olyan ropogós, és addigra jól egymásra is unnak, akkor majd mehet műkörmösnek. De te nem fogsz veszíteni, akármilyen is lesz a kapcsolatod a férjeddel, mert te mindig is önálló voltál.
2017. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem büszkének kellene lenned. A férjed biztos büszke rád, hogy önálló erős felesége van! Sok sikert nektek!
2017. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!