Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarom elengedni a gyerekk...

Nem akarom elengedni a gyerekkort és nem tudok továbblépni? (hosszú) 16/l

Figyelt kérdés

Óvodás koromtól kezdve azt hajtogattam, hogy amikor nagy leszek, rajzművész leszek.

Általános iskolámat sokszor utáltam, de közben mégis szerettem. Nyolcadikban a ballagásnál nem is éreztem mennyire fog hiányozni. Most itt állok, másodjára járom egy másik szakon a kilencediket mivel az előző szakma nem tetszett, de a mostani sem. Mivel figyelembe kell venni a jövőt, és mivel rajzolásból megélni nem lehet, vagyis eddig a családomból és ismerőseim körében senkinek nem sikerült, ezért letettem erről hosszú ideje. Középiskoláimnak hála tudok elsősegélyt nyújtani és most már varrni is, de nem vagyok boldog és ezekkel aligha megyek valamire. Mindegy hova kerülök, utálok bejárni, sosem szeretem azt amit tanulok és egyre inkább úgy érzem nem lesz belőlem senki. Ahogy most állok, kétlem, hogy bármilyen szakmát így meg tudnék szerezni.

Azt mondogattam apámnak, hogy "már nem vagyok gyerek", ne kezeljen úgy, de akkor még gyerek voltam (11-14). A színes és kényelmes világom ami körülölelt, elfedte az igazi valóságot amiben vagyok. Vissza vágyok első osztály első napjára amikor rémültem mentem be az osztályterembe és ültem le a bociszemű fiú osztálytársam mellé a középső sor első padjába. Néha szoktam látogatni az általános iskolámat (néhány hónaponként vagy fél év) és ott tényleg jól érzem magam, biztonságban és elfognak az emlékek, de közben érzem ahogy elhaladnak mellettem a gyerekek, hogy én már nem oda tartozom, nem csak iskolailag, világilag is.

Nem tudok túllépni, továbbmenni a múlton. Szép volt, jó volt és az otthoni ocsmányságok ellenére boldog, nem volt kétség hova mehetek amikor a "második otthon" szóba jött. Magamat adhattam. Most meg, a kevés barátaimtól általánoshoz képest eltávolodtam, a legjobb barátnőmmel közös témák, új dolgok miatt amik általánosban adottak voltak, chaten még egy napunkat sem tudjuk normálisan jó hangulatban megbeszélni. Ja és gyűlölöm a chatet is de vagy így vagy kb sehogy. Az iskolám egy borzadály és még ha az osztályomat szeretném is, a szakma alap részei akkor sem mennek a matek miatt (amiből fel vagyok mentve de ez rosszabb mint az alap matek). Így hát, nem tudok mást tenni csak kapaszkodni a régi szép időkbe, mert különben kb semmi nem lenne amire ha visszagondolok, kiránt a lehangoltságomból. Csak apám van nekem, aki sokat dolgozik így nagyrészt egyedül vagyok a macskámmal és magammal.


Nem tetszik, hogy a mai fiatalok, kortársaim nagy része műkörmös, bulizós, szexelő, kicsapongó életű liba. Elfogadom, hogy mindenki olyan amilyen, vagy elfogadom vagy nem, de ettől a valóságomban még inkább messze kerülök mindentől. Nem bulizok, nem "pasizok" (utálom ezt a szót), nem iszok, nem cigizek, nincsenek műkörmeim és stb. Rajzolni, írni, olvasni, zenét hallgatni és egyéb színes kreatív dolgokat szeretek csinálni. Az a vicc, hogy annak ellenére, hogy maga vagyok az élő negatív, a rajzaim kiskoromtól kezdve a mai napig mindig színesek és pozitívak, és 90%-ban őszinte (már amennyire lehet ez egy rajzon) mosolyok vannak rajta, utálok szomorúságot rajzolni.


Egyébként ez most lehet hülyén fog hangzani, de komoly ember vagyok, vagyis tudok olyan is lenni.


