Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » S. O. S.! Mit tegyek, hogy ne...

S. O. S.! Mit tegyek, hogy ne fájjanak a bántó szavak?

Figyelt kérdés

Rengeteg támadást, sértést kapok. Jó, nem olyan hihetelenül sokat, de amennyit kapok, az nekem bőven elég!😔

Mit tegyek, hogy egyszerűen ne vegyem fel amikor beszólnak az utcán, vagy a szüleim sértegetnek, esetleg az iskolában?

Mit tegyek?



2017. okt. 20. 11:18
 1/6 Libers Pertz ***** válasza:
Ez attól függ, hogy miért sértegetnek, bántanak!?
2017. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyél perecet.
2017. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
gondolj arra , hogy ez csak az ő véleményük , nem felttlenül van is így.
2017. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Idegenekkel az utcán ne foglalkozz. Valószínűleg őket sem érdekli a te véleményed.

Suliban sem kell foglalkozni másokkal. Ha egy barát teszi, akkor mondd el neki, hogy ez rosszul esett, és kérdezd meg, hogy miért mondta ezt.

A szüleidnek szintén jelezd, ha úgy érzed megbántottak és beszéljétek meg, hogy miért mondták. Ha esetleg van igazság abban, amit mondtak, akkor gondolkozz el rajta, de akkor szólhatsz, hogy figyeljenek oda arra, hogy hogyan mondják el az esetleges kritikákat.

Egyébként meg nem kell mindent olyan komolyan venni. Mindig lesz valaki, akinek nem tetszik valami veled kapcsolatban, vagy csak épp rossz napja van és észre sem veszi, hogy megbántott.

2017. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadd el hogy az emberek nem tökéletesek, mert nem azok. Ha ezt sikerül megértened akkor kevésbé fog meglepetésként érni mások "hülyesége". Azért figyelj oda hátha értelmeset mond. Fogadd meg, magadnak segítesz vele, mi más számítana? Végül tanuld meg figyelmen kívül hagyni mások véleményét. Nem kell megfelelned mindenkinek csak akinek akarsz, ha valaki zaklat annak nyugodtan meg is mondhatod hogy nem kérted a véleményét vagy akár azt is hogy magasról teszel rá.
2017. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is gyötört sokáig, de amióta megtanultam a barátaimtól elengedni mások véleményét, azóta sokkal jobban érzem magam. A szülők sértegetését most sem tudom leküzdeni, de már jobban megy. Azt tudom tanácsolni, hogy keress olyan barátokat, akik állandóan baromkodnak, megviccelik egymást. Régen, ha valaki anyázott, azon nagyon ki tudtam akadni, de mostmár csak annyit mondok, hogy kössz, neked is...

Remélem segítettem

2017. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!