Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket mi tart vissza az...

Titeket mi tart vissza az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés
Én már nem érzem, hogy bármi visszafogna.

2017. okt. 18. 13:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Csak a félelem,semmi más. Félek,hogy nem sikerül és félek meghalni is,de meg akarok. Ugyanis nekem soha semmi nem alakul jól,csak rossz dolgok történnek. Semmi értelme sincs élni,tök felesleges az egész...
2017. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
24%

volt amikor a határán álltam, de akkor lelki beteg voltam

most miért ölném meg magamat? az élet nehezebb igaz, de van értelme élni


öngyilkosok csak azok lesznek akik már túl gyengék küzdeni, gyengék az élethez, én ennél sokkal, de sokkal erősebb vagyok!

2017. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
57%
Nèzőpont kèrdèse. Szerintem az öngyilkossághoz is bátorsàg kell. Aki hajlamos, annak pedig elèg egy rossz nap. De tudni kell, hogy a legrosdzabb napnak is egyszer vège van...
2017. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
34%
Engem az tart vissza, hogy jó az életem, mivel küzdök érte, hogy jó legyen. Úgyis lepontoz majd az összes önsajnáló. Nehogy azt higgyétek, hogy ti vagytok a világ áldozatai és bátor dolog öngyilkosnak lenni. Mert nincs annál könnyebb és gyávább dolog mint feladni. jöhet a 0% csak röhögni tudok rajta, hogy magatokat igazoljátok.
2017. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk az,hogy nem akarok öngyilkos lenni?! O.o
2017. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%

Sokan az empátiahiányuk és felszinességük miatt elkönyvelik a suicid hajlamúakat gyávának,önzőnek, stb. Itélkezni sokkal könnyebb,mint beleélni magunkat a másik helyébe.

Segíteni akkor tudsz egy öngyilkos-jelöltnek,ha meghallgatod,együttérzel vele. Rontani meg úgy,ha itélkezel felette,vagy ha bombázod őket semmitmondó közhelyekkel,mint hogy örülj annak,ami van,másnak sokkal rosszabb. Az ilyenekkel teli van a padlás.

2017. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
25%

#6:

voltam a helyzetükben és több olyannal beszéltem akik megpróbálták, volt aki többször is

mind tudjuk hogy az öngyilkossághoz gyengeség kell, az élethez meg erő!

akik megpróbálták nagy része megbánta

ha lelkileg gyenge vagy, akkor teszel ilyen lépéseket, ehhez nem kell erő, pillanatnyi gyengeség elég és vége a dalnak

2017. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy csak egyszer élek, és ki tudja, hogy miről maradnék le, ha kinyírom magam.
2017. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%

Nekem volt két kísérletem, a második fájdalmas (nagyon) volt, segítséget is kértem, azóta egyszer sem fordult meg a fejemben, pedig több, mint 70%-os maradandó egészségkárosodásom lett.


Ne ezzel foglalkozz, nem azért születtél, hogy meghaljál. Ne add fel a játékot, nézz szembe a kihívásaival és ha mindent beleadsz az sem baj ha végül veszítesz, de szórakozz közbe.


Amúgy ha úgyis úgy érzed, hogy nincs veszteni valód, miért nem győzöd el más félelmeidet?

2017. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%

A remény, hogy egyszer jobb lehet. És az elmulasztott lehetőségektől való félelem. Szeretnék bizonyos dolgokat, amiket nem kaphatok meg könnyen és ezért azt gondolom, hogy bárcsak már meghalnék, mert túl nehéz ezt így elviselni, de mi van, ha később egyszer mégis megkapom? Csak tenni kell érte és türelmesnek lenni.

Nem beszélve arról, hogy akkor ki etetné a kutyámat?

Fogadj örökbe egy kutyát. :)

2017. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!