Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek le az emberek...

Miért néznek le az emberek mert 20 évesen még nincs érettségim?

Figyelt kérdés

Ha valakivel futólag beszélgetek, pl. fodrásszal, vagy tényleg akárkivel, s ha szóba kerül ez akkor szinte kivétel nélkül lenéznek, nagyon érzékelhetően.

Pedig sok magyarázata lehet, de az nem nagyon érdekli Őket, csak az ítélkezés megy.

Eleve nem csak 4 éves gimi létezik...


Vajon ez mért van?


Szerintem valaki 20 évesen még olyan fiatal, hogy ha még 8 általánosa sem lenne, akkor is még lenne esélye helyrehozni az életét és egyetet végezni, jó munkát szerezni.



2017. okt. 18. 08:58
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Egyetemet*
2017. okt. 18. 08:59
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

jó eséllyel 18 évesen szerzed meg, vagy 20/21 évesen legkésőbb, de akkor már előtte raktál le szakmát


egy érettségi ma már alap

2017. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

Én is 21 évesen érettségiztem. De én évvesztes vagyok, és egy 4 éves szakmunkást is végeztem, utána érettségiztem.

SZóval nem néztek le 20 évesen, mert akkor voltam 11-es (újra), tehát tudni lehetett, hogy 1 év múlva érettségizek.

2017. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de én pl. mi van ha kómában voltam?

Szerintem, ha valaki huszon X évesen teszi le az érettségit az még az a kategória, hogy oké, még bőven nincs elkésve semmivel.

Hiszen rengetegen ismételnek egyetemen is ami egyáltán nem szégyen. Vagy érettségi után nem rögtön iratkoznak be, mert pl. mekpróbálkoznak egy + emelt érettsegivel. Ez is ugyanúgy év "pazarlás".

Illetve van aki "normális", tásadalmilag elfogadott időben kezdi az egyetemet, de a BSc-t is 25 évesen végzi el, aztán esetleg ki is derűl, hogy neki ez mégsem annyira jön be. Annyi ilyen van.

Akkor most nem mind1, hogy valaki mikor érettségizik?

2017. okt. 18. 09:15
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Én még nem vettem észre hogy bárkit lenéznének az emberek az érettségi hiánya miatt. Főleg hogy maga az érettségi értéke konkrétan nulla ha nem egyetemi felvételihez kell.
2017. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Ne hasonlítsd már az érettségit az egyetemhez, érettségire kb. annyit kell tanulni mint egyetemen 2 hét alatt.
2017. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

"mekpróbálkoznak"

ezért is fontos a tanulás!

2017. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek egy nőt, aki 24 évesen érettségizett le. Aztán egyetemre ment, és lett két diplomája, az egyik tanári, a másik jogi. A második diplomáját 36 évesen szerezte.

Tehát nincs lehetetlen, annyit azonban hozzátennék, hogy fiatal korban, a támogató szülői háttérrel könnyebb, mint később, amikor nyilvánvalóan már neked kell eltartanod magadat. Csak tudd, hogy mit akarsz, mert a munkás hétköznapok, a létfenntartás könnyen beszippantja az embert.

2017. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#5. Ez igaz. Ennek ellenére nekem ilyeneket mondanak, ha az is szóba kerül, hogy majd egyetemre szeretnék járni: "Nem gondolod, ha 21 évesen fogsz érettségizni, akkor inkább hanyagolnod kéne az egyetem témát?", stb.

Most komolyan, ha soha nem akarnék felsőoktatásban résztvenni, akkor vajon miért is érettségiznék?

Meg miért terjedt el az, hogy "manapság az érettségi alap", ha valóban szinte csak egy pontmérő az egyetemhez?

Önmagában elmehetek vele gyárba, de azt ha egy kicsit keresgélek még 8 általánossal is.

2017. okt. 18. 09:24
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

#9:

amikor azt mondtam, hogy alap akkor nem feltétlen a papír a lényeg hanem az a kevéske tudás amit ad, alapműveltség


érettségi nélkül is meg lehet lenni, sőt nagyon okosnak is lehet lenni és jól keresni, de sokan sokszor még érettségivel sem tartanak sehol

2017. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!