Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélkeznek annyian? Mi...

Miért ítélkeznek annyian? Mi értelme?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 22:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen az emberi természet. Azt hiszik hogy ha jól beszólnak másoknak, vagy ítéletet mondanak, akkor hú annyival jobb lesz a saját életük, annyival jobb embernek tűnnek a másik szemében.
2017. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
annyira elegem van már ebből :( hogyan lehet kivédeni ezeket?
2017. okt. 19. 22:50
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
Mert így javítunk a körülöttünk lévő világon. Ha mindenki elfogadna mindenkit akkor senki se akarna változni és senkinek se lennének igényei.
2017. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy, meg kell tanulni elengedni. Főleg ha vadidegenek teszik,az ő véleményük száradt kutyagumit se ér.
2017. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
javítunk? úgy ha valakit igazságtalanul elítélünk? úgy hogy alig ismerjük? hogy merev beidegződéssel rámondjuk mindenkitre ugyanazt? ezzel nem javítunk semmit. csak azt érik el vele az emberek, hogy rosszul érezze magát a másik.
2017. okt. 19. 22:58
 6/23 anonim ***** válasza:
Miért ítéltek el kérdező? Te vagy a nem szoptatós anyuka? Csak mert a mai nap őt szedték szét.
2017. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

nem vagyok anyuka, közel sem. 19 éves vagyok és a körülöttem lévő emberek állandóan elítélnek, amiért kilógok a sorból, mert nem tetszik a mai divat, nem viselkedem úgy mint a tipikus fiatalok, más az érdeklődési köröm, van egy sajátos felfogásom mindenről és aszerint élek, stb.

nem értem, mi közük van ahhoz, hogy én mit csinálok, miért kell ezzel foglalkozni és megszólni, egyből ráolvasni a fejemre ilyen-olyan jelzőket...

2017. okt. 19. 23:08
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
ohh ezt én is megkaptam, mert 14-18 éves korom között inkább mentem a szüleimmel moziba, színházba, koncertekre, múzeumokba és kiállításokra mint bulizni, és könyveket olvastam szabadidőmben nem a facebookon lógtam. De megtanultam elengedni a fülem mellett, nekem így volt jó és más nem számít.
2017. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Csordaszellem. Vannak, akik csak úgy érzik biztonságban magukat, ha belesimulnak a környezetbe. Az ő szemszögükből érthető, hogy nem nézik jó szemmel az ilyen környezetet megbontó különcöket, mert megnehezíti a dolgukat, elbizonytalanítja őket.


Ez persze nem tudatos szinten megy végbe, mélylélektani folyamat.

2017. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 WTourer válasza:
Ezzel most megfogtál..tudod mit? Nem csak engem.. És nem csak most. Mióta az ember tudja az eszét, (Vagy sokkal inkább nem.. ) még csak távolról sem a jóindulat vagy az ítélkezés mentes élet az első a sorban.(pedig lássuk be. Ha mindenki ilyen lenne :).. ) Legtöbb esetben még csak fel sem tűnik ha elkoveted.. Ott van benned... Gondolatként.. Legbölcsebb amit tehetsz, hogy elengeded.. Ne azt nézd, hogy mit mondanak, hanem hogy kik mondják.
2017. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!