Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tud néhány ember...

Miért nem tud néhány ember rám figyelni?

Figyelt kérdés

Ha elkezdek beszélni valakihez miért nem tud egy kicsit rám figyelni?

Elmondok valamit majd 2-3 perc múlva rám néz és meg kérdezi szóltál?

Ilyenkor eltudnék szaladni valahova.

De ugyanez van otthon is.

Beszélek a szüleimhez és annyira nyomkodják a telefonon a facebookot, hogy nem tud rám figyelni fél percre se.

Mondtam pár embernek ha én is ezt csinálnám egyszer akkor szóljon már rám de eddig még nem nagyon volt ilyen.

Ha hozzám elkezdenek beszélni akkor egyből elkezdek rá figyelni és nem pedig másra figyelek.



2017. okt. 18. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Mirõl szoktál beszélni?

Szerintük nem érdekes, amit mondasz.

Az emberek nagy részével csak fontos dolgokról szoktam beszélni, ha csacsognék nekik, lehet õk sem figyelnének. Azzal osztom meg minden gondolatom, aki igazán közel áll hozzám és õ figyel rám.

2017. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alain Delon ***** válasza:
100%
De ezek milyen szituációk?
2017. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert túl illedelmes-csendes vagy mondandóddal vélhetően.

Próbáltad már határozottan s közepes hangerőn?

Néha meg a telebutikhoz taplón kell szólni, hogy észrevegyék magukat és kiemelkedjenek a "narkóból".


Ne maszturbálj, azzal a sz@rral és figyelj rám!...akár


Szóval, harcold ki a figyelmet.

2017. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

Lehet túl sokat beszélsz általában. Lehet nem mondasz általában semmi érdekeset. Az is lehet hogy te nem vagy elég érdekes a számára.

Lehet most bunkónak fogok tűnni, de van a suliban egy srác aki mindig csak úgy odajön hozzám és onnantól míg haza nem megyünk megállás nélkül szinte levegővételt mellőzve csak löki a dumát. Semmi értelmes. Semmi érték nincs abban amit mond. Egy ideje már én is általában nem zavartatom magam, telefonálok, olvasok, másokkal beszélgetek. Érdekes teremtés, úgy is mondja tovább, néha megemeli a hangját küzdve a figyelemért. Néha meg is adom neki csak úgy ingyen.

De bár durván hangzik, de a figyelem is olyan dolog amiért meg kell küzdeni. Megjelenés, beszédstílus, mondanivaló, előadásmód. Ezeken javítva kivívhatod magad mások értékes figyelmét.

Sokszor én is szenvedek hasonlóval hogy nem figyelnek rám, vagy nem annyira mint szeretném. Idegesítő, de be kell látni hogy a mai világban ezt is ki kell érdemelni.

Próbáld a szavaidat rövidre fogni és míg nincs meg az emberek érdeklődése addig rövid tőmondatokban fogalmazni.

Kicsit tanulj retorikát, próbáld meg alkalmazni a mindennapokban. Egyszerű beszélgetés közben is. Sokat ér.

2017. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!