16/l



2017. okt. 14. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nezd, ez oke. Csak ne emeld magad piedesztalra. Attol, hogy valaki nem olyan, mint te, vagyis sminkel, bulizik es szexel, attol meg lehet egy csupasziv es jo ember. Ez nem ebnek a fuggvenye. Szerintem probalj egy kicsit nyitottabb lenni, mert igy kesobb is nagy hatranyban leszel.

A rajzolast meg ne add fel, mert lehet vele jol jovedelmezo allast is talalni, csak ugyesnek kell lenni.

2017. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet úgy tűnik a kérdés alapján, de nem emelem magam piedesztálra. Sőt! Minden pszichológus szerint, a tanáraim szerint és kb mindenki szerint az önbizalmam és az önértékelésem a béke segge alatt van, és ezt egy pszichológus mondta, mármint, hogy a béka segge alatt.

Mindig úgy voltam, hogy vagy szimpatikus valaki vagy nem, ha nem akkor nem csesztetem, egyszerűen békén hagyom de ha hozzám szól, akkor sem leszek vele köcsög. Még azt sem küldtem el a jó büdös francba miután megkergetett előző iskolámban egy poloskával mert az arcomba akarta nyomni szórakozásból. Azzal pedig konkrétan nincs bajom ha valakinek műkörme van, kivéve ha szúrja a szememet, hogy tű hosszúságú vagy mert tényleg ocsmányul néz ki, de akkor sem teszek semmit, nekem nem tetszik, ő jól érzi úgy magát, ő dolga. Azzal van a probléma amikor műköröm, buli, szex, cigi meg stb mellé egy elviselhetetlen személyiség társul akihez nem szólsz hozzá mert csöndes vagy, és emiatt nem hagy békén.

Próbálok nyitott lenni, csakhogy nem megy. Régi "szép" családi dolgokból kifolyólag és az alap visszafogott személyiségem is hozzátesz, hogy mindig felmérem kiben bízhatok meg. Nem mindegy, hogy mondok neki valami pár szavas véleményt, hogy pl Nem tetszik Xy viselkedése amiért megint felállt óra közben a padra és a tanár nem tudott normálisan tanítani. - Másnapra meg Xy fülébe jut.

Mégis milyen állás? Halál komolyan kérdezem. Kerestem az interneten minden létező rajzzal kapcsolatos állás véleményeket, de mindenhol azt olvastam, hogy túl tömött a szakma vagyis minek menjek 100+1 -nek, vagy nem lehet vele semmire menni. Pláne, hogy tudom, hogy 21. század, de én még mindig papíron szeretek rajzolni, nem tableten vagy mi a csudán, és tudtommal a papír "kiment a divatból".

2017. okt. 14. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:
nem véletlen találtam erre a kérdésre hisz ugyanezt írtam be a googlbe és láttam meg hogy más ,ez esetben te is azt érzed érezted pár éve hogy nem tudod elengedni a gyerekkort. az a helyzet hogy ugyanezt érzem én is. ez meg is nyílvánul abban hogy gyűjtöm a gyerekkori dolgokat,játékokat,az akkori zenéket is szoktam hallgatni és nézem a disney channelt is..valamiért olyan nyugtató hatást gyakorolnak rám ezek a dolgok. viszont van egy hatalmas hátránya ,mégpedig az hogy a felnőtt ,felnőttek világában nem találom a helyem és igazából azt se tudom mi az amit elakarok érni az életemben .azt érzem csak úgy vagyok és ennyi . nem tesz semmi úgy igazán boldoggá ,de amúgy azt se tudom már mi a boldogság .ugye gyerekként tudtam ,éreztem is és valószínüleg emiatt van ez hogy nem tudok továbblépni.nem tudom mit kellene tennem..sok a kérdőjel bennem ,hogy legyek felnőtt ,felnőtt létemre? remélem neked sikerült azóta rátérned arra az útra ami ahhoz kell,kellett hogy felnőttnek érezd magad. sikerül amúgy túllenni a dolgon?
2023. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